Oświadczenie w przedmiocie zmanipulowania wyborów 2

Ród Gryfów już rozpoczął akcję wybielania, twierdzenia, że nic się nie stało i robienia z siebie ofiar. Jednocześnie nie wszyscy zdają się rozumieć na czym oszustwo Pana Filipa (moim Księciem on nie jest) i jego kolegów polegało. Dlatego też pozwalam sobie na drugie oświadczenie, w którym to krok po kroku wytłumaczę.

Mieliśmy dwa przedwyborcze sondaże - Sobosu oraz głosowania w debacie. Z obu sondaży wynikało mniej więcej to samo, 3 miejsca w Sejmie były pewne, a wejść mieli:
1) Wojciech Hergemon,
2) Taddeo von Hippogriff-Piccolomini,
3) Joanna Izabela (co wynikało głównie z sondażu SOBOS).

Pozostałe dwa miejsca były niepewne i od nich zależało kto utworzy rząd.

Ordynacja wyborcza opiera głosowanie na SVT, co skutkuje tzw. "przepalaniem głosów" przez kandydatów o wysokim poparciu. Przez to relatywnie łatwo jest się dostać na pozostałe miejsca, gdyż przykładowo głosy zebrane przeze mnie nie dają nic ani Joannie Izabeli, ani nikomu innemu.

Na czym zatem polegało oszustwo Pana Filipa i jego kolegów?

W pierwszej kolejności - jak wynika z aktów oskarżenia - co najmniej dwie osoby śledziły na bieżąco wybory. To pozwoliło ustalić ile głosów "wolnych" zebrali poszczególni Gryfowie. Po ustaleniu tego rozpoczęto głosowanie na tych, którzy mieli najwięcej głosów spoza rodu. Tak do Sejmu trafiła Ola I. K. Chojnacka von Hippogriff (jeszcze raz gratuluję świetnego wyniku!) oraz ramael. Pierwszy etap oszustwa zatem zakończył się sukcesem - Gryfowie wprowadzili do Sejmu 3 osoby i uzyskali większość.

W drugiej kolejności skupili się na tym co zrobić z opozycją. Mój wynik był już zbyt wysoki, żeby temu zaradzić, ale Joanna Izabela wchodziła z niewielką przewagą. Jednocześnie za nią był Kuba Hogh-Sedrovski, który w poprzedniej kadencji głosował tak samo jak większość sejmowa i nie wdawał się w żadne debaty. Niewątpliwie lepsza opcja dla Gryfów. W związku z tym wydano wytyczne, aby głosować na Kubę Hogh-Sedrovskiego. Nie dlatego, że był z Gryfami w zmowie, tylko po prostu byłby dla nich wygodniejszy, a może nawet zapewniłby im większość konstytucyjną. W tym zakresie oszustwo się nie udało - ale dowody złożone w TK niezbicie dowodzą, że tego próbowano.

Gryfowie nie odnoszą się bezpośrednio do samego oszustwa, chętnie natomiast robią z siebie ofiary całej sytuacji i atakują ramela. Oczywiste jest, że Pan Filip stanowi zagrożenie dla przyszłości Księstwa i obecnie działa (czy też raczej nie działa) na przeczekanie.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: ramael.
Serduszka
7 661,00 lt
Ten artykuł lubią: ramael, Joanna Izabela, Brunon Krasnodębski, Alexander Rose, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, BetelRigSun (Karol von Sarm), Joahim von Ribertrop von Sarm, Henryk Leszczyński, Jakub Wiśniowiecki von Sarm.
Komentarze
GdL
Ramael to jedna z porządniejszych (jak nie najporządniejsza) z osób, które w ostatnim czasie pojawiły się w Księstwie Sarmacji.

Serio, pora j*bnąć tytułem i obywatelstwem o bruk, bo jak widać przysięgą to sobie można dzisiaj jedynie rzyć podetrzeć.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Skomentuje to tak:
TXjpkh3T.jpg
Brawa dla autora powyższego wpisu!
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
A JKM dalej się nie odnosi. Chyba liczy że jak nic nie będzie robić to cała sprawa ucichnie.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Masz pan nasrane v-głowie
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
@Nthiefs Kto się przezywa, ten się tak nazywa
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Nigdy w swoim sarmackim życiu nie obraziłem Księcia Teutonii. Weź sie Wojtek ogarnij. Ja już nie chcę i na pewno nie będę w sejmie :).
Za jakiś czas wrócę i nie spiskuj, bo kiepsko Ci to wychodzi
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Kim jest Książę Teutonii?
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@Karolina Można podejrzewać, że chodzi o mnie. Natomiast istotnie, nie mam takiego tytułu.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
O mamusiu, moja mentorka wróciła xd

Ten Hergemon, to jakoś arcy- się tytułuje. Żenada straszna.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Pan jest Teutończykiem?
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
W ogóle Sherlocku dostałem tyle głosów, ile się spodziewałem :)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Tak jestem, ale to trochę boli ja Teutończyk knuje teorie spiskowe przeciw Teutończykowi.
Odpowiedz Permalink
Mkbewe Maciej Michał Czarniecki-Potocki
@Nthiefs Dupnij se lolka człowieku.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
I pamiętajmy o najważniejszym - Sarmacja to GRA!
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
@Hugo dokładnie tak! sms na nr 0700880747 i dostaniesz 120 libertów
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
A ja plułem na Wandejskie plemię. Wtedy to były czasy. Rozboje, kłótnie, wirtualne morderstwa, fochy itp. itd. A tera ...?
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zawsze staram się trzymam się z dala od polityki, ale w tym przypadku nie mogę się powstrzymać od komentarza.
Dla mnie nie potrafisz pogodzić się z wynikiem i je podważasz. Ewidentnie masz ochotę na stołek w Grodzisku... A ja nie widzę cię w tej Roli, dlatego dla mnie cała ta machina to czyta socjotechnika obliczona na osiągniecie twojego osobistego sukcesu.
Permalink
Wojciech Hergemon
Jak tego nie liczyć - gdyby zachować obecny skład Sejmu to wraz z Joanną Izabelą i ramaelem miałbym większość. Także niestety - ale widać, że faktycznie trzymasz się bardzo z daleka od polityki, skoro nawet tego niuansu nie dostrzegasz.
Odpowiedz Permalink
Ola Marcjan-Chojnacka
Czy nagłośnienie tej sprawy, pozew i protest wyborczy, oraz poparcie innych prowincji w zakresie przejęcia uprawnień, to nie jest ukryte dążenie Teutonii do niepodległości?
Odpowiedz Permalink
Ola Marcjan-Chojnacka
No i fajnie, i wywaliło mi emoji :<
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@Ola Gratuluję uczciwej wygranej i objęcia stanowiska Marszałka-Seniora.
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
@Ola skończ dla własnego dobra. Jedna z bardziej denerwujących rzeczy niż samo łamanie prawa, jest próba udowadniania, że było to okej, a osoby na to reagujące są osobami winnymi (bo jakby nie zareagowały to nikt by nie wiedział). Może ktoś się nabierze ale jednak mam nadzieje, że nie tak wiele osób.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
@CarmenLaurent czyli idąc logiką ,,kto reaguje jest winny" gdy książe się odezwie potwierdzi swoją winę? ;) To by tłumaczyło czemu siedzi cicho.

@Ola XD
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Kto mi przypomni ile osób głosowało?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.