Herold, Julian Fer at Atera, 23.10.2019 r. o 12:15
Przygotowanie KGB na Awarze Południowej do prowadzenia działań wojennych

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
mtkL734U.png


W związku z otrzymanym poleceniem od Króla Baridasu Laurẽta Gedeona I wydałem Rozkaz Komendanta KGB nr 2/10/19 z dnia 22.10.2019 r. Dyskusja w Kwaterze Głównej Królewskiej Gwardii Baridasu, która mieści się przy ul. Ordonansowej 50 w Almerze dotyczyła przemieszczenia dodatkowych sił i środków KGB do m. Nikolaopol na Awarze Południowej.
SNzI2873.png

Wzmocnienie Garnizonu Nikolaopol jest odpowiedzią na wypowiedzenie w dniu 19 października 2019 r. przez Dreamland stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji skutkujące wypowiedzeniem przez Królestwo Dreamlandu umowy z dnia 13 lipca 2002 tj. ratyfikowanego Dekretem Księcia Sarmacji nr 17 o ratyfikacji Traktatu z Dreamlandem przez JKM Piotra Mikołaja Traktatu o stosunkach dyplomatycznych między Królestwem Dreamlandu a Księstwem Sarmacji.

Dla pełnego obrazu sytuacji należy dodać, że wcześniej Dreamland wypowiedział podpisaną w Królewskim Mieście Ekorre dnia 14 lipca 2015 roku Umowę o uznaniu Unii Dreamlandu i Scholandii oraz przekazaniu Awary Południowej, która została ratyfikowana przez:

  1. Jego Królewska Mość Marcina I Mikołaja - Króla Dreamlandu i Elderlandu reprezentowanego przez: Jego Królewską Wysokość Pavla Svobodę
    Premiera Rządu Królewskiego,
  2. Jego Książęca Mość Tomasza Ivona Hugona w imieniu Księstwa Sarmacji i Królestwa Baridasu

Sprawa odzyskania Awary Południowej przez Dreamland poruszana była wielokrotnie i nieskutecznie, bo zawsze występował element, który obecny Minister Spraw Zagranicznych Dreamlandu Robert II Fryderyk manipulując Królem Dreamlandu Maciejem II skutecznie pomija. Tym elementem jest realizacja polityki zagranicznej bez poparcia znaczącej większości społeczeństwa dreamlandzkiego, wiec obecnie Minister Spraw Zagranicznych, którego wcześniejsza kariera Króla Baridasu i Księcia Sarmacji legła w gruzach tak samo jak legło w gruzach jego sprawowanie władzy na tronie w Dreamlandzie.

Wcześniejsze dążenia Dreamlandu w sprawie odzyskania Awary Południowej, które podejmował Premier Rządzu Dreamlandu Torkan Ingawaar nie uzyskały akceptacji społecznej co widać w załączanym materiale poglądowym, więc MSZ Dreamlandu skupiło się na wersji siłowej dążąc do konfliktu zbrojnego.

oQy30sko.jpg
R4v6q8Ko.jpg

Nie jest żadną tajemnicą, że Królestwo Baridasu stale powiększa stan liczebny, wyposażenie i uzbrojenie Garnizonu Nikolaopol, gdyż już w dniu 24 marca 2019 r. ówczesny Król Baridasu wydał Rozkaz Króla Baridasu w sprawie działań wojskowych na terytoriach awarskich.
Zapewne MSZ Drealmandu według swojej wygody uzna, że ten fakt nie zaistniał, ale w związku z tym, ze jak do tej pory jest to teatr dwóch polityków, a w tym jednego dreamlandzkiego żołnierza to ciężko by działania podejmowane przez stronę dreamlandzką nazwać poważnymi i wiarygodnymi.

Ze strony Królewskiej Gwardii Baridasu obecnie na wyspie trwa rozładunek gwardzistów oraz sprzętu wojskowego z morza, a kolejne uzupełnienia stanu osobowego i sprzętu wojskowego oraz zapasów logistycznych są w trakcie realizacji.

CMo01GcK.png

Ponadto gwardziści z pododdziałów KGB prowadzą zakrojone na szeroką skalę rozpoznanie oraz trwają prace budowlane mające umocnienie fortyfikacji wyspy oraz budowy różnego rodzaju bunkrów, schronów, które są w stanie wytrzymać konwencjonalne uderzenia z użyciem wszelkiego rodzaju uzbrojenia (z wyłączeniem broni atomowej).

R0x61geW.png

Nie umocnione rejony terenów zajmowanych przez gwardzistów KGB na Awarze Południowej zostały obsadzone w sposób tradycyjny i gwardziści zgodnie z ustalonym grafikiem zmian dyżurnych zajęli pozycje w wyznaczonych rubieżach ochrony i obrony.

5ED0t2hL.png

Zgodnie z wyżej wymienionym królewskim rozkazem, każdą próbę wtargnięcia na terytorium Królestwa Baridasu traktować należy jako wypowiedzenie wojny, więc wszystkich gwardzistów zobowiązuję do otwarcia ognia przy użyciu wszelkich konwencjonalnych typów broni i amunicji.


(-) Julian Fer at Atera
Komendant KGB
Dotacje
5 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andronik, Laurẽt Gedeon I.
Serduszka
7 044,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Filip I Gryf, Piotr III Łukasz, Andronik, Joahim von Ribertrop von Sarm, Apolinary Montserrat, Laurẽt Gedeon I, Severin Verwaltung-Esteladio, Baszar Svensson at Atera, Albert Jan Maat von Hippogriff, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Marek von Thorn-Chojnacki, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski.
Komentarze
Andronik
JW Markizie,

drzewiej, pozostając w Baridasie, działałem na południu Awary i rozwinąłem oddolne struktury Błękitnego Sprzysiężenia składające się z patriotów i sympatyków przynależności Awary do Baridasu. Korzystając z moich kontaktów, zarekomendowałem moim starym przyjaciołom wzmożoną pracę na rzecz dobra wspólnego i przystępowanie do służby w KGB. Mam nadzieję, że okażą się oni dodatkowym, przydatnym źródłem rekrutów. :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Wasza Królewska Wysokość Konsulu,
dziękuję za okazana pomoc, bo dodatkowi sprzymierzeńcy wśród rdzennych mieszkańców wyspy to nieocenione wsparcie oraz źródło informacji :)
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
#Awarra południowa jest baridajska :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Jaśnie Wielmożny Komendancie,

proszę dalej podejmować kolejne działania dla poprawy ochrony naszych granic.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Mnie tylko zastanawia w jaki sposób autor artykułu patrzy, że 8 jest mniejsze od 7 i jest tożsame z nieuzyskaniem akceptacji, tym bardziej jak bardzo od lutego zmienił się skład osobowy Królestwa. Do tego w ankiecie mogli brać udać nie obywatele. Innymi słowy, zupełnie nieadekwatne do rzeczywistości. Bawcie się dobrze w tej propagandzie, ale nie popadajcie w zupełną paranoję. Do tego ankieta była robiona za innego MSZ. Chyba Herr at Attera wie jak dużo zmienia się w mikronacjach przez blisko 9 miesięcy. 30 mikronacji mogłoby zdążyć upaść.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.