Powstała szachowa reprezentacja Sarmacji!
Seria wydawnicza: Team Sarmatia

Nadejszła wielkopomna chwila. Mam nadzieję. Dzisiaj stworzyłem na portalu chess.com klub pod nazwą Team Sarmatia, który będzie oficjalną reprezentacją Sarmacji w szachach.

Nosiłem się z tym zamiarem od jakiegoś czasu, ale aktywność graczy u nas była różna. Czasem do turniejów zgłaszało się więcej osób, ale zapał trochę opadał po drodze i część partii kończyła się walkowerami. W ostatnim turnieju (który zresztą nadal trwa – finał między mną a Siergiuszem Asketilem jest w toku) udało się jednak rozegrać wszystkie partie i to w jakim tempie. Wydaje się więc, że teraz jest dobry moment, aby stworzyć taką ekipę.

Co możemy tam robić? Podstawową rzeczą będą mecze korespondencyjne z innymi drużynami. W ten sposób możemy promować Sarmację (pośrednio cały mikroświat) i zdobywać sami doświadczenie. W momencie gdy w klubie znajdzie się przynajmniej 5-6 osób, zacznę szukać potencjalnych rywali, bo raczej nie gra się meczów poniżej pięciu par. Korespondencyjne oznacza, że przeciwnicy nie muszą być online w tym samym czasie, bo na ruch są np. 3 dni. Najczęściej mecze te są grane na takim tempie. Rzadziej zdarzają się takie z jednym dniem na ruch (=24h), bo wiadomo, nie codziennie jest czas, żeby zajrzeć na bieżące partie. Do tego dochodzą strefy czasowe – jeśli masz przeciwnika z drugiego końca świata i wykona ruch, gdy ty układasz się do spania, to już na start odpada kilka godzin na reakcję.

Mecze korespondencyjne polegają na tym, że podczas zapisów system ‘sortuje’ graczy od najmocniejszych do najsłabszych, więc liczy się aby jak najwięcej osób się rejestrowało oraz aby rozgrywali od czasu do czasu partie samodzielnie z przeciwnikami na portalu – bo wtedy ich bieżący ranking lepiej oddaje rzeczywistość, a na jego podstawie system może wylosować bardziej odpowiedniego przeciwnika podczas gry na żywo.
y2O569Cg.png

Oprócz tego można rozgrywać ‘vote chess’, czyli szachy, w których cała drużyna gra jako jeden gracz, ale wszyscy jej gracze biorą udział w decydowaniu, jaki ruch teraz wykonać. Przed każdym ruchem jest czas na decyzję i głosowanie. Takie szachy siłą rzeczy trwają o wiele dłużej, więc będą się rzadziej pojawiały, ale mam nadzieję będą, jako ciekawostka.

Oto link do klubu:
https://www.chess.com/club/team-sarmatia

(trzeba mieć oczywiście założone konto na chess.com)

Zapraszam do rejestracji wszystkich, którzy znają zasady ruchu figur. Naprawdę, to wystarczy, nie chcemy tworzyć klubu elitarnego, chodzi też o naukę. Zapraszam także do gry gości spoza Sarmacji, im nas będzie więcej, tym więcej klubów będziemy mogli wyzywać na mecze i tym większa szansa, że ktoś zainteresuje się, z kim to grają:)
Jednocześnie to dla mnie test, bo nigdy wcześniej nie prowadziłem tam klubu. Tzn. jak on wygląda „z zewnątrz”, kwestie powiadomień, całość tych technicznych rzeczy. Dlatego jak to ogarnę, będę pewnie zapraszał kogoś do współadminowania.

SV
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Eugeniusz Maat, Filip I Gryf.
Serduszka
5 945,00 lt
Ten artykuł lubią: Eugeniusz Maat, Ursus I Wielki von Sarm, GdL, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Alexander Rose, Filip I Gryf, Akrypa Rabotowicz von Primisz, Siergiusz Asketil.
Komentarze
Eugeniusz Maat
Super inicjatywa!!!
Już się zapisałem. :)
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Może kiedyś dołączę, jak już nauczę się grać :D
Odpowiedz Permalink
Ursus I Wielki von Sarm
Szachy to najlepsza rzecz na świecie już dołączyłem
Odpowiedz Permalink
GdL
Trzymam kciuki, powodzenia. :)
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Najlepsza wiadomość poranka!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Z racji, że znam podstawy ruchu figur - zgłoszenie już zostało wysłane :D
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Zagram jak mnie zmotywujecie 10k lt
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.