Żołnierz Sarmacki, Julian Fer at Atera, 20.10.2019 r. o 12:06
Ewakuacja Ambasady KS w Dreamlandzie
Seria wydawnicza: I. DMG

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
5dogx11C.png

W związku z otrzymaniem depeszy, której część zacytuję poniżej:
Cytuję:
…Na tym sprawa się jednak nie kończy. Kilka dni temu jeden z naszych (byłych) dowódców wojskowych uznał, że fajnie będzie wyprowadzić armię królewską ze Scholandii i udać się z nią do Sclavinii. Pan Sparasan jak postanowił, tak uczynił, dodatkowo w dniu wczorajszym anonsując rzekomy zamach na terytorium scholandzkim. Zamach, co wyraźnie trzeba powiedzieć, został udaremniony, ale władze Dreamlandu nie mogły już dłużej przyglądać się działaniom separatystów i planowanym działaniom zaczepnym.

W konsekwencji, mając na uwadze powyższe, jak również fakt, iż powołana blisko dwa miesiące temu ambasadorka KS w Dreamlandzie nie znalazła dotąd czasu by u nas się pojawić, w dniu dzisiejszym, po naradzie Komitetu Spraw Zagranicznych zapadły następujące decyzje, które następnie notyfikowałem sarmackiemu MSZ:
1. cofnięcie agrement pani von Liechtenstein - Hergemon;
2. wycofanie z Księstwa Sarmacji ambasadora KD arcyksięcia von Salvepol;
3. wypowiedzenie przez KD umowy z dnia 13 lipca 2002 tj. Traktatu o stosunkach dyplomatycznych między Królestwem Dreamlandu a Księstwem Sarmacji.
Na rozkaz Jego Królewskiej Mości oddziały specjalne Królestwa Dreamlandu otoczyły budynek sarmackiej ambasady i poinformowały pozostających w niej pracowników, iż mają jedną godzinę na opuszczenie ambasady i udanie się do podstawionego autokaru, który zawiezie ich, pod eskortą, na lotnisko, gdzie specjalnie przygotowanym samolotem udadzą się do Grodziska. Ten czas mija o godzinie 16:00. Równo o tej godzinie jednostka specjalna wejdzie na teren ambasady zabezpieczając budynek i teren tejże…
oraz w związku z otrzymanym rozkazem zarządziłem alarm bojowy w I Modułowej Dywizji Sił Szybkiego Reagowania w Anheim. Natychmiast po zebraniu dowódców nakazałem przygotować podległych żołnierzy do realizacji zadania, które zostało postawione dla pododdziałów dywizji.

Głównym pierwszym zadaniem postawionym dla mnie przez Zastępcę Hetmana gen. dyw. Laurẽta Gedeona I było ewakuować Ambasadę Księstwa Sarmacji w Dreamlandzie w ramach operacji pod kryptonimem "Orjon" oraz zapewnić bezpieczeństwo jej personelowi, a przede wszystkim Ambasadorowi Księstwa Sarmacji Natalii Helenie baronessie von Lichtenstein-Hergemon.

Jak informował JKM w dniu wczorajszym godzinie 15:30 KSZ zrzucił desant na ambasadę, obsadził punkty oporu, odparł kilkukrotne, nieudolne ataki sił zbrojnych Dreamlandu i ewakuował obecnych na jej terenie pracowników ambasady wraz z wyposażeniem. Niestety w na teranie ambasady nieobecny był Ambasador oraz kilka osób z bezpośredniej ochrony, więc ewakuację Jej Ekscelencji Ambasador Księstwa Sarmacji przeprowadzono w godzinach nocnych z 20/21.10.2019 r., a od godzin porannych ewakuowany będzie pozostały personel ambasady.

TPlo3JAG.png
foto. nocna ewakuacja
W związku z tym, że ambasada sarmacka została otoczona to śmigłowce sił specjalnych KSZ lądowały we wszystkich dostępnych miejscach, a w tym także na dachu budynku ambasady.

l5vzTdj6.png
foto. ewakuacja z dachu budynku

3JT7hw02.png
foto. ewakuacja pozostałego personelu ambasady

Dodatkowo w sposób tajny zorganizowano powrót innych mieszkańców Dreamlandu o sarmackich korzeniach, którzy z uwagi na możliwość wystąpienia represji ze strony władz postanowili wrócić do naszego kraju.

A4F4q7IE.png
foto. ewakuacja pozostałych mieszkańców Sarmacji

W tej akcji udział wzięły:
  • 2 "Książęca" Brygada Kawalerii Powietrznej,
  • 6 "Gallońska" Brygada Desantowo-Sztutowa,
  • 42 "Czarnoleski" Pułk Komandosów,
  • oraz 4 Brygada Lotnictwa Wsparcia Sił Specjalnych.


(-) por. Julian Fer at Atera
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
7 285,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Piotr III Łukasz, Filip I Gryf, Laurẽt Gedeon I, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Apolinary Montserrat, Erik Otton von Hohenburg, Baszar Svensson at Atera, Albert Jan Maat von Hippogriff, Michaił von Hippogriff-Vovkulak, Joahim von Ribertrop von Sarm, Marek von Thorn-Chojnacki, Gotfryd Slavik de Ruth, Severin Verwaltung-Esteladio.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
I DMG- jak zawsze sprawie, ofiarnie i iście precyzyjnie. Wykonała, trudne przed nią zadanie. Ci świetni komandosi, sprawie dowodzeni, pokazują jak zabójcza są maszyną i na co ich stać. Mówi się nawet, że im trudniejsze zadanie, tym lepiej sobie radzą. Jestem pod wrażeniem, jak sprawie w tak krótkim czasie- dokonali wspomnianego czynu.
Oddaję honorowy salut, bo w pełni na niego zasługujecie.
<salut>
Permalink
ramael
Dom Mody Auttera pragnie poinformować o wsparciu dla personelu dotkniętego przez opisane wyżej wydarzenia.

nzIiTd1A.jpg

Oferujemy pracownikom zamkniętej placówki darmową metamorfozę i wsparcie od zaufanego sztabu stylistów.
Odpowiedz Permalink
Orjon Surma
Składam wyrazy uznania za wymyślenie genialnej nazwy operacji.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.