Kampania wyborcza Lorda Szambelana

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowni Wyborcy!

Już jutro rozpocznie się głosowanie nad jedyną przedłożoną kandydaturą na urząd Lorda Szambelana Królestwa Hasselandu. Tak się złożyło, że jest to moja kandydatura. Pomimo to wypadałoby napisać przynajmniej kilka słów dotyczących planów na najbliższą kadencję, która ustawowo trwa aż 6 miesięcy.

Zanim jednak przejdę do sedna sprawy - mam nadzieję, że moja kadencja nie zakończy się zgodnie z terminem. Są sytuacje, dla których mam powody nie okupować urzędu przez całe pół roku, tym bardziej, że planowane reformy aż tyle czasu nie powinny zająć. Moim zdaniem, zbliżająca się kadencja zakończy po 3 lub 4 miesiącach, gdyż chciałbym mieć pewność, że po przeprowadzeniu reform, nie będzie już problemów z aktywnością oraz praworządnością, a prawo, które zostanie uchwalone, będzie działać sprawnie bez względu na liczbę obywateli. Jednocześnie zapewniam, że nie ustąpię z fotela, gdyby dymisja miała wiązać się z ponownym zamrożeniem na najwyższych urzędach Królestwa.

A teraz krótko. Plan na kadencję, jeżeli chodzi o prawo jest bardzo prosty - obecny stan rzeczy nie sprawdził się. Konstytucja i ustawy nie działają, a Hasseland nabrał złej sławy. Zamierzamy to zmienić. Cała hasselandzka część pójdzie pod pług. Wszystko zostanie zakopane i przeniesione do kapsuły czasu, którą otworzą potomni przeglądając archiwa. Porządek zostanie stworzony na nowo. Co prawda 9 czerwca (powinien on chyba zostać oficjalnym dniem hasselandzkiej konstytucji) już minął, ale sądzę, że nadal jest czas, aby zrobić to ponownie.
6zNmQeIx.png

Założenia mocno się nie zmienią - przede wszystkim ulegnie zmianie duża rola Króla Hasselandu - Księcia Sarmacji, który będzie jedynie protektorem Królestwa, mający prerogatywy tylko w przypadku zagrożenia konstytucyjnej władzy. Zapewni to bezpieczeństwo wewnętrzne Królestwa.

Lord Szambelan i Lord Protektor zostaną, zmienią się jedynie delikatnie ich prerogatywy. Nie będę na razie zbyt wiele uchylać, gdyż prace nad projektem już trwają w biurowym zaciszu i przedstawione zostaną Saviunie, kiedy już będą skończone.

Dużą zmianą natomiast będzie system ważonych głosów. Obecnie zależą one od tytułów i orderów. Teraz będzie ona zależna od dwóch tytułów, dwóch rodzajów orderów oraz od aktywności systemowej. Wszystkie szczegóły już wkrótce.

Tyle jeżeli chodzi o prawo. Teraz pora na drugi, ciekawszy aspekt życia - narrację. Przede wszystkim - reforma narracyjna jest nieunikniona. Powstanie coś, czego jeszcze nie było. Budowana na absurdzie, ciekawa i interesująca. Na pewno nie będzie się to wpasowywać w istniejący obecnie mikroświat, ale powiedzmy sobie szczerze - czy nie stać nas na trochę szaleństwa? Mamy do tego pełne prawo skoro mówimy, że można w mikronacjach być kim się chce. Skoro mamy jednorożce, skunksiczki i zombie... Chyba nie muszę więcej rozwijać?

Odpowiedni manifest dotyczący narracji również się pojawi - gdyż wszystkie działania mają zainteresować, ale w odpowiednim czasie. Przez najbliższe powiedzmy 2 tygodnie - mała liczba obywateli jest Królestwu na rękę. Wprowadzenie reform jest wtedy zdecydowanie prostsze.

Na wszystkie pytania nie odpowiem - bo sądzę, że nie jest to konieczne. Można pytać, postaram się, ale odpowiedzi nie obiecuję
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 263,00 lt
Ten artykuł lubią: Wojciech Hergemon, Albert Jan Maat von Hippogriff, Joahim von Ribertrop von Sarm, Cillian Saerucaeg, Joanna Izabela, Cris Menago, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Arsacjusz Basenik, Alexander Rose, Piotr de Zaym, GdL, Severin Verwaltung-Esteladio, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Michaś Elżbieta II
wolalbym widziec drogiego Szambelana w Baridasie...
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Szkoda że nie ma w planie zmiany Hasselandu w Republikę.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@defloriusz jestem elastyczny, po prostu niektóre sytuacje wymagają odważnych decyzji.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.