Żołnierz Sarmacki, Julian Fer at Atera, 20.08.2019 r. o 17:41
Przygotownia do Święta KSZ w Anheim

5dogx11C.png


Święto Książęcych Sił Zbrojnych jak to się mówi "tuż za pasem", bo 8 września przypada 17 rocznica powstania KSZ, więc zgodnie z poleceniem otrzymanym poprzez Służbę Dyżurną KSZ przystąpiłem do jego realizacji.

Wszystkie podległe mi jednostki wojskowe w Bazie Sił Specjalnych w Anheim tj. pododdziały I Dywizji Modułowej Sił Szybkiego Reagowania zostały podniesione w stan gotowości, a przygotowania do Święta KSZ zostały rozpoczęte.

W 2"Książęcej" Brygadzie Kawalerii Powietrznej, 6 "Gellońskiej Brygadzie Desantowo-Szturmowej, 42 "Czarnoleskim" Pułku Komandosów i 4 Brygadzie Lotnictwa Sił Specjalnych nakazałem:
  • treningi musztry,
  • przegląd umundurowania wraz z obuwiem,
  • przygotowanie terenów zielonych,
  • malowanie krawężników na biało,
  • przygotowanie listy najlepszych żołnierzy do wyróżnienia.

Z początku po przekazaniu żołnierzom dywizji tych informacji dało się słyszeć niedowierzanie gdyż cały poprzedni tydzień trwały treningi kondycyjne, których celem było sprawdzenie wydolności psychofizycznej żołnierzy, ale gdy żołnierze opuścili błoto i udali się pod prysznic dotarło do nich, że to nie żart.

hfsML8mo.jpg
foto. błotna zaprawa

v0EIe91W.jpg
foto. stan skupienia umysłu

Żołnierze pododdziałów dywizji na placu do ćwiczeń z musztry doskonalili swe umiejętności w wystąpieniach indywidualnych i zbiorowych ze szczególnym uwzględnieniem przemarszów do planowanej w trakcie uroczystości rocznicowych defilady.

uW253fzz.jpg
foto. na placu musztry

Na zakończenie tego wstępniaka do uroczystości rocznicowych ogłaszam konkurs rysunkowo-malarski, czy też jak kto woli konkurs prac własnych wykonanych techniką dowolną i utrwaloną tematyką związany z Książęcymi Siłami Zbrojnymi. Temat przewodni dowolny. Termin składania prac do 4 września br. Dodatkowo punktowane będzie umieszczenie barw narodowych Księstwa Sarmacji i KSZ. Szczegóły w wątku na forum, a przykład radosnej twórczości poniżej.

9uf2TWw2.jpg
foto. spojrzenie na wojsko - autor nieznany

(-) ppor. Julian Fer at Atera
Dowódca Bazy Wojsk Specjalnych
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon.
Serduszka
4 186,00 lt
Ten artykuł lubią: Marek von Thorn-Chojnacki, Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Severin Verwaltung-Esteladio, Gotfryd Slavik de Ruth, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon, Filip I Gryf, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Konkurs za konkursem. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie wziąć pożyczkę a banku na nagrody ;) a tak poważnie to aktywność godna pozazdroszczenia. Oby tak dalej :D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak zawsze, IDM idzie na szpicy. Ustawia porzeczkę, wysoko dla pozostałych Jednostek. Dobrze i konkretnie, napisane...Brawo
Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Stan skupienia umysłu godny podziwu ;D
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Czy zdjecie drugie od gory przewrotnie nawiazuje do konkursu ogloszonego przez Pana Lipe, i przedstawia KSZ kakaowym okiem? :)))
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Trudno powiedzieć, ale gdyby się tak dokładnie przyjrzeć z głową opartą o grunt! To każdy zobaczy chyba coś innego, więc kto wie :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.