Gazeta Teutońska, Jakub Sadlowski, 06.09.2019 r. o 20:41
Zamach stanu w Suderlandzie

Dnia 17.08.2019 Karl von Schawrzengrau, kierownik resortu obronny narodowej i senator wytoczył pozew przeciwko Stanisławowi Dmowskiemu prezydentowi Republiki Suderlandu. Oskarżał go miedzy innymi o prowadzenie własnej polityki zagranicznej, jeszcze jako Komendant Główny policji. Co więcej, zdaniem oskarżyciela nie miał on prawa podjąć się funkcji senatora ze względu na obywatelstwo w Dreamlandzie. Miał tam przebywać pod nazwiskiem Florian von Stettin. Ponoć proponował też pozbawienie Suderlanu niepodległości na rzecz Dreamlandu. Dowody wskazują również na bezpośredni udział w upadku cesarstwa Brodrii

dr965XbB.png

Prezes Sądu Najwyższego Gustaw II Vladerewski postanowił o nadaniu wnioskowi dalszego biegu.

Y4USacvI.png

O godzinie 21:46 Karl von Schwarzengrau dokonał zamachu stanu banując prezydenta oraz Guliano Montiniego a także internował Hansa von Eichenblatt. Twierdził on, jakoby był to kontr-zamach, w odpowiedzi na próbę bezprawnego odebrania administratora jemu oraz Gustawowi Vladerewskiemu. W manifeście jaki można było przeczytać, iż (były) prezydent Suderlandu jest zdrajcą z dreamlandzkim rodowodem!
Karl von Schwarzengrau
Obywatele!
Zbyt długo żyliśmy pod uciskiem Stanisława Dmowskiego. Człowieka, na którego ujawniłem tyle brudów. Wiele ludzi nie traktowało go już poważnie, ale jego szkodliwe działania pogłębiały się. Dzisiaj próbował przeprowadzić zamach stanu usuwając administratora mnie oraz Sędziemu Sądu Najwyższego.
W związku z tym, a także przez niedopatrzenie Dmowskiego, udało mi się odzyskać administratora i przywrócić go Sędziemu Gustawowi II Vladerewskiemu. W związku z tym, nastąpił kontr-zamach stanu, mający obronić Republikę Suderlandu przed dalszym rozpadem, do którego dążył zdrajca Dmowski.
Wszyscy, którzy mnie wspierali w walce z Stanisławem Dmowskim, lub sami zostali zmuszeni do walki z tym człowiekiem - udzielcie mi poparcia. Pokażmy wszystkim, że jesteśmy wolnym narodem, nie godzącym się na władzę pazernego zdrajcy z rodowodem dreamlandzkim.
Niech Żyje Święta Republika Suderlandu!

9 minut później Prezes Sądu Najwyższego ogłosił wprowadzenie stanu wojennego, powołując się art. 54 konstytucji RS.

zg2D7hEe.png

19 sierpnia ruszył proces przeciwko Grzegorzowi Szarakowi, oskarżający go o działanie na szkodę republiki. Oskarżony wkrótce dołączył do grona zbanowanych. Był to jednak mniej ciekawy pozew tego dnia. Bowiem w tym samym momencie Karl von Schwarzengrau pozwał... sam siebie! Oskarżyciel twierdził jakoby oskarżony nie dopełnił swoich obowiązków oraz działał na szkodę państwa. Pytanie komu sąd przyzna rację?!
Karl von Schwarzengrau
Wnioskodawca - Karl von Schwarzengrau
[...]
Treść wniosku- Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa działania na szkodę państwa oraz niedopełnienia obowiązków przez Karla von Schwarzengrau

Uzasadnienie - W związku z ostatnimi zajściami w Republice Suderlandu oraz chęci jak najszybszego wyjaśnienia sprawy, składam zawiadomienie we własnej sprawie.
Już następnego dnia znalazł się ochotnik gotowy bronić Pana Schwarzengrau przed pozwem Pana Schwarzengrau. Oskarżony ma niezwykłe szczęście, biorąc pod uwagę niespotykaną lojalność obywateli wobec niego. Życzymy panu Karlowi szybkiego wygrania sprawy.


21 sierpnia o godzinie 9:30 stan wojenny został zakończony, a osoby internowane zostały wypuszczone na wolność.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon.
Serduszka
3 076,00 lt
Ten artykuł lubią: Eustachy Playstation, Laurẽt Gedeon I, Joanna Izabela, Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon, Tomasz Ivo Hugo, Xavery Kłopocki.
Komentarze
Eustachy Playstation
Jakby ktoś był ciekawy tego pozwu Karla na samego siebie, bo widzę autor artykułu zapomniał dać, to oto proszę:
http://prntscr.com/p2z8t6 i http://prntscr.com/p2z954
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.