Park Stołeczny, Jeremiasz Winchester, 28.08.2011 r. o 08:46
Kopalnia Winchestera otwarta

szu_186.jpg
Dzisiaj rano pojawił się nowy gracz na rynku kopalnianym Księstwa Sarmacji. To młody obywatel kraju, Jeremiasz Winchester który postanowił zainwestować swój niewielki majątek wygrany w Kasynie Książęcym.

Uruchomił on już swoją pierwszą kopalnię z 13 sztolniami, a obecnie stara się zebrać kapitał na budowę co najmniej kolejnych 50. Póki co Jeremiasz Winchester stara się zebrać w tym celu fundusze (na chwilę obecną zainwestował on w swoją kopalnię ponad połowę posiadanego majątku).

Czy pan Jeremiasz uważa że ma jakieś szanse w starciu z obecnymi potentatami rynkowymi? Sam uważa że tak. Cechuje go niezwykła wytrwałość i cierpliwość (poświadczyć może o tym nawet JKM Piotr II Grzegorz, który sam widział jak długo Winchester potrafi siedzieć w Kasynie Książęcym grając w ruletkę), a także marzenie żeby zostać jednym z najbogatszych sarmatów.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Przemysław Provenzano
powodzenia Panie Jeremiaszu :)
Permalink
Jeremiasz Winchester
A dziękuję ^^ Obecny plan to uruchomienie pubu "Winchester", aby móc na sprzedaży alkoholu zarabiać na rozbudowę kopalni. Niestety, trochę się przejechałem póki co na tym biznesie. Nie wiedziałem że aby coś zarobić, trzeba mieć największą liczbę sztolni spośród kopalń które wydobywają określony zasób. W innym wypadku nic nie zarabiam i przez jakiś czas niestety w kopalnię trzeba będzie inwestować z własnej kieszeni póki zacznie na siebie zarabiać :(

Czy może mnie ktoś poinformować, jak jest z karczmami?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Janusz de Miria
Bardzo kiepsko.
Permalink
Wojciech Hergemon
Delikatnie to ująłeś.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Ale ku pocieszeniu - nie wykluczone, że dojdzie do takiej modyfikacji, że mniejsze kopalnie też czasami coś wydobędą.
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
Uważam że taka modyfikacja jest bardzo potrzebna!
O ile wsie produkują określoną liczbę zboża w określonym czasie, to kopalnie powinny wydobywać określoną ilość kruszca. Oczywiście im więcej sztolni tym większe wydobycie, ale np. pojawić się powinien losowy skrypt który sprawiałby że we wszystkich kopalniach powinna istnieć szansa na odkrycie żyły złoża. Oczywiście czym więcej sztolni tym większe szanse na znalezienie żył i częściej by takowych żył szukano ;)

To taka moja propozycja która mam nadzieję wpłynęłaby pozytywnie na rajcowność płynącą z zabawy w "Złotej Wolności".
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
w kwestii knajp warto by zrobić tak, że produkcja zboża zależy od % szczęścia. Wtedy byłaby większa motywacja do korzystania z knajp.
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
Proponowałem JKM że również wygrane w kasynie zależeć powinny od szczęścia :) Jakieś powiązania pomiędzy statystykami powinny być.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
@Korab: będzie uzależnienie ilości miarek od posiadanych wsi lennych, wg. jakiegoś wzoru - mniej więcej tak, że za każde rozpocząte 100 wydajności będzie trzeba pić 1 miarkę. Więc np ja (troszkę ponad 1000 korców dziennie) będę musiał wypić 10 miarek albo skończyć butle (zgodnie z zasadą, że kto pije ostatki ten jest piękny i gładki)

Ponadto będą aplikacje dodatkowe, które będą powodowały utratę szczęście w zamian za różne rzeczy (mam pomysł, ale nie czas jeszcze na mowę o nim).

Natomiast uzależnienie wydajności od szczęścia - z wielu powodów uważałbym za niefortunne (w sensie liniowości)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Zwłaszcza, że podawanie odsetka jest w tym kontekście mylące, bo np. moje obecne 32% szczęścia właściwie nic nie oznacza. Nadto proponuję, by produkcja zboża nie następowała na poziomie szczęścia mniejszym od 0%. Nie twierdzę, że nie mam interesu prywatnego w postulowaniu pewnych zmian, ale skoro ja nie zarabiam godnie na karczmie, to inni też nie zarabiają. :-)
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
W ogóle można zrobić tak, że czym mniejsze szczęście tym mniejsze plony, wydobycie w kopalni itd. Sprawiłoby to że obywatele zaczęliby się troszczyć o współczynnik Szczęścia. Uważam że jest to zmiana którą powinno się wprowadzić jak najszybciej aby uatrakcyjnić system.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.