Park Stołeczny, Patryk Adam h Grzymała, 08.06.2020 r. o 16:13
Nie tylko "baczność", "spocznij"....

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Jest już prawie 20 godzin od zakończenia uroczystości otwarcia portu w Wedli
Wędruje po mieście kończąc rozpoczętą wczoraj Służbę Dyżurną . Pomimo zmęczenia i chęci zmrużenia oka wciąż w mojej głowie kołatają się wydarzenia minionego dnia. Uroczystość przerosła oczekiwania chyba wszystkich, nawet organizatorzy nie spodziewali się takiego wielkiego sukcesu. Dopisało wszystko; pogoda piękna lecz nie za gorąca , lekka bryza od strony morza ładziła żar bijący z nieba. Bogactwo atrakcji zachęcało uczestników do aktywnego udziału w zabawach. Różnorodność serwowanych posiłków i napitków zniewalająca. Pokaz żeglarski KMW oraz konkurs wędkarski zapewnił moc wrzeń. Wszystko to zostało uwieńczone cudnym pokazem sztucznych ogni . Ale nie o tym chciałem napisać.
Jako pomocnik Służby Dyżurnej zostałem oddelegowany do zapewnienia bezpieczeństwa i zdania później raportu przełożonemu. Zadaniem moim było zwracanie uwagi na wszystkie odstępstwa od wcześniej przyjętego harmonogramu uroczystości. Dlatego moje zdziwienie było gdy na trybunie zamiast dowódcy jednego z okrętów cumujących nieopodal, pojawił się Hetman_Gotfryd. Rzecz niespotykana , każdemu z żołnierzy już od początku szkolenia unitarnego wpajana jest umiejętność krótkiego i lakonicznego przekazywania wiadomości. Tym samym chyba każdy żołnierz broni się rekami i nogami prze wypowiedzią dłuższa niż 2-3 zdania. A tu Dowódca Książęcych Sił Zbrojnych w całym blasku orderów na swej piersi w przemowie do zgromadzonych tłumów zachwala zalety jakie płyną z nowo otwartego portu. Jak wielki będzie miało to wpływ na przyszły rozwój miasta i regionu. Nowoczesność i znakomite położenie nowo powstałego portu sprowadzi nowych inwestorów , wzrośnie popyt i podarz na produkty-po zebranych minach żołnierzy można by wnioskować że są na wykładzie profesora nauk ekonomicznych.
Z powagi zebranych oficerów znajdujących się w pobliżu Hetmana dało się wywnioskować, że Ten człowiek który zdobył swe szlify oficerskie, hetmańskie oraz swą wysoka pozycje nie zawdzięcza tylko doświadczeniu zdobytym z pola walki ,ale te z potyczek politycznych i w Sztabie Głównym . Kolejne słowa były teko przykładem
”Żołnierze, rodacy, obywatele Książęcą Marynarka Wojenna jest integralną strukturą Sił Zbrojnych Księstwa Sarmacji i jej zadanie nie polega tylko na "baczność"," spocznij" i "na rozkaz " Zadaniem Marynarki Wojennej jest zaszczytna praca w służbie Księstwa i społeczeństwa. Książęca Marynarka Wojenna planuje i realizuje zadania mające na celu odpowiednie przygotowanie służących w jej szeregach żołnierzy do obrony granic i niepodległości Księstwa. Zadaniem Sil Zbrojnych jest stała gotowość niesienia pomocy w stanach klęsk żywiołowych i usuwaniu skutków po nich. Pomoc w ratownictwie morskim, akcjach poszukiwawczych, transporcie i niesieniu pomocy medycznej . Dlatego Marynarka Książęca aby rzetelnie wypełniać powierzone jej zadania przez suwerena musi przejść i przejdzie restrukturyzacje i modernizacje.
Długotrwałe prace , przedstawiane i zbierane propozycje doprowadziły do uzyskania doświadczenia potrzebnego do stworzenia planu odświeżenia struktur KMW."
Kolejne słowa wypowiedziane przez Hetmana_Gotfryda ujawniły, że plan wskrzeszenia KMW ma się opierać na :
Wybraniu odpowiednich lokacji baz KMW w oparciu o strategiczne położenie umożliwiające w jak najlepszy sposób ochronę granic państwowych . Biorąc pod uwagę walory logistyczne.
Podział wybrzeża Księstwa
Restrukturyzacje i modernizacje istniejących zasobów KMW.
Wprowadzenie nowych jednostek
Hetman zwrócił uwagę że, Marynarka Wojenna to nie tylko okręty i sprzęt ale przede wszystkim ludzie którzy odbywają w jej szeregach służbę wojskowa . Dlatego jednym z głównych filarów odnowy Sił Zbrojnych będzie zachęcenie mieszkańców , obywateli i szlachetnie urodzonych do wstąpienia w szeregi Armii .Zdobycia podstawowych i niezbędnych umiejętności do obrony ukochanej ojczyzny oraz mieszkających w jej granicach bliskich.
Przemowa Hetmana wywarła ogromne wrażenie wśród zebranych. A głos Jego niósł się jeszcze echem, gdy On juz siedział na swoim miejscu ustępując miejsca kolejnemu mówcy.
Kolejne mowy nie wywarł na mnie tak wielkiego wrażenia i szczerze mówiąc chyba nie utkwiło mi żadne słowo z nich .

Tak spacerując po mieście dumny jestem , że mogę odpowiedzieć na wezwanie przełożonego:
"na rozkaz "
st. marynarz Patryk Adam h Grzymala
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
6 496,00 lt
Ten artykuł lubią: GdL, Felix Polon von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Eugeniusz Maat, Gotfryd Slavik de Ruth, Albert Jan Maat von Hippogriff, Janusz Zabieraj, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Cóż, szczerze mówiąc uroczystość otwarcia portu w Wedli uważam za osobiste fiasko, bo w głowie wyglądało to co najmniej 3 razy lepiej, ale dziękuję Książęcym Siłom Zbrojnym za działania mające na celu zabezpieczenie uroczystości, szczerze mówiąc, nie spodziewałem się udziału KSZ po ostatniej rozmowie z Krzysztofem Hansem van der Ice, do którego oddelegował mnie Hetman :D

Dziękuję!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Ciesze się że udało Nam się zaskoczyć. Na tyle na ile się dało KSZ zaangażowała się w tą uroczystości, ciesze mnie że KMW miała okazję się wykazać. A panu Patrykowi gratuluję dobrze zredagowanego tekstu, mimo kilku drobnym błędów- ale spokojnie z czasem będzie co raz lepiej, każdy kiedyś zaczynał pisać.
Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Ściana tekstu, ale przyjemna do czytania :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.