Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 25.05.2012 r. o 11:05
Krótka relacja z rocznicy
Seria wydawnicza: Kroniki

Dzisiaj o 21:00 na czacie rozpoczęły się oficjalne obchody rocznicy 10-lecia powstania Księstwa Sarmacji. Niestety, nie wszyscy mogli dotrzeć na czat – dlatego też nieobecnym prezentujemy, co też ich ominęło i dlaczego w przyszłym roku powinni powziąć koniecznie starania, aby jednak się pojawiać na tego typu imprezach (ja osobiście specjalnie udałam się do sklepu po klawiaturę, aby móc krzyczeć „wiwat!”).

PS. Absolutnie nie mam na celu upodobniania się do Kiełbasy Czarnoleskiej czy też Komisji Nadzwyczajnej. To są wyjątkowe instytucje, mogę tylko chylić czoła przed nimi.

relacja.png

Przez całą uroczystość grało radio DJa Avrila Levengothona. Jeśli zdążycie przed końcem audycji -> klik!. A jeśli nie, to wiedzcie, że było super. Zwłaszcza hymn Sarmacji podczas przemowy Dworu Książęcego. To naprawdę tworzy klimat :-).

linia.png

Książę otworzył kasyno – póki co w wersji surowej, ale już można tracić ciężko zarobione pieniądze, do czego zresztą sam Książę zaprasza nadzwyczaj chętnie. Ciekawe, czemu...? › klik!

linia.png

TVS wróciła w pełnej oprawie – już teraz obejrzyj wydarzenia z Sarmacji i v-świata! -> klik!

linia.png

Puchar Sucharów Gazety Teutońskiej otrzymuje Michał Kiełbasa-Krakowski za wybitny dowcip, po którym cola wyparowała ze szklanki piszącej te słowa.
- Dzień dobry, do czego służą okulary?
- Do widzenia.


linia.png

Zamiast pisać wiersze rocznicowe/ Wolę o Księciu nawinąć jakieś rymy srogie! – oświadczył Paviel von Thorn-Broniek, i jak powiedział, tak zrobił! A jego dzieło dostępne jest tu › klik!

linia.png

Zaczynam być poganiany, żeby się streszczać – żalił się Kanclerz Grigorij, przemawiając. Szanowni Sarmaci, to bardzo niemonarchofaszystowska tradycja, żeby poganiać kogoś, kto przemawia. Przemówienia są – mówiąc językiem dzisiejszej młodzieży – wandne! Kto nie czyta przemówień od początku do końca, ten jest z Piotrusiowa!

linia.png

Piotr Grzegorz dostał klucz do Grodziska od Starosty. Niech przypomina on WKM, w czasie tak licznych podróży po Księstwie, że tutaj w Grodzisku zawsze czeka na Waszą Wysokość wierny lud, i dom każdego Księcia Sarmacji, zawsze gotowy z radością powitać swojego monarchę. – mówił Krzysztof Bojar.

linia.png

Dziękuję Wam za to, że nieustannie tworzycie sarmackie Dziedzictwo Narodowe, bo w końcu gdyby nie Wy, Sarmacja byłaby tylko stroną internetową. Bez serca, bez emocji. Po prostu stroną. – przemawiał minister Czugała. Święte słowa!

linia.png

Zbiór starych i nowych sarmackich wierszy (a także tych, które zostały zgłoszone do konkursu poetyckiego) dostępny jest tutaj › klik!. Zaiste, czytajmy i podziwiajmy, bo to Historia przez wielkie H. Zwycięzcom konkursu MDN gratulujemy.

linia.png

Ponadto, na momencik wróciła Filharmonia Grodziska z jej jedynym i niezastąpionym dyrektorem – Mateuszem Kozłowskim! Światowej klasy muzyki można posłuchać tu -> klik!

linia.png

Rada Królewska Baridasu na dziesięciolecie udekorowała stronę Królestwa napisem Oblewamy dziesiątą rocznicę powstania Księstwa Sarmacji. Bardzo słusznie - pisze to osoba, która zaczęła oblewanie dzień przed uroczystościami - od oblania swojej własnej klawiatury. Jest też ciekawy obrazek, ale to zobaczcie sami! -> klik!

linia.png

Złote Cytaty ogłosiły wyniki konkursów organizowanych w kwietniu i maju. -> klik!

linia.png

Wielka katastrofa spod bandery dżemu, marmolady i powideł przeszła przez Sarmację, powodując wiele ofiar w ludności. Książę oszacował, iż aż siedemdziesiąt osób zostało nią dotkniętych. Szczegółowy spis znajdzie się zapewne na dniach w Dzienniku Praw. Pozostaje już tylko składać kondolencje, co jako pierwszy rozpoczął JKW Piotr Mikołaj.

linia.png

Cóż, to już naprawdę dziesięć lat za nami! W nową dekadę wejdźmy z uśmiechem na twarzy i zapałem do pracy... A Gazeta Teutońska Wam w tym pomoże! Pamiętajcie... święto się jeszcze nie skończyło, nawet jeśli jest już po oficjalnej uroczystości. :-)
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Lanigiria von Graudenz, Helwetyk Romański, Tomasz Sokołowicz, Ignacy Urban de Ruth, Teodozjusz Azoramath-Arped, Krzysztof Czuguł-Chan, Krzysztof Bojar, John Rasmusen, Simon Villee, Gustaw Witkowski, Mikołaj Torped, Aleksander Damian Chojnacki, Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski, Goglez Pajzano, Konrad Hohenstauf, Piotr II Grzegorz.
Komentarze
Avril von Levengothon
Dziękuję za ostatnie miejsce :P
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Uznaję reklamację i poprawiłam :-)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Moje kondolencje dla nowych diuków!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Sokołowicz
Saar-maac-ja! Param-param-pampam! Dziś pijemy do dnaaaa!
Permalink
Avril von Levengothon
Dziękuje wielce karolino :* Mam nadzieje że się podobało, a za hymny podziękowania dla PMK
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
A suchara nie słyszałem. teraz mam bekę :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Bojar
Dostał klucz do Grodziska od Starosty. :]
Permalink
Karolina Aleksandra
Jej, przepraszam. Poprawione również.
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Karolcia super :*
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Nie spodziewałem się, że ten suchar poruszy aż tak ♩♪♫♬
Permalink
Albert Felimi-Liderski
Brawo! :) Szkoda, że nie byłem obecny :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Sokołowicz
Jakież to zacne!
Permalink
Simon Villee
najdokładniejsza relacja z uroczystości jaka została opublikowana do tej pory :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.