Ogłoszenia (dwu)marszałkowskie - 2/LXII

Ogłoszenia marszałkowskie
Biuletyn kancelarii Sejmu pod redakcją Ministerstwa Informacji


MI ogłasza wyjątkowe wydanie ogłoszeń. Tym razem informacje zebrane z działalności zarówno Sejmu, jak i TK. Po powrocie do aktywności MTK Ministerstwo w osobie nowo wybranego ATK zasięgnie jego opinii, co do pomysłu.
ZeW6x7IQ.png
Santiago Vilarte nowym asesorem TK. W głosowaniu uzyskał 3 głosy za. Jednocześnie, jak podano, w gronie ATK uaktywnił się Tomasz Liberi. Ożywienie wśród Trybunału jest konieczne w obliczu nadchodzących wyborów, jak i pilnej sprawy kontroli poprawności przeprowadzenia referendum w kwestii odwołania księcia.

Parada marszałków. W trakcie niecałego miesiąca Sejm miał trzech marszałków. W Boże Narodzenie wybrano na tę funkcję Januszka von Hippogriffa-Pałasza. 6 stycznia schedę przejął Severin von Verwaltung. Wreszcie 14 stycznia br. funkcję objął Adam Jerzy Piastowski. W międzyczasie byli też marszałkowie seniorzy. To akurat wydatna zmiana w porównaniu do poprzedniej kadencji, kiedy doszło tylko do jednej zmiany, gdy wicemarszałek został marszałkiem.
Z jednej strony zużywa to czas i miejsce, potrzebne na dodatkowe procedury, z drugiej - trzeba uznać osobom, które nie mają na tyle czasu lub z innych przyczyn nie mogą pełnić objętej funkcji, że są tego świadome i rezygnują.
Tymczasem obecny marszałek Sejmu, zachęcony dodatkowo wnioskiem, objął regencję, aby przeprowadzić czynności proceduralne zw. z wyborami.
Na marginesie aktywności ustrojowych Sejm przyjął nowelizację, znoszącą wymóg aktywności systemowej wobec m.in. kandydatów w wyborach, kanclerza, posła czy namiestnika prowincji.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1030&t=29408
Debata przeszła przez wszystkich trzech marszałków. Nie było głosów przeciwko, a same zastrzeżenia podnoszone w debacie były raczej umiarkowane i nie szły nawet w kierunku konkretnych korekt proponowanych zapisów.
TK tymczasem nadal rozpatruje wspomnianą sprawę ustrojową, będąc na etapie przesłuchiwania świadków i zapoznawania się z przystąpieniem do sprawy b. już marszałka Verwaltunga, który w międzyczasie wyemigrował do KD (czy zatem przystąpienie nadal jest skuteczne?).
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 559,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Piotr vel Bocian, Tomasz Ivo Hugo, Adam Jerzy Piastowski, GdL.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Bardzo ciekawe.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Cytuję:
W międzyczasie byli też marszałkowie seniorzy.
Nie wiedziałem, że występuję w kilku osobach ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Takie podsumowania zawsze na propsie - można się szybko zorientować w najważniejszych wydarzeniach po dłuższej nieobecności
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
@PiotrdeZaym no jak to, Panie Marszałku Seniorze. Piotr jako ta pierwsza i Paweł jako ta druga osoba ;)
Odpowiedz Permalink
GdL
@Hugo WKW wraca?
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@PiotrdeZaym @AJPiastowski w końcu monarchowie w swoich pismach określają siebie "my" ;D
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Ja oczywiście jestem monarchą, ale seniorem ;) w końcu muszę oficjalnie zmienić nazwisko na Piotr de Zaym, tylko upewnię się, do kogo napisać (i ile zapłacić)...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.