Ranking aktywności mikronacji ROK 2019

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowni Państwo!
W dniu dzisiejszym publikuję dla Was ranking aktywności na forach polskich mikronacji za rok 2019.

Aktywność całego polskiego mikroświata w roku 2017 - 128 644 postów
Aktywność całego polskiego mikroświata w roku 2019 - 40 766 postów
Spadek wynosi 87 878 postów, tj. 68% względem roku 2017.
NV0WHK0z.png
Możliwe są odchylenia, dane były zbierane z opóźnieniem jednego dnia. Nie dodaję swojego komentarza, ta grafika mówi wszystko.
Dotacje
2 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Erik Otton von Hohenburg, Filip I Gryf, Leszek Karakachanow Sr.
Serduszka
10 235,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Novak, August van Hagsen de la Sparasan, Erik Otton von Hohenburg, Albert Jan Maat von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, Franz Langer, Laurẽt Gedeon I, Filip I Gryf, Piotr de Zaym, Adam Jerzy Piastowski, Julian Fer at Atera, Guedes de Lima, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Leszek Karakachanow Sr, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski.
Komentarze
Aleksander Novak
Bardzo fajny wykres :D Nie wiedziałem że taki spadek aktywność był heh. Federacja Nordacka jest druga, prawie tak samo dobrze radzi sobie jeszcze Suderland, Dreamland i Republika Bialeńska.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Nad Pollinem wiszą czarne chmury... Czy ma Pan gdzieś dane ze wcześniejszych okresów? Dobrze byłoby zobaczyć parę punktów odniesienia więcej :)
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Umieramy...
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@joahimvonribertrop Spokojnie jeszcze z rok czy dwa pociągniemy, ale pytanie brzmi, co zrobić, żeby zahamować kryzys demograficzny - niestety, szanse na ratunek są nikłe, bo mamy konkurencję w postaci bardziej interaktywnych gier, więc potrzeba czegoś szalenie innowacyjnego; czegoś, co sprawi, że przyjdą do nas młodzi, innowacyjni mikronauci.
Odpowiedz Permalink
Kamiljan de Harlin von Wespucci
Dopiero teraz zauważyłem, że grafika zawiera dużo nieprawidłowości, nawet o tysiąc postów, ponieważ błędnie zebrałem dane z 31 grudnia 2018. Przepraszam bardzo. Proszę patrzeć na ten ranking z wielkim przymrużeniem oka. Najważniejsze co ma on przekazywać, to to jak bardzo spadła aktywność w stosunku do roku 2017.
Permalink
Franz Langer
Faktycznie dane o spadku aktywności są niepokojące. Myślę, że oprócz działań wewnętrznych poszczególnych mikronacji potrzeba też rozwiązań ponad państwowych.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Zatrważające dane w porównaniu z wcześniejszymi laty, ale cóż... może od tego roku trzeba zacząć nabierać tempa r rozmachem.

Bardzo fajne zestawienie - mam nadzieję, że nie będzie pierwsze i ostatnie. ;-)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Rozwiązania ponadpaństwowe są możliwe jedynie przy zastosowaniu środków, nazwijmy to, pozapaństwowych. Czyli jakiś multimikronacyjny NGO. Realne Stowarzyszenie Polskich Mikronacji umarło niestety, z braku zainteresowania - umarło z mocy prawa, tj. było to stowarzyszenie zwykłe i trzeba było wykonać pewne czynności, a wobec (delikatnie mówiąc) nikłego zainteresowania członków, nie było to możliwe. Można oczywiście stworzyć coś nowego, ale do tego potrzeba co najmniej kilka osób gotowych zrobić cokolwiek w realu.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Statystyki, statystyczki, statystyniuniunie - Lubię to :)
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Trizondal się nie załapał?
Przecież były tam posty w 2019
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Statystyki nie wyglądają dla mikroświata dosyć ciekawie, aczkolwiek nadal jest kilka państw, które są gotowe tą aktywność budować. W przeliczeniu na dzień wychodzi ok. 111 postów na jeden dzień. Jeżeli to przeliczyć co prawda na głowę, to wychodzi ok. 1 posta na osobę dziennie - gdyby każdy w mikroświecie utrzymał normę jednego posta, to przynajmniej utrzymalibyśmy zeszłoroczną normę. Tym bardziej, że wiele osób decyduje się na więcej niż jednego posta dziennie, więc nie powinno być aż tak źle. No i w przypadku dużej części mikroświata poza aktywnością forumową jest jeszcze wiele innych miejsc w których aktywność w pewnym stopniu (mniejszym lub większym) jest pobudzana - prasa, Discord itp. :D
Odpowiedz Permalink
Esteladio
Ja myślałem że mikroświat już fermentuje, a jednak wciąż jakoś dycha.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@Seweryn Fermentacja może przynieść naprawdę niezłe efekty ;) trzeba się tylko postarać...
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
A czym była ta ,,Ziemia Wschodnia"?
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Faktycznie fajne wykresy. Jednak statystyki mówią same za siebie, życie, zabawa w mikronacje, ma co raz mniej zwolenników.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Bardzo fajne statystyki - lubię to! Brawo Sclavinia!
Odpowiedz Permalink
Gustaw Fryderyk
@GuedesDeLima Nie ma z czego się cieszyć patrząc na ogólny poziom aktywności
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Pomijając, że to się nie sumuje - jestem oburzony, że w zestawieniu nie znalazła się Ciprofloksja...
Odpowiedz Permalink
Adam Peterelli
W Trizodnalu 140 postów było ;)
Permalink
Guedes de Lima
@GFvH oczywiście, mikroświat pikuje ostro w dół ale ja osobiście cieszę się z małych rzeczy, m. in. fajnym wynikiem Sclavinii.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.