Park Stołeczny, Karol Khartoum, 28.03.2012 r. o 12:48
Nowy dom Morvańczyków

Morvańczycy coraz liczniej osiedlają się w Teutonii. Ma to związek, z otrzymaniem, przez samozwańczego Wielkiego Lairda Morvan (wodza ludu morvańskiego w KS) funkcji Tenutariusza Królewskiego. Wygląda na to, że naród morvański pozostanie w Teutonii na dłużej. Na wschód od dzielnicy portowej Złotego Grodu powstało osiedle, w którym nowe miejsce do życia znajdują dawni mieszkańcy prowincji Morvan, którzy przybyli do Złotego Grodu z gór, bagien i wrzosowisk . Niechętnie żegnali swoje stare domy i pola, na których uprawiali żyto i kartofle na najprzedniejszy bimber, ale przyszedł czas, czas nowego początku. Morvańczycy, dzięki gościnności narodu teutońskiego, mają szansę na odtworzenie własnej kultury i osobowości narodowej pośród ludów Sarmacji.

My, lud Morvanu, będziemy kroczyć ramię w ramię z Teutończykami. Korzyści z tej współpracy, z pewnością będą widocznie, nie tylko pośród naszych narodów, ale w całym Księstwie. Zapraszamy, więc wszystkich Sarmatów o celtyckich korzeniach do odbudowy zaginionej kultury.

Przy okazji, zapraszam również wszystkich do wizyty w Karczmie U Karla. Tam Wasze podniebienia zachwycą najprzedniejsze wyroby, sporządzone według tradycyjnych druidzkich receptur:
U Karla

(-)Karol bnt Khartoum
Samozwańczy Wielki Laird Morvan
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
György Róni Karakachanow Jr
Niech spłonie!
Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Bardzo dobrze! Podoba mi się!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.