Park Stołeczny, Andrzej Fryderyk, 12.08.2020 r. o 22:50
[Elekcja2020B] Andrzej Fryderyk – Prezentacja i ogólne założenia

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
O5WoC131.jpg

Jego Książęca Wysokość Regent, Bartosz von Thorn-Janiczek ogłosił Wolną Elekcję, Jest to szósty raz w historii Księstwa Sarmacji, gdy obywatele wybiorą swojego przedstawiciela w wyborach. Osobiście brałem udział w trzech elekcjach i obserwowałem oraz wspierałem panowanie czterech książąt. Uważam że przez te niemal już 7 lat obecności w Księstwie Sarmacji, nauczyłem się o nim naprawdę wiele i jestem gotowy wziąć Księstwo Sarmacji pod moją opiekę.

Nigdy wcześniej nie ubiegałem się o Książęcą Mitrę. Zawsze uważałem, że piastowanie najwyższego stanowiska to przede wszystkim odpowiedzialność, do powzięcia której trzeba przede wszystkim pokory i zrozumienia. Sarmacja to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą i prawie dwudziestoletnia historia państwowości. Historia, która zrodziła sentyment. Jestem przekonany, że przebyłem drogę, która przygotowała mnie do objęcia najwyższego stanowiska w Księstwie Sarmacji. Jestem gotów by pełnić je godnie, nadając mu odpowiedni splendor.

Kim jestem

Zanim „przedstawię się” sarmacko, chciałbym zacząć od kwestii nieco innej, może nawet istotniejszej dla tego monarchy Księstwa Sarmacji: jestem niespełna trzydziestoletnim programistą. Sarmacja jest dla mnie przede wszystkim specyficzną formą rozrywki i społecznością, gdzie można poznać ciekawych ludzi. Wszelkie funkcje publiczne jakie pełniłem – przynajmniej w ostatnich latach – staram się obejmować przede wszystkim po to, by dołożyć cegiełkę do budowy naszej społeczności, dobrze się przy tym bawiąc. Chciałbym, aby tak też wyglądała Sarmacja: jako miejsce, gdzie mimo nawet zaciekłych sporów ideologicznych, dokładamy wszyscy po cegiełce do budowy Naszego Księstwa.

W Księstwie Sarmacji pełniłem wiele ról, choć najbardziej jestem znany z przewodnictwem Królestwie Teutonii, jako Król. Nadto ostatnio pełnię bardzo ważne funkcje w Trybunale Koronnym, jako jego Marszałek, a także jako Radca Naczelnej Izby Architektury. W przeszłości pełniłem również inne funkcje – choćby Marszałka Sejmu, Prefekta, czy Ministra.

Te doświadczenia nauczyły mnie i dały ogromny pogląd zarówno na temat zarządzania mikropaństwem, ale też na zjawisko nieuchronnego zmęczenia pełnieniem urzędu – w końcu na czele Teutonii stałem ponad 2 lata. Poznałem od kuchni niemal każdą z dziedzin życia Księstwa Sarmacji, zarówno centralną jak i lokalną. Uważam że to wszystko pozwoliło mi przygotować się merytorycznie do pełnienia najwyższego urzędu w Księstwie, a Sarmatów przekonać, że jestem osobą, która jest w stanie temu wyzwaniu podołać.

Czego można po mnie oczekiwać

Jeśli ktoś oczekuje rewolucji aktywnościowej czy wprowadzenia profesjonalnego systemu gospodarczego, niestety, nie mogę tego obiecać. Mogę jednak zapewnić że dołożę wszelkich starań, by urząd Księcia był tym, czym mówi Konstytucja: Książę jest głową Państwa oraz symbolem jedności Narodu. Nie zamierzam uchylać się od odpowiedzi na bieżące kryzysy polityczne, kryjąc się w komnatach Pałacu Książęcego w Grodzisku. Mój Dwór Książęcy będzie gotowy do bycia rozjemcą w konfliktach o znaczeniu państwowym. Chcę odbudować wizerunek Tronu Książęcego, niekoniecznie poprzez nadawanie mu dodatkowych uprawnień, lecz jako autorytet. Wierzę, że jest możliwe by Sarmacja ponownie wybrała Księcia ponad podziałami. Wierzę, że takim Księciem mogę być ja.

2M64MoPF.png

Nie ukrywam, że gorącą sprawą ostatnich miesięcy są tak zwane państwa stowarzyszone. Choć osobiście uważam, że podpisane traktaty – delikatnie rzecz ujmując – nie są idealne, to wierzę, że przyniosły nową jakość w stosunkach wewnętrznych Sarmacji. Lata polityki inkorporacyjnej i integracyjnej państw trzecich, przerodziły się we współpracę wielostronną, z dominującym znaczeniem Księstwa. Chciałbym, aby Sarmacja mogła stać się pewnego rodzaju unią państw, otwartą na członkostwo innych podmiotów państwowych, które chcą współtworzyć wraz z nami ideę mikronacji. Moim marzeniem jest to, by pewnego dnia JKW Helwetyk Romański stwierdził, że w zasadzie to, co robi w ramach Leocji, może bez większych przeszkód robić w Sarmacji, a taka działalność przyniesie obu stronom wymierne korzyści.

Popularnym tematem, pojawiającym się wśród obecnych kandydatów jest kwestia promocji Sarmacji w świecie materialnym. Czuję się zobligowany do podkreślenia mojego zdania w tej sprawie: Sarmacja nie jest obecnie technicznie gotowa, by właściwie przyjąć większą ilość nowych mieszkańców. Choć pod względem informatycznym niezmiennie wiedziemy prym w mikroświecie, nasze systemy nie są wystarczająco atrakcyjne i zrozumiałe dla przybywających. Gdy nowa osoba zapyta na discordzie – o co tu chodzi – wielu osobom bardzo trudno jest to wyjaśnić. Nie mamy również wydajnych procedur eliminowania patologii społecznych: tworzenia klonów i trollingowi. Administracja publiczna jest niewydajna i nieskalowalna. Promocję angażującą większe środki finansowe, w tym momencie, traktuję więc jako niegospodarność.

Czy zatem nie powinniśmy Księstwa promować? Oczywiście że powinniśmy! Moje przemyślenia i pomysły jak to osiągnąć pozostawiam jednak już na szczegółowe założenia programu, które pojawiają się w kolejnym artykule wyborczym.

Dziękuję za zapoznanie się z moją kandydaturą i programem ramowym. Jednocześnie deklaruję chęć uczestnictwa w zapowiadanych przez prasę debatach. Liczę również na wiele pytań zarówno pod artykułem jak i na forum, na które z przyjemnością odpowiem.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: ramael, Sereus von Ahabejż.
Serduszka
14 259,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Brunon Krasnodębski, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Daniel January von Tauer-Krak, Joahim von Ribertrop von Sarm, Eugeniusz Maat, Henryk Leszczyński, Albert Jan Maat von Hippogriff, Anatol Qwerty, Aleksander Damian Chojnacki, Cillian Saerucaeg, Alexander Rose, Laurẽt Gedeon I, GdL, Heinz-Werner Grüner, Karolina Aleksandra, ramael, Kuba Hogh-Sedrovski, Sereus von Ahabejż, BetelRigSun (Karol von Sarm), Ludwik Tomović, Adam Jerzy Piastowski, Timan Demollari, Juliette Altrimenti, Tomasz Ivo Hugo, Adi Alatristé.
Komentarze
Eugeniusz Maat
Co Król sądzi o współpracy międzymikronacyjnej?
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Przyznam szczerze, że to bardzo ciekawa kandydatura.
Odpowiedz Permalink
GdL
Czekam cierpliwie na szczegółowe założenia programu. :)
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
Zmiana planów! Głosuję w Elekcji na @AF
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@EugeniuszMaat Dziękuję za pytanie!
Nie ukrywam, że już w ogólnej wizji częściowo odpowiedziałem na to pytanie. Osobiście chciałbym aby to właśnie Księstwo Sarmacji mogło być centrum współpracy mikronacyjnej z korzyścią dla każdej strony. Już teraz Księstwo jest prawnie unią czterech państw, a faktycznie nawet większej ilości.

Jeśli jednak chodzi o inny rodzaj współpracy – na pierwszym miejscu zawsze powinien być interes Księstwa Sarmacji. Nie możemy współpracować na zasadach dla nas niekorzystnych, Nie powinniśmy się zamykać na inne państwa i przede wszystkim – polityka zagraniczna nie powinna przeszkadzać innym udzielać się w Sarmacji, jeśli mają taką chęć.

Jednakże pragnę przypomnieć, że obecny ustrój Księstwa Sarmacji kompetencje kreowania polityki zagranicznej przekazuje Radzie Ministrów i to właśnie poszczególnym kandydatom na posłów powinno się przede wszystkim zadać takie pytanie.

@Nthiefs
Dziękuję za zainteresowanie! Mam nadzieje, że przyszłe publikacje tylko zachęcą do oddania na mnie głosu w elekcji.

@GuedesDeLima
Oczywiście, szczegółowe założenia pojawia się już wkrótce. Mam nadzieję, że ogólna wizja choć trochę przekonała Markiza :)

@BetelRigSun
Dziękuję za głos poparcia! To dla mnie niezwykle ważne.
Odpowiedz Permalink
Eugeniusz Maat
@AF Dziękuję za odpowiedź. :)
Odpowiedz Permalink
Juliette Altrimenti
Ulala. Jak kandydat odniesie się do teorii faworyzowania Teutonii i spraw teutońskich?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Jul Odpowiem krótko: ciężko się odnosić do fikcji.

Osobiście jestem w Księstwie Sarmacji od siedmiu lat. Nie da się ukryć, że choć jestem związany z Teutonią, staram się działać dla wspólnoty Sarmackiej. Gdyby było inaczej, nie interesowałbym się stanowiskami centralnymi – Trybunałem, czy rozwojem systemu jako radca NIA.

Prawdą jest, że Teutonia wykształciła masę specjalistów, którzy obejmowali ostatnio wiele stanowisk centralnych. Tak samo jak kiedyś te stanowiska obejmowali w większości Baridajczycy czy Sclavińczycy. Nie ma w tym nic niezwykłego – jest to naturalna kolej rzeczy.

Dziękuję niemniej za pytanie i mam nadzieję, że będzie wicehrabina śledzić dalsze artykuły. Mogę zapewnić, że mój program będzie dotyczyć przede wszystkim Sarmacji, jako całości.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Vivat!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Serce roście patrząc na te kandydatury. Staremu pierdzielowi łezka w oku się kręci, że Ktoś, kto przyszedł tuż przed jego elekcją będzie miał szansę zasiąść na Tronie. Serce się rozdziera, że nie da się poprzeć więcej kandydatów - no teoretycznie się da, ale nie spotka się to z niczyją aprobatą. Wydaje mi się, mam nadzieję, że nie jesteście takimi rywalami, żeby po opadnięciu kurzu elekcyjnego nie móc sobie podać ręki i współpracować ze sobą dla dobra Sarmacji. Myślę, że akurat Ty, Andrzeju (czasem stary pryk może sobie pozwolić na taki familiaryzm) i Albert, niezależnie od wyniku, nie będziecie wrogami; to nie real.
Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Hugo Dziękuję za miłe słowa Wasza Książęca Wysokość :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.