Sejm, Santiago Vilarte von Hippogriff, 21.10.2019 r. o 15:07
Ogłoszenia marszałkowskie - 3/LXI
Seria wydawnicza: Ogłoszenia

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Ogłoszenia marszałkowskie
biuletyn oficjalny Kancelarii Sejmu

Jako marszałek ustępującego Sejmu, mam przyjemność zredagować ostatni biuletyn ten kadencji. Mam nadzieję, że nowo wybrany marszałek będzie kontynuował jego wydawanie, jako wygodnego zbioru informacji o działaniach Sejmu.
ZeW6x7IQ.png
Sejm przystąpił do wyboru asesora TK. W miejsce Natana Korczyńskiego, który zrezygnował i praktycznie przestał być aktywny w KS, kandyduje Defloriusz Dyman Wander. Głosowanie w tej sprawie rozpoczęło się dzisiaj i potrwa do czwartku. Jest to zarazem ostatnie głosowanie "starego" Sejmu. Prowadzony równolegle nabór na nowego PG nie przyniósł żadnych zgłoszeń.
Jednocześnie nowy Sejm na starcie będzie musiał podjąć kolejny nabór, bowiem 25 października kończy się kadencja Gustawa Fryderyka von Hippogriffa.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?p=317932#p317932
ZeW6x7IQ.png
Sejm zatwierdził książęce rozporządzenie ws wprowadzenia stanu wyjątkowego. Obawy posłów, ale też paru osób spoza, wzbudziło to, czy książę faktycznie powrócił z nieaktywności i czy będzie aktywnie wykorzystywał możliwości, jakie daje mu ten akt. Ostatecznie izba zatwierdziła rozporządzenie bez głosów przeciwko. W oparciu o niego odbyły się wybory do Sejmu wg skróconego kalendarza.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=30&t=28845
ZeW6x7IQ.png
Tymczasem w ramach czynności technicznych marszałek Sejmu zwrócił się do RM o przekazywanie w całości kwoty na wynagrodzenia poselskie na konto RM, zamiast wypłacania wynagrodzenia bezpośrednio przez MSW, jak to miało miejsce w ostatnich miesiącach. Dzięki temu finanse Sejmu mają być bardziej przejrzyste.
ZeW6x7IQ.png

Nie może oczywiście zabraknąć informacji o wyborach. Przy całkiem niezłej frekwencji 66% nowymi posłami zostali:

Andronik (AG889)
Adam Jerzy Piastowski (AF793)
Helwetyk Romański (A0001)
Januszek von Hippogriff-Pałasz (AG866)
Alfred Fabian von Tehen-Dżek (AG541)


Nastąpiły zmiany w reprezentowanych prowincjach, m.in. swojego przedstawiciela nie będzie miał Hasseland (jedyny jego kandydat znalazł się akurat na 6. miejscu). Ze starego składu Sejmu startowało dwóch posłów, z czego jeden odnowił swoją kadencję.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 269,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Apolinary Montserrat, Piotr III Łukasz, Joahim von Ribertrop von Sarm, Filip I Gryf, Adam Jerzy Piastowski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Julian Fer at Atera, Severin Verwaltung-Esteladio, Eustachy Playstation, Andronik, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski.
Komentarze
Piotr III Łukasz
Również liczę na to, że kolejny Sejm będzie kontynuował tego rodzaju biuletyn
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Dziękuję za informację i gratuluję nowym Posłom wygranej w wyborach :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.