Park Stołeczny, Henryk Wespucci, 25.05.2020 r. o 20:10
NO NIE! - numer 5.

Uroczystości rocznicowe Sarmacji nie przeszkodziły przedostać się na nie kilku panom w garniturach. Czy to szpiedzy obcego wywiadu? Czy to zamachowcy, którzy chcą zabić Księcia Sarmacji? Być może, gdyby nie fakt, że trzymali w rękach nakład Nieregularnika NO NIE, ktoś uznałby ich za zagrożenie. Czy poważnie może wyglądać ktoś, kto trzyma coś, co wydawane jest przez ex-Sarmatę ex-Baridajczyka, obecnie Volkiańczyka? Czy ktokolwiek potraktowałby poważnie samego Henryka Wespucciego? Nie no, bez przesady. To jednak nie przeszkadzało kilku panom w garniturach wręczać przybyłym na uroczystości nowe wydanie NO NIE korzystając z sarmackiego kwadransika, którego czyżby w tym roku nie było? Gdy każdy był zaopatrzony w NO NIE, panowie po prostu rozpłynęli się w powietrzu. Co KSZ dałoby za takich prędkich i szybkich agentów...

Także tego!

W ten piękny piątkowy wieczór volkiańskiego kalendarza chciałbym zaprezentować kolejne wydanie NO NIE, które miało być w piątek, dlatego też przenieśliśmy piątek na poniedziałek (chyba proste, nie?). Muszę wszystkich uprzedzić, że wydanie NO NIE w tą ważną dla wszystkich Sarmatów rocznicę było przypadkowe, jednak żeby uzyskać trochę większe wpływy tutaj, jako redaktor naczelny jednoosobowej redakcji chciałbym życzyć Sarmacji kolejne 18 lat powolnego zdychania!

Nie było nas dwa miesiące. Zmieniło się sporo. Wydajemy gazetę w Volkianie - to się nie zmieniło i dla całego mikroświata. Zmieniło się jednak otoczenie - Federacja Nordacka nie żyje a w jej miejsce powstał Związek Winkulii i Volkianu. W związku z nieustannymi zmianami, zmiany doszły też do NO NIE. Oto i one:

1. Mamy nowy e-mail kontaktowy redakcja@nonie.ct8.pl
2. Mamy stronę internetową nonie.ct8.pl, na której będzie można w jednym miejscu znaleźć wszystko to, co dotyczy Nieregularnika NO NIE.

W dzisiejszym numerze przemierzyliśmy ocean prawdy, aby dopłynąć do bezkresu nordackiej obłudy i kłamstwa. Wyliczyliśmy, że właściwie wszystkie artykuły w mniejszym lub większym stopniu dotyczą Nordaty i tego dziwnego mega kontynentu. Nie ma ani słowa o Sarmacji, Dreamlandzie. Znajdzie się coś o Bialenii. W każdym razie - jeden z najmniej interesujących wydań, który powstał w największych męczarniach, jakich nawet nie było za learveńskiej okupacji. W każdym razie:

1. Czy świat oszalał? Bialeńskie folwarki nienawiści;
2. Sport zdycha nam na naszych oczach;
3. Pierdoły marudzo na temat ZWiV oraz Nordaty (nic ciekawego);
4. Andrzej Swarzewski debiutuje w prasie dla wybranych (w następnym numerze będą jego nudesy!) i pisze o mikroświecie w ruinie;
5. Henryk Wespucci sprzedaje miejsce reklamowe w NO NIE (bez lipy)!

Jak to mawia klasyk - czytajcie, komentujcie i wpłacajcie reny/liberty/kartki na konta Henryka Wespucciego. Przyjmę też w kopertach, naturze, zbliżeniowo! Co tylko macie!

LINK DO POBRANIA
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
3 050,00 lt
Ten artykuł lubią: Guedes de Lima, Joahim von Ribertrop von Sarm, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, BetelRigSun (Karol von Sarm), Filip I Gryf, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Dobre, jak zwykle.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.