Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 26.01.2020 r. o 11:14
Głosujcie!

O
czywiście, proszę: głosujcie na mnie. Ale przede wszystkim apeluję - weźcie udział w wyborach do Sejmu, głosujcie, pokażcie w ten sposób siłę Sarmatów!

Jeśli zostanę wybrany, to będę chciał się skupić na rzeczy najważniejszej: takiej zmianie prawa, by nie obawiać się znikania kogokolwiek. Nie ma Księcia, bo jest chory / zajęty / wypoczywa (niepotrzebne skreślić) - ale wiemy doskonale, kto go zastępuje. Nie ma Kanclerza, bo... (wstawić odpowiednie słowo) - wówczas zastępca rusza do działania. Trybunał zamilkł, gdyż (jak wyżej) - jednak natychmiast wiadomo, co zrobić.
Nie mam jeszcze gotowych pomysłów. Rozważam np. na wzór amerykański, gdzie wiceprezydent jest tylko po to, by w razie czego zastąpić prezydenta - stworzyć urząd Wiceksięcia. Urząd honorowy, ale w razie trwałej nieobecności Księcia, to on przejmowałby tron. Oczywiście, instytucja Regenta istniała by dalej. Kanclerz musiałby mieć Podkanclerzego i ministrów ze ściśle określonym starszeństwem. Tak, by wiadomo było, kto zastępuje kogo. Z TK jest trudniejsza sytuacja, ale być może należałoby stworzyć instytucję podsędka, który w razie zniknięcia asesorów zajmowałby ich miejsce.
Oczywiście, jest też całe mnóstwo innych spraw. Według mnie konieczne jest stworzenie Komisji Legislacyjnej Sejmu z udziałem posłów i ekspertów, którzy przejrzeliby istniejące ustawy i zastanowili się, co trzeba poprawić, a co zmienić. Sarmacja powinna funkcjonować sprawnie, a nie "zacinać się" bo art. 34a ustawy z dnia jakiegośtam jest oczywistym niedopatrzeniem.
Po raz enty do sześcianu będę też proponował przyjrzenie się kwestii promocji. Mikronacje nie są nowością - to minus. Ale są czymś trwałym - a to jest plus. Pomyślmy na początek, czym zachęcić do przychodzenia do nas. Bez tego najlepsze nawet prawo nie pomoże.
I dlatego...
...głosujcie!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 871,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Guedes de Lima, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Piotr vel Bocian, Adam Jerzy Piastowski, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Ciekawy program.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Głosowaliśmy! Ale nie powiemy, na kogo :)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@defloriusz Słusznie, wybory są tajne! Ważne by jednak - głosować!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.