SSSP - meldujemy się!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Sarmacka Szkoła Służby Państwowej zaczyna działalność! Chcemy zaoferować naszym studentom rzetelną wiedzę, podaną w przystępny sposób i na bieżąco uaktualnianą. Na moment pisania tego artykułu mamy gotowy (w konsultacjach) pierwszy kurs, z prawa Hasselandu, na który zaczniemy wkrótce zapisy.

Co warto o nas wiedzieć? Na początek kursy, które będziemy prowadzić w ramach studiów prawnych:

1. Kursy obowiązkowe:
-wstęp do systemu prawnego Sarmacji (automatycznie zwolnione są osoby, które przez co najmniej jedną pełną kadencję zajmowały stanowisko centralne typu kanclerz, minister, marszałek Sejmu, lub ich wiedza i doświadczenie sprawia, że na tym kursie zwyczajnie nic nowego by się nie nauczyły)
-postępowanie przed TK
-prawo karne
-finanse publiczne i prawo finansowe,
-seminarium dyplomowe.


2. Kursy rozszerzające (należy wybrać min. 3 z listy, która – mamy nadzieję – będzie się rozszerzać ):
-prawo parlamentarne,
-prawo Królestwa Hasselandu
-analiza wybranych orzeczeń sądów sarmackich (TK, jak i poprzednicy)
-prawo wyborcze

3. Kursy dodatkowe (można wybrać dowolną ilość lub nie wybrać żadnego):
-język tropicański podstawowy (inspirowany hiszpańskim).
84892kvm.jpg

Jak będzie wyglądał każdy kurs? W ramach kursu student otrzymuje materiał do przerobienia, jako „wykład”, oraz zadania do wykonania, min. 2 przy kursach obowiązkowych i min. 1 przy pozostałych. Zadania mogą być do wykonania samodzielnie, ale przy większej inwencji wykładowca może też zaproponować krótkie ćwiczenia w czasie rzeczywistym, np. na Discordzie. Co istotne: kursy będzie można realizować tylko pojedynczo, tzn. po zdaniu jednego otrzymuje się materiały z kolejnego. Cel: nie zniechęcić tych studentów, którzy początkowo pościągaliby wszystkie materiały, po czym przerażeni ilością materiału odpuściliby sobie : )
Po wykonaniu zadań i opanowaniu materiału student zgłasza się na egzamin do wykładowcy, lub do Centrum Egzaminacyjnego (jeśli wykładowca powierzył mu egzaminowanie, info będzie na materiałach). Przyjmujemy standardową skalę ocen 2-5. Wynik jest oznajmiany tylko studentowi.
Po zdaniu wszystkich zadeklarowanych kursów pozostaje egzamin dyplomowy. Komisja liczy 2 osoby. Egzamin odbywa się na Discordzie i ma formę obrony pracy magisterskiej.
W ramach wniesionej opłaty każdy niezdany egzamin można spróbować zdać ponownie. Druga powtórka wymaga jej opłacenia.
Na razie SSSP nie będzie prowadzić studiów doktoranckich, ale nie wykluczamy ich wprowadzenia do oferty w przyszłości, jeśli szkoła się rozwinie.
Na koniec małe wyjaśnienie: mogą się pojawić głosy, że zakres tych studiów jest zbyt wąski, za mało przedmiotów itp., bo takie głosy pojawiały się już przy prezentacji zarysów podczas kampanii SUD. Niewykluczone, że to prawda. Ale z drugiej strony nie chcemy „zawalić” studentów wiedzą. Będziemy obserwować opinie i w razie potrzeb dostosowywać program. Bądź co bądź, nie chcemy dorównywać skalą „realowym” studiom.
Spotkać nas możesz tutaj:
http://fc.sarmacja.org/viewforum.php?f=1006
oraz tutaj:
https://www.sarmacja.org/instytucja/profil/S00295
Serduszka
8 202,00 lt
Ten artykuł lubią: Arsacjusz Arped, Peter West, Albert Jan Maat von Hippogriff, Severin Verwaltung-Esteladio, Michaił von Hippogriff-Vovkulak, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon, Julian Fer at Atera, Marek von Thorn-Chojnacki, Filip I Gryf, Baszar Svensson at Atera, Adi Alatristé, Piotr III Łukasz, Wojciech Hergemon, Jakub Sadlowski.
Komentarze
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Super inicjatywa. I bardzo by mi się przydała. Inaczej nigdy nie ma chęci na przegrzebanie się przez sarmackie prawo.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Cel szczytny. Tylko chwalić :)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Zacna inicjatywa.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Bardzo się cieszę, że inicjatywa ruszyła. Przyznam, że sam planuję zostać studentem :P
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Bardzo piekna inicjatywa!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Super, że idzie. Jak znajdę czas na pewno kieruje się do SSSP. ;-)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Hmm, ja mam taką jedną uwagę - jest prawo karne, a np. nie ma prawa konstytucyjnego (jak rozumiem w jakieś części będzie w ramach wstępu do...), czy też cywilnego (które jest wprawdzie dość skromne, ale istnieje.

Mogę również zaproponować stworzenie kursu "Gospodarka Sarmacji i jej historia", przy którym mogę pomóc. Dość obszerny pdf jest zresztą już od lat napisany.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@kaxiu wszystko w tym celu, aby nie przeładować programu, który i tak obecnie jest ponad średnią przedmiotów na sarmackich uczelniach, tak mi się wydaje. Możemy dodać prawo cywilne jako kurs rozszerzający. Co do kursu z gospodarki, jak najbardziej, praktyk będzie tu najlepszym dydaktykiem, napiszę pw.
Odpowiedz Permalink
Zbigniew Pięćsetnoga
Ciekawy i szczytny pomysł, trzeba takich więcej.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.