Park Stołeczny, Mikołaj Jan, 29.08.2011 r. o 08:41
Oświadczenie Prezesa SIC

Siedziba SIC!, sala konferencyjna im. Księcia Unisława, 29 sierpnia, godzina 20:30.

Oficjalne wystąpienie zostało zapowiedziane raptem godzinę wcześniej, stąd na sali nie było wielu redaktorów, jednak parę najważniejszych agencji informacyjnych Księstwa przysłało swoich przedstawicieli by dowiedzieć się o co może się prezesowi rozchodzić. Zwłaszcza, że (mimo tego, że w Sarmacji ostatnio wiele się dzieje) ostatnio nie miało miejsce żadne ważne polityczne wydarzenie, które wymagało by komentarza. Mimo to wystąpienie miało nastąpić...
W końcu na podwyższenie weszła Monika Lechicka, rzecznik prasowy partii, i zapowiedziała, że oświadczenie będzie odnosić się do popołudniowych wydarzeń, które miały miejsce w KM Grodzisku. Po krótkim oświadczeniu będzie czas na zadawanie pytań. Po chwili ustąpiła miejsce v-hr. Wiśnickiemu.


Szanowni Państwo,

chciałbym odnieść się do wydarzeń, które miały miejsce dziś w godzinach popołudniowych na ulicach Grodziska. Mimo, że wciąż nie jesteśmy stuprocentowo pewni czy wydarzenia te faktycznie miały miejsce, a jeśli nawet, to czy miały one taką skalę, jaka została przedstawiona opinii publicznej, to uznałem, że powinienem zareagować. Stąd niniejsze oświadczenie:

W imieniu własnym jak i partii Sarmatia Invicta Civitas! odcinamy się całkowicie od manifestacji, znanej jako tzw. Marsz przeciw Sarmofobii, która miała dziś miejsce. Chciałbym jasno zaznaczyć, że, pomimo dość oczywistego faktu, że znajduję się obecnie w opozycji i aktualna władza pod wieloma względami mi nie odpowiada, to w żadnym wypadku nie popieram takich manifestacji oraz głoszonych na niej haseł. Uważam, że Sarmacja jest państwem cywilizowanym i wszelkie spory mogą się odbywać właśnie w cywilizowany sposób podczas rozmów tak sejmowych, jak i prywatnych/publicznych poza gmachem Sejmu.


Jeśli są do mnie jakieś pytania to proszę bardzo.


W odpowiedzi na: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=3764 chwaląc elementy fabularyzacji życia w KS!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Ivo Karakachanow
Czy podpisze Pan wspólnie z pozostałymi sarmackimi Partiami Deklarację o wyrzeczeniu się przemocy w życiu politycznym? To odnośnie namawiania przez niejakiego Swarzewskiego do "wieszania" komunistów? Dziś komuniści jutro... kto wie?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
"W imieniu własnym jak i partii Sarmatia Invicta Civitas! odcinamy się całkowicie od manifestacji, znanej jako tzw. Marsz przeciw Sarmofobii, która miała dziś miejsce. Chciałbym jasno zaznaczyć, że, pomimo dość oczywistego faktu, że znajduję się obecnie w opozycji i aktualna władza pod wieloma względami mi nie odpowiada, to w żadnym wypadku nie popieram takich manifestacji oraz głoszonych na niej haseł. Uważam, że Sarmacja jest państwem cywilizowanym i wszelkie spory mogą się odbywać właśnie w cywilizowany sposób podczas rozmów tak sejmowych, jak i prywatnych/publicznych poza gmachem Sejmu."
Owszem, Sarmacja jest Państwem cywilizowanym. Powiem więcej, jest bardzo rozwinięta wśród mikronacji, ale niestety prawo niezgodne z prawem zabroniło mi startować mojej Partii dlatego niestety o rozmowach w Sejmie nie ma mowy. Na debatę przedwyborczą również nie zostałem zaproszony. Naród ma dosyć zniewalania.
"Jeśli są do mnie jakieś pytania to proszę bardzo."
(A teraz przejmę rolę dziennikarza xD)
Panie Prezesie, czy uważa Pan za możliwą koalicję z PLN w przyszłym rządzie?
Odpowiedz Permalink
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Panie Prezesie, czy to oświadczenie tyczy się wszystkich członków partii? Bo w sumie przygotowałam już transparenty i wzięłam wolne na manifestację.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
@Karakachanow: Panie Ministrze, oczywiście jest to pomysł wart rozważenia, jednak w tym celu należy skontaktować się z przedstawicielami wszystkich partii istniejących w Sarmacji i dopiero wtedy zacząć konkretne rozmowy. Jednak w moim imieniu wstępnie wyrażam zainteresowanie taką deklaracją i z chęcią wezmę udział w jej tworzeniu.

@Swarzewski: Rozmowy o przyszłym rządzie w chwili gdy obecna kadencja rozpoczęła się raptem 11 dni temu są przedwczesne. Na chwilę obecną powiem, że niczego nie da się wykluczyć.
Permalink
Mikołaj Jan
@Natalia: Oświadczenie wydane jest w imieniu całej partii, jednak nie mam zamiaru ograniczać wolności żadnego członka. Póki działania członków SIC nie będą godzić w dobre imię Sarmacji lub partii nie będę też wyciągać żadnych konsekwencji.
Permalink
Michaś Elżbieta II
prawo niezgodne z prawem - SERCE :)
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Co do Frontu Ludowego to Front Ludowy jest w stanie się spotkać ze wszystkimi partiami w kraju i podpisać taką deklaracje.
Pozdrawiam
przewodnicząca Frontu Ludowego
Katarzyna Hergemon-Euskadi
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Pięciu na jednego to banda wandejskiego ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.