Park Stołeczny, Karol Khartoum, 31.05.2012 r. o 01:30
Morvańczycy wracają! :)

Drodzy Sarmaci!
Obwieszczam wszem i wobec, że Morvańczycy wracają, tym razem w zgodnej z panującym prawem odsłonie :D. Jednocześnie, ogłaszam, że Związek Morvańczyków, wraz z nową nazwą, zmieni trochę charakter publikowanych treści. Myślę, że dość już o historii, o tym co się działo dawno temu. Zadbałem o to, by informacje o dawnej prowincji Morvanem zwanej, wisiały w Internecie. Można je łatwo znaleźć, więc nie ma sensu się dublować. Od niedawna zmieniliśmy nazwę, a od dziś będziemy informować, co aktualnie dzieje się w kulturze morvańskiej (mam nadzieję, że będzie tego dużo, tj. nie wypalę się za szybko :D). Niewykluczone, że pojawią się wywiady z reprezentantami naszego ludu (nie, niekoniecznie ze mną :P).


Do dzieła, więc! :D


Zacznijmy od przypomnienia, ostatnich wieści na temat Morvańczyków. Jak większość z Was wie, Morvańczycy przenieśli się do ZGR by tam znaleźć szczęście i sprzyjające warunki bytu :). Nie dlatego, że GiS jest gorszy, czy coś :), po prostu chodzi o nadanie świeżości i nowego kopa, dawno zapomnianej kulturze Morvan. Niestety, po pewnym czasie zostałem pozwany przez Premiera GiS w sprawie o przywłaszczenie wartości intelektualnych. Sąd orzekł, jednak, o mojej niewinności, lub też o braku znamion przestępstwa w moich czynach (jak kto woli). Jednocześnie, zakazując mi używania symboli i nazw krainy, z której pochodzę w sposób, który wskazywałby na to, że jestem ich właścicielem. Stąd też, zmiana nazwy i brak loga instytucji. Niemniej jednak, moja działalność może być i będzie kontynuowana.


Teraz zupełnie z innej beczki :).


Okazuje się, że od niedawna nie jestem już jedynym Morvańczykiem w KS, co mnie niezwykle cieszy :D. Niektórzy, spostrzegawczy Sarmaci zauważyli zapewne powstanie nowego miasta- Nadzieja, które pomimo, że nie przynależy do rdzennej części kultury Morvan, łączy się z nią niewątpliwie. Po upadku Scrios atha Morvan wieś Nadzieja była jedynym śladem Morvanu. Dużo więcej uwagi należy jednak, poświęcić powrotowi diuczessy Calisto Kami-Chojnackiej (pierwotnej założycielki wsi), która należy do głównego nurtu Morvańczyków, a jej wkład w kulturę Morvan jest nie do przecenienia.

Mam nadzieję, że Diuczessa wyrazi poparcie i przyłączy się do Związku Morvańczyków, niezależnie od tego jaki poziom aktywności ma zamiar w tej chwili prezentować wśród nas. Byłoby to dla ZM najwyższym honorem.

Witamy z powrotem w KS Calisto!


(-) Karol bar. Khartoum
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr II Grzegorz, Karolina Aleksandra, Vladimir ik Lihtenštán, Calisto Norvegicus-Chojnacka.
Komentarze
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Chętnie dołączę do Związku i dziękuję za te ciepłe słowa :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.