Park Stołeczny, Krzysztof Czuguł-Chan, 18.10.2019 r. o 23:57
Jutro może być lepsze!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
2fdp6gAX.jpg
Nie ma czasu, by zajmować się bzdurami. Sarmacja tu i teraz potrzebuje zdecydowanych i brutalnych zmian. Nie ma co stękać i jęczeć. Nadszedł decydujący moment i nie ma miejsca na sentymenty. Musimy podjąć działania, które pozwolą Księstwu powrócić na właściwe tory. Żeby to osiągnąć, nie przygotowałem żadnego programu. Programu, który nic by nie dał. Po prostu dość już kiszenia się w tym samym sosie. Pora na działanie.

Porządki w prawie zostawiam melomanom pokroju JKW Helwetyka Romańskiego. Wiadomym jest, że trzeba zminimalizować liczbę urzędów centralnych, bo nie mamy ludzi na rozbuchany aparat państwowy, zmienić formułę funkcjonowania Sejmu na cokolwiek innego i bardziej dopasowanego do obecnych realiów, gdzie bardziej wyraźna jest odrębność lokalna, niż światopoglądowa. Sprowadzić przerośnięte i zarośnięte prawo do niezbędnego minimum.

Z psychologicznego punktu widzenia Sarmacja już na samym początku zniechęca. Wysoki próg wejścia, mechanizmy, które ogarniają tylko najwięksi zwyrodnialcy, tony makulatury w dzienniku praw, brak podstawowych informacji o Księstwie na jego stronie, podatki, które wysysają z nieaktywnych kasę i skutecznie likwidują jakiekolwiek chęci powrotu. To tylko ułamek, który wymaga poprawy, ale na tym chcę się właśnie skupić. Musimy mniej zniechęcać.

Potrzebujemy także pozytywnych bodźców. Rzeczy uzależniających i przyciągających. Aktywności, działania, widocznego ruchu w ulu. Wszystkiego tego, co w zasadzie powinno być meritum naszej działalności i bytności w Księstwie. Tego, co dawno temu zanikło.

To oczywiście tylko hasła, bo wszystko to wymaga szczegółowego omówienia i przemyślenia.

Mimo wszystko liczę, że to może się udać. Możemy wykrzesać z siebie i Księstwa tę dozę kreatywności i pozytywnej energii, której tu bardzo mocno brakuje.

Miałem nic nie pisać, ale w sumie wypada, żeby kandydat cokolwiek sobą prezentował. Zatem prezentuję dosłownie — cokolwiek.


Materiał wyborczy sponsorowany przez sztab wyborczy KW "Może Jutro" Diuka Krzysztofa Czuguł-Chana.

Każdy głos oddany na KW "Może Jutro" Diuka Krzysztofa Czuguł-Chana, to jedno głodne dreamlandzkie dziecko więcej.

Zagłosuj na KW "Może Jutro" Diuka Krzysztofa Czuguł-Chana lub nie.

Jako członek KKW odmawiam odpowiedzi na wszelkie merytoryczne pytania, bo mogą wywołać odpowiedzi, które wpłyną na wynik wyborów.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 370,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Andronik, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, ramael, Joahim von Ribertrop von Sarm, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf, Julian Fer at Atera, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Adam Jerzy Piastowski, Erik Otton von Hohenburg.
Komentarze
Filip I Gryf
Powodzenia w wyborach Diuku! ;-)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Pięć elpingów w tym trzy podrabiane mogłoby mnie zachęcić do głosowania, ale niestety już wcześniej swój głos oddałem
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Ale jednak nie będzie.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.