Startuje liga szachowa!
Seria wydawnicza: Liga

Po przerwie zimowej wracamy do rozgrywek szachowych! Sarmacka liga szachowa sezonu wiosna/lato 2020 wkrótce wystartuje. Po raz drugi najlepsi zawodnicy w kraju, a także wszyscy chętni goście wezmą udział w serii turniejów, które wyłonią najlepszego szachistę Sarmacji. Dodatkowo, każdy zawodnik będzie miał możliwość zdobywać punkty dla wybranego przez siebie klubu, do punktacji drużynowej.
Edycja jesienna ligi okazała się w mojej ocenie organizacyjnym sukcesem. Odsetek faktycznie rozegranych partii był wysoki, znacznie wyższy niż w przypadku poprzednich imprez (Pucharu Mikronacji czy meczu o klubowe mistrzostwo Sarmacji). Jednocześnie pojawiały się na listach startowych osoby, które z góry deklarowały swój niski poziom wiedzy o szachach - i bardzo dobrze! Inicjatywa kierowana jest do każdego, kto zna zasady gry. Gdzie lepiej je ćwiczyć, niż w takich turniejach.

W tej edycji ponownie chcę zorganizować 3-5 turniejów, w zależności od tempa ich prowadzenia. Do udziału zapraszamy także szachistów z innych nacji! Zgłoszenia będą odbywały się osobno dla każdego turnieju na forum. Na podstawie liczby zgłoszeń ustalam formułę turnieju (pucharowa, każdy z każdym...). Partie rozgrywamy na platformie chess.com, więc zdecydowanie zalecane jest, aby w momencie zgłoszenia posiadać już tam konto i podać mi jego nick (chyba że już startowało się w poprzedniej edycji). Standardowe tempo gry to 15 min na gracza, ale w niektórych turniejach może być wprowadzane inne.

Nie umiesz grać, a chcesz się nauczyć? Zajrzyj:
https://www.youtube.com/watch?v=koi7W-NxIvw

Znasz zasady i chcesz zdobyć podstawową wiedzę nt. taktyki?
https://www.youtube.com/watch?v=8LT50MXILCE
(polecam też cały kanał)

A może ciekawostka?
https://www.youtube.com/watch?v=GLaEIe0rMXM

Już dziś prowincje, lenna, miasta, zainteresowane organizacją u siebie turnieju, mogą zgłaszać się do mnie. Formuła może objąć poza samymi rozgrywkami wydarzenia narracyjne na forum czy nawet na Discordzie.
3r91GEZp.jpg
wspomnienie z turnieju w Angemoncie

Osoby zainteresowane założeniem własnego klubu szachowego również zapraszam do mnie. Klub powinien w momencie rejestracji posiadać minimum 2 członków. Tylko kluby wpisane do spisu SZSzach będą liczone w tabeli drużynowej. Nie jest wymagane istnienie klubu jako instytucji systemowej, choć ułatwia to ew. rozliczenia.

Możliwa jest też współpraca z osobami, które organizowałyby turnieje z innych dyscyplin, typu snooker, karty. Można wówczas ustalić np. wspólną punktację i prowadzenie mistrzostw z kilku gier naraz.

Jednocześnie ogłaszam start zapisów do pierwszego turnieju, który odbędzie się w Kymerionie (Dornostia, Hasseland).
Link do wątku z zapisami:
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1068&t=29825
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Piotr II Grzegorz.
Serduszka
5 958,00 lt
Ten artykuł lubią: Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Albert Jan Maat von Hippogriff, Filip I Gryf, Alexander Rose, Joahim von Ribertrop von Sarm, Eugeniusz Maat, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Piotr II Grzegorz, Albert Felimi-Liderski, Felix Polon von Sarm, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Filip I Gryf
Szachy wracają! Hm, trzeba się zastanowić nad startem...
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
@JanuszekvHP zapraszam WKM! W zeszłym sezonie było naprawdę fajnie!

A w tym mam zamiar pokonać Santiago! :P
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@joahimvonribertrop powodzenia, przy pokonywaniu Santiego serio przyda się sporo szczęścia :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.