Obywatelki i obywatele Księstwa Sarmacji!
Dokładnie tydzień temu to Wy dokonaliście wyboru, który ukształtuje Sarmację na kolejne lata. Dokładnie tydzień temu wzięliście udział w VI Wolnej Elekcji, by wybrać X Księcia Sarmacji. To właśnie Nam przypadł ten zaszczyt i będziemy pełnić ten urząd przyjmując imiona Andrzej Fryderyk. Nie ukrywamy, że zdecydowana przewaga nad konkurentami i wysoka frekwencja, utwierdza nas w przekonaniu, że mamy wysokie zaufanie społeczne. Dołożymy wszelkich starań, by nie zawieść go i przywrócić splendor Mitry Książęcej.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w wyborze Księcia. Oczywiście jesteśmy wdzięczni, jeżeli głos wsparcia i zaufania padł właśnie na Nas, jednak najważniejsze jest to że los Księstwa Sarmacji nie jest Wam obojętny i zdecydowaliście wziąć udział w elekcji, niezależnie od tego, jaki głos w niej został oddany. Chciałbym też podziękować moim przeciwnikom w rywalizacji o ten zaszczytny urząd: Jaśnie Oświeconemu Diukowi Albertowi Felimi-Liderskiemu oraz Wielmożnemu Wicehrabiemu Krzysztofowi Hansowi van der Ice. To była prawdziwa przyjemność konkurować z tak doświadczonymi osobami jak Wy. Dziękuję także Jaśnie Oświeconemu Diukowi Prokrustesowi za poparcie mojej kandydatury, ponad podziałami społecznymi i politycznymi w Księstwie Sarmacji.
Sukces Sarmacji jako mikronacji zależał od wielu osób. Wierzymy, że każdy obywatel, dołożył cegiełkę do budowy Księstwa – dzięki temu po 18 latach wciąż jesteśmy obecni w tym samym miejscu – w Sarmacji. Chociaż wiele się zmieniło, to nie negujemy historii i dokonań naszych poprzedników. To właśnie na tym powinniśmy się skupiać i to doceniać, nie zapominając o tym, co zostało zrobione przez innych. I tak właśnie w tym momencie chcielibyśmy podziękować JKW Filipowi I Gryfowi za jego pracę i zaangażowanie na rzecz budowy Księstwa Sarmacji przez ostatnie pół roku. Ale równie mocno chcielibyśmy podziękować Ich Książęcym Wysokościom Piotrowi III Łukaszowi, Robertowi Fryderykowi, Tomaszowi Ivonowi Hugonowi, Mikołajowi Janowi, Piotrowi II Grzegorzowi, Michasiowi Elżbiecie II (Michałowi Feliksowi), Danielowi Chojnackiemu (Danielowi Łukaszowi) i Helwetykowi Romańskiemu (Piotrowi Mikołajowi) za wysiłek włożony w sprawowanie władzy nad Księstwem. Chciałbym też podziękować Czcigodnemu Baronowi Bartoszowi von Thorn-Janiczkowi za pełnienie władzy książęcej jako Regent Interrex.
Niechaj podziękowania te będą gestem podziękowania dla każdego, kto budował podczas rządów moich poprzedników system informatyczny, pracował na Dworze Książęcym, pełnił urząd Kanclerza, w Radzie Ministrów, piastował stanowiska posła bądź senatora lub pracował w wymiarze sprawiedliwości, czy samorządach i krajach wspólnoty. Dla każdego obywatela, który dołożył choć odrobinę od siebie w celu budowy Księstwa Sarmacji na dowolnej płaszczyźnie Księstwa Sarmacji. To dzięki właśnie tej pracy cały czas możemy cieszyć się własną tożsamością i to dzięki niej przez tyle czasu utrzymujemy się na powierzchni, nawet jeżeli wiele z bratnich nam narodów jest już tylko historią.
Pierwsze dni po elekcji spłynęły i wciąż spływają na kwestiach przejęcia najwyższej władzy książęcej. Do pomocy w tym celu zorganizowałem Dwór Książęcy, który z założenia składać się będzie z profesjonalistów. Niezależnie od daty przybycia tych osób do Księstwa, liczyły się dla mnie przede wszystkim umiejętności i gotowość do współpracy. I tak na moim Dworze znaleźli się:

Jaśnie Oświecona Diuczessa-Wspomożycielka Księstwa Sarmacji,
Karolina Aleksandra. W Sarmacji od maja 2007 roku, choć jej pierwszą ojczyzną była Scholandia. Pełniła urzędy dworskie przy Książętach Danielu Łukaszu, Piotrze II Grzegorzu, Mikołaju Janie i Tomaszu Ivonie Hugonie. W latach 2017-2018 była Królową Dreamlandu. Jej bogate doświadczenie zarówno z Sarmacji, jak i zagranicy, szerokie kontakty z przedstawicielami innych mikronacji, jak i powszechne uznanie jej zasług, uczyniły Karolinę idealną kandydatką na stanowisko
Marszałka Dworu. Jesteśmy przekonani że jej obycie mikronacyjne szczególnie pomoże Nam w pierwszych momentach sprawowania władzy książęcej.

Czcigodna Baronessa
Ola Marcjan-Chojnacka-Alatristé – w Sarmacji od 2005 roku, chociaż jej kariera mikronacyjna zaczęła się rok wcześniej w Scholandii. Wieloletnia działaczka mikronacyjna, zarówno tych państw większych, jak i mniejszych, uczestniczyła chociażby w zakładaniu Sułtanatu Al-Rajn. Jej umiejętności i zainteresowania heraldyczne sprawiły, że podjęliśmy decyzję o zatrudnieniu Oli jako
Herolda Wielkiego, zaś jej bardzo szeroka wiedza o mikroświecie uzupełnia i pomaga podejmować właściwe decyzje w kontekście Księstwa Sarmacji.

Prześwietny Hrabia
Orjon von Thorn-Surma, niegdyś związany z Surmenią, jej były Archont. W Sarmacji dopiero od 2015 roku, znany z jego ogromnej pracy na rzecz Galerii von Thorn oraz zachowywania kultury i historii mikroświata. Umiejętności administracyjne i informatyczne Orjona przemawiają za powołaniem go na
sekretarza stanu ds. technicznych, zaś jego niesamowita wiedza historyczna i zapał archiwisty będą stanowić idealne dopełnienie i pomoc w działaniu na rzecz zachowania oraz promocji kultury i historii Księstwa Sarmacji.

Wielmożna Wicehrabina
Juliette Alatristé, w przeszłości związana przede wszystkim z Nordią oraz La Palmą. W Sarmacji znana jest przede wszystkim z działalnością na rzecz sportu i kultury. Jest organizatorką inicjatyw takich jak Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych i to właśnie ona jest tą osobą, która reaktywuje SOBOS. Zapał, nietuzinkowe pomysły i myślenie poza schematami Juliette uczyniły z niej idealną kandydatką na stanowisko
sekretarza stanu ds. kultury. Jej krytyczne spojrzenie będzie idealnym dopełnieniem dla Dworu Książęcego.
Jak widać, mimo iż osobiście jesteśmy związani wyłącznie z Księstwem Sarmacji i Królestwem Teutonii, zebraliśmy wokół siebie osoby z bardzo dużym doświadczeniem ogólnomikronacyjnym. Jestem przekonany, że nasz Dwór składa się przede wszystkim z ekspertów w swoich dziedzinach. Nie jest wykluczone, że w dalszych etapach prac zostaną powołane kolejne osoby, aby uzupełnić skład dworu o kolejne kompetencje.
Obywatele są pewnie jednak głodni konkretów. Dwór Książęcy usilnie pracuje nad przygotowaniem uroczystej intronizacji. Po wielu ustaleniach mamy zaszczyt ogłosić, że odbędzie ona się w:
sobotę 26 września 2020 roku
Już teraz chcielibyśmy zaprosić każdą Sarmatkę i każdego Sarmatę do dodania tego dnia do swoich kalendarzy. Dołożymy z Dworem wszelkich starań, by uroczystość pozostała w pamięci przez długi czas, nie zaś była nudnym działaniem narracyjnym. Miesiąc, który przeznaczyliśmy na organizację tego wydarzenia pozwoli nam dopiąć wszystkie przygotowania i zrealizować wiele atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. Liczymy na przybycie każdego Sarmaty i wielu gości z zagranicy, do których oficjalne zaproszenia zostaną rozesłane już wkrótce.
Chcielibyśmy dodać, że każda osoba może dołożyć swoją cegiełkę w organizacji tych uroczystości – wystarczy kontakt do Jaśnie Oświeconej Marszałek Dworu, bądź samodzielnie zorganizuje coś oddolnie. Można być pewnym, że każda inicjatywa tego rodzaju zostanie szczególnie przez dwór doceniona i stosownie nagrodzona.
Wiwat Książę!
Wiem, że czasy Waszego panowania będą szczególnie ważnym etapem na drodze ku świetlanej przyszłości.
:)
Wasza Książeca Mość. Życzę długiego panowania.