Żołnierz Sarmacki, Laurẽt Gedeon I, 20.10.2019 r. o 01:22
Komunikat Prasowy KSZ Nr 4/2019

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
NMTba960.pngKOMUNIKAT PRASOWY KSZ NR 4/2019

W związku z ogłoszeniem przez JKM Piotra III Grzegorza alarmu bojowego dla Książęcych Sił Zbrojnych w imieniu Hetmana Wielkiego wydałem rozkaz o wykonaniu działań alarmowych dla KSZ.

Dreamland bezprecedensowo wypowiadając traktat wiążący go z Księstwem Sarmacji stał się dla nas krajem niestabilnym politycznie, a w związku z tym faktem istnieje realne zagrożenie prowadzenia przez to państwo różnych niespodziewanych ataków i prowokacji. W celach poglądowych publikuję ćwiczebną mapę operacyjną, na której strzałkami zaznaczono główne kierunki zagrożenia. Dodatkowe zagrożenie może również pojawić się ze strony przejętej przez Dreamland Scholandii i dlatego na terenie Królestwa Baridasu i Loardii Teutońskiej należy zachować czujność.

Ponadto wszystkie jednostki zobowiązane są opuścić miejsca swojej stałej dyslokacji i zająć teren w wyznaczonym do tymczasowego stacjonowania rejonie alarmowym. Wszystkie okręty KSZ zobowiązane są wyjść w może i w małych grupach bojowych ukryć się w bazach w sposób uniemożliwiający identyfikację. Siły Powietrzne zobligowane są do zajęcia polowych lotnisk alarmowych w sąsiedztwie terytorium, które należy lub sprzyja Dreamlandowi. Baterie rakietowe skierować w rejony alarmowe.

l1f61b20.png
foto. ćwiczebna mapa operacyjna.

5wM4c1gJ.jpg

Wszystkie jednostki w rejonach alarmowych muszą posiadać wojenny zapas wody, żywności i amunicji, a okręty podwodne polecam skierować w rejon wyczekiwania do podjęcia dalszych działań z zaleceniem pełnego zanurzenia oraz w gotowości do prowadzenia działań bojowych w celu eliminacji wcześniej ustalonych celów na lądzie bez wynurzenia jednostki.

05LWyrfs.jpg

W związku z zaistniałą sytuacją wszystkim żołnierzom polecam zachować szczególną ostrożność oraz przestrzegać maskowania jednostek i stosować niejawną wymian ę korespondencji. Wszystkie jednostki walki radioelektronicznej oraz służby specjalne zobowiązuję do natychmiastowego przekazywania zdobytych informacji wywiadowcych oraz prowadzenia zagłuszania strony przeciwnej

8uGn11OX.jpg


Ponadto polecam w wyznaczone przeze mnie do obserwacji skierować bezpilotowe statki powietrzne do zbierania materiałów rozpoznawczych, a przede wszystkim do pozyskania informacji o ruchach wojsk Dreamlandu.

Ys36tpMX.png

(-) gen. dyw. Laurencjusz MaHi at Atera
Zastępca Hetmana Wielkiego-Dowódca Wojsk Bojowych
Serduszka
6 811,00 lt
Ten artykuł lubią: Andronik, Helwetyk Romański, Piotr III Łukasz, Filip I Gryf, Marek von Thorn-Chojnacki, Apolinary Montserrat, Joahim von Ribertrop von Sarm, Julian Fer at Atera, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Baszar Svensson at Atera, Gotfryd Slavik de Ruth, Severin Verwaltung-Esteladio.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Panie Generale, I Dywizja Modułowa Sił Szybkiego Reagowania w akcji
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Siły Zbrojne Księstwa Sarmacji, jak widać z pełnym profesjonalnym. Podejściem i kompleksowo, realizują zadania związane, z zaistniałą sytuacją. Zwarci i gotowi, odeprzemy wroga, od naszych granic.
Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Hm. Hm hm hm. Hmmmmm.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@BvTJ Bartek, nie ma co chrząkać, trzeba się przyłączyć :)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
@piotr3lukasz Ja tu taki starowinka, w stanie spoczynku poruczniczyna... Ale może by tak brygadę powietrznodesantową, może by tak brygadę maluśką, a mobilną... Hm hm hm...
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@BvTJ a widzisz, już masz pomysły - stara krew się nie lasuje, to nie wapno, pamiętaj :)
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
@piotr3lukasz Pomysłów to ja bym kilka miał, ale wiesz, odświeżyć bym się srodze musiał... No pomyślę, pomyślę. Bo prócz desantu jeszcze mi kilka rzeczy chodziło po głowie. W ogóle to były czasy, gdy dowodziłem A-10tkami... Kiedyś to bylo... ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
KŻW gotowe do działania :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.