Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 30.06.2012 r. o 10:19
Karo24: Z X-lecia Baridasu na żywo!
Seria wydawnicza: Kroniki

Dzisiaj, za parę minut, rozpoczną się obchody X-lecia powstania Królestwa Baridasu. Niestety, nie wszyscy będą mogli być z nami na czacie, w końcu realne życie nie zna litości. Ale specjalnie dla tych nieobecnych uruchamiamy relację na żywo, wzorem realnych agencji prasowych i słynnego OjekWatch. Przed Wami, proszę państwa, Karo24.

linia.png

19:27 11 osób na czacie. Oficjalnie zaczynamy za trzy minuty, ale na czacie już krążą plotki o tradycyjnym kwadransie spóźnienia.

19:29 Jeśli zastanawiacie się nad tym, czemu widać to dziwne coś nad artykułem, hrabia Levengothon przyznał się do zepsucia naprawiania grafik w artykułach.

19:30 W sumie powinniśmy zaczynać, ale myślę, że sarmacki kwadrans opóźnienia dobrze nam zrobi. :) — Markus Arped-Iwanowicz. Stało się.

19:33 Z zagranicznych gości mamy na czacie już Króla Nordii, Einara, i gościa z Trizondalu — Ozzy'ego Washburna.

19:37 Dołączył Kanclerz i starszy stażem Baridajczyk — Piotr Krause. — Straszę młodzież szkolną — wyznaje. A my zastanawiamy się, czemu po edycji artykułu jesteśmy odsyłani do wykazu artykułów, nie zaś do tego edytowanego.

19:39Kwadrans sarmacki nie jest zuy — mówi Markus Arped-Iwanowicz. No ba, ktoś powinien w końcu napisać pracę o historii, zaletach i wadach sarmackiego kwadransu, bo to skhandal, żeby tak ważna rzecz była tak w cieniu.

19:41Kto się założy o 1000 lt, że El Presidente nie wygra "1 z 10"? — pyta Ivo Karakachanow. Nikt nie odpowiada.

19:43 Prostujemy, Kanclerza z nami nie ma. Jest za to El Presidente.

19:44 Pojawił się JKM Piotr Grzegorz!

19:46 Ponoć za pięć minut będzie radio. Redakcja idzie po zimną colę z zamrażarki. Cóż, jedno trzeba przyznać — pogoda na uroczystości jest cudowna.

19:47 JKW MAP przypomina o konkursie na grafikę z okazji 10-lecia. My też. Mimo wszystkiego, nie chcemy, żeby jedyna osoba biorąca w nim udział, wygrała.

19:49Dobra, 19.50 zaczynamy, si? — pyta JKW Mikołaj. Nadzwyczaj szybko.

19:51Teoretycznie herold naprawiony — ogłosił Avril. Ktoś pracuje, żeby ktoś mógł świętować...

19:52 Niestety, hrabia Levengothon widzi kolejny błąd w Heroldzie! Ale my i tak podziwiamy pracowitość hrabiego. Poważnie.

19:53 Zaczyna się turniej "1 z 10", pierwsza atrakcja dzisiejszego wieczoru. — Witam wszystkich po raz drugi bardzo serdecznie! — zaczyna Markus Arped-Iwanowicz.

19:54 Nie ma "1 z 10", jest "1 z 7". Prowadzący tłumaczy zasady turnieju.

19:55 Padają pytania uczestników. "Ile się płaci za dojście do Etapu III?", "A mam brać pod uwagę prędkość wiatru w Ugandzie?"

19:56 Wszystko już jasne. Minus 10 punktów dla prowadzącego za kopiuj/wklej zasad w jednej linijce.

19:59 Każdy uczestnik dostaje swój numerek. Redakcja jest dręczona przez rodzinę nierozumiejącą powagi święta.

20:03 Redakcja musiała się na chwilę oddalić. W międzyczasie dołączył do nas Jerzy Scholandzki. Ciekawe, czy wie o dyskusjach nt. Scholandii toczących się na forum?

20:05 Dziękujemy za miłe naszemu sercu komentarze. Obecnie w turnieju pytanie o język urzędowy Baridasu.

20:06 Odpowiedź brzmi — polski. Nie ma co, podchwytliwe pytanie. Ale ogólnie języki urzędowe w mikronacjach to ciekawa rzecz...

20:09 Radio gra pod tym adresem. Zapraszamy do słuchania i przypominamy DJ Avrilowi, że coś nam obiecał.

20:10 Pierwszy uczestnik — Damian Suchomski — odpada z turnieju.

20:12 Ktoś zauważył, że pominięto Iva przy zadawaniu pytań. Padają oskarżenia w kierunku prowadzącego o zajebistofobię.

20:13 Mała awaria edycji. Na szczęście naprawiona, dziękujemy za ekspresowe działania hrabiemu Levengothonowi.

20:17 Przychodzi mar. Arped-Azoramath. Patrik wygraża Avrilowi pozwem. Nie wiemy, o co chodzi, ale brzmi jak prześwietna okazja do konsumpcji popcornu.

20:19 Pierwszy etap turnieju zakończony, odpadli Damian Suchomski i Jack von Hornik. Reszta przeszła. Król Nordii opuszcza czat.

20:20 Pytanie: Podaj nazwiska trzech artystów których dzieła eksponowane są w pałacu von Staufen. Ivo: Jean, Jaques i Russo? Nie wiem... Przyznajemy, że sami nie znamy odpowiedzi.

20:24 Pytanie: Jakim tytułem posługuje się Wicekról w czasie pełnienia urzędu? Uczestnik nie wie. Okazuje się, że Wielki Książę Arped. Piotr Grzegorz: To już nie będzie się nim posługiwał. Książę jest tylko jeden, sarmacki.

20:25Książę Khandatakuje! — komentuje El Presidente.

20:26 Pytanie: Jaki ustrój miał poprzednio Baridas? Pada odpowiedź — republika. Prowadzący potwierdza poprawność odpowiedzi. Książę: Nieprawda, bo anarchia.

20:27 Prowadzący się zastanawia, czy zaliczyć uczestnikowi odpowiedź. Redakcja traci trzy minuty relacji. Ponownie dziękujemy hrabiemu L. za szybką reakcję!

20:35 Dowiadujemy się, czemu Książę Scholandzki wyszedł. Z LD KSch: Bardzo dziękuję za zaproszenie. Szkoda tylko, ze mimo nicku JerzyScholandzki nie zostałem wpuszczony przez moderatora.

20:39 Redakcja zażegnuje potencjalny skandal dyplomatyczny na LD KSch i jednocześnie odpowiada na pytanie w turnieju. Multitasking...

20:41 Turniej trwa, wszyscy wybierają przeciwników do odpowiedzi na pytania, mając nadzieję, że odpadną. Kto ostatni zostanie, ten wygrywa.

20:42 A markiz Czuguł-chan śledzi relację z ukrycia. Pozdrawiamy!

20:43 Uczestnik ma problem z odpowiedzią na pytanie o sąsiadów Baridasu. Widownia nie dowierza.

20:44Jest bajzel, buu — narzeka Patrik. Dziękujemy za pozdrowienia w MRadiu :-)

20:45 Rozwija się offtop na temat ustrojów. Książę wzywa JKW PMK do odebrania telefonu. Ładnie to tak rozmawiać w czasie uroczystości?

20:46 Dołącza do nas Katarzyna van der Ice z Trizondalu. 17 osób jest z nami.

20:47 Przepraszamy i prostujemy, markiz Czuguł-chan. Również ubolewamy nad tym, że czat na Androidzie nie działa. Na czacie zaś się bulwersują, że przewodniczącemu nie wychodzi przewodniczenie.

20:50 W finale zostają Patrik (przez "k", nie "ck"), Grigorij i redakcja we własnej, nieco schizofrenicznej, osobie. Pada pytanie o klimat Baridasu. Odpowiedź: Monarchofaszystowski. Nie uznano, niestety.

20:51 JKW MAP słusznie zauważa, że jest już 20:51. Trochu się ten turniej przeciąga, fakt...

20:52 Co Baridas obchodzi 27 sierpnia? Odpowiedź Patrika: Urodziny Księcia. Książę: Są limesy... Notuję. Oj, chyba ktoś zaminusował u władzy...

20:54 Prowadzący: Teraz odpowiada Ivo. Ivo: Ale ja odpadłem... Prowadzący: A, przepraszam, Grigorij. Tacy się, cholera, podobni zrobili.

20:57 W radiu reklama Sarmacji. I Ty możesz dołączyć do naszej gry przeglądarkowej! — reklamuje DJ Avril.

20:58 W radiu Ministerstwo Promocji dziękuje redakcji za współpracę. Zacytujemy Michała Feliksa świeżo po koronacji — "wzruszenie"!

21:00 Dołącza do nas Gauleiter Kakulski. Powiew scholandzkiej świeżości nie zaszkodzi. Turniej dalej trwa.

21:02 Patrik i Grigorij wzajemnie wybierają się do odpowiedzi na pytania. Tam, gdzie się dwóch kłóci...

21:03 Można było napisać na zaproszeniach, że o 21:00 zaczyna się uroczystość. Byłoby w miarę zgodne z prawdą.

21:05 Pytanie: Kto obecnie wchodzi w skład Rady Regencyjnej? Odpowiada Baridajczyk. Ale mu się trafiło...

21:06 Przypomnieli sobie, że redakcja też uczestniczy w turnieju. Właśnie straciliśmy jedną szansę.

21:07 20 osób na czacie. Spóźnialskim przypominamy, że radio gra pod tym adresem.

21:09 Dodajemy, że radio działa też na Androidzie. Dowiedzieliśmy się, że JKM Piotr Grzegorz jest Królem nie tylko Baridasu, ale także i Sclavinii.

21:11 DJ Avril zapowiada jakąś nową aplikację, do której będzie można się dostać tylko przez terytorium diuka Mikołaja.

21:12 Ivowi kot pisze na klawiaturze. Pozdrawiamy!

21:13 Przychodzi kolejny gość zagraniczny, tym razem z RON. Zauważamy, że książę Scholandzki jest na czacie. Znaczy się, skandal dyplomatyczny zażegnany. Turniej dalej trwa.

21:15Kończą mi się pytania — zawiadamia prowadzący. DJ Avril życzy powodzenia "w pokonaniu tych szowinistycznych mężczyzn". Dziękujemy.

21:17 Znowu wojna między Patrikiem a Grigorijem. A turniej trwa już z, hm, nieco więcej niż godzinę... DJ Avrilowi życzymy, aby nie zasnął i prowadził radio aż do białego rana!

21:19 Grigorij odpadł.

21:10 My nie narzekamy. My po prostu stwierdzamy fakty.

21:21 JKW PMK odpowiada DJ Avrilowi: A żebyś wiedział, że murzynuję! Hugo replikuje: Jakbyś murzynował, to byś nie siedział na czacie.

21:22 Koniec turnieju. Wygrywa niejaka Karolina von Lichtenstein. Znacie? Bo my niet. W nagrodę dostaje różowy kolorek na czacie.

21:25 Karakachanow Średni i Junior uciekają, życząc miłej nocy. Na czacie 16 osób.

21:26 Rozpoczyna się część właściwa obchodów. Zimna cola to dobry napój. Szczególnie w zestawie z paluszkami.

21:27Pytanie brzmi "Jaki jest ulubiony trunek markiza Dahrim?" — pyta markiz Arped-Azoramath. Do wygrania 10 tys. lt. Nikt nie wie.

21:28Teraz - tak myślę - czas na przemówienia. Wiele osób chciałoby się wypowiedzieć o rocznicy, wiele ma jakieś niespodzianki. — mówi Markus Arped-Iwanowicz.

21:29 Przemawia Damian Suchomski. Przedstawia film o Królestwie Baridasu. Wszyscy podziwiają.

21:31 — To może teraz ja. Krótko i na temat — diuk Mikołaj. Szukamy poduszki, aby się wygodnie rozłożyć.

21:32 Ktoś kradnie redakcji połączenie internetowe. Wstydu ludzie nie mają...

21:33Niezmiernie cieszy mnie że mogę świętować 10 rocznicę Baridasu w tak doborowym towarzystwie — przemawia diuk.

21:34 MRadio komentuje wydarzenia na żywo. Kliknij i przekonaj się sam!

21:37 Markiz Arped-Azoramath daje 20 tys. lt twórcy filmu za wysiłek. Prowadzący oferuje, że zaczeka z dalszym przebiegiem uroczystości na osoby, które oglądają film.

21:40 Czat komentuje posągi wielkich Baridasu na filmie. — Do twarzy Ci w różesiach — komplementuje MAP Księcia-Seniora. Sam zainteresowany zastanawia się nad zrobieniem togi z ręcznika. — Pasowałaby do DMO!

21:46 DJ Avril pogania, bo MRadio nie ma o czym nawijać, a Gazeta Teutońska pisać. Popieramy.

21:47 Prezenter w radiu mówi wolniej i wyraźniej. Kochamy!

21:48 Teraz głos zabierze JKM Piotr Grzegorz. — Dobry wieczór — zaczyna. Korzystając z okazji, musimy przyznać JKW MAPowi plus. Jego przemówienie było faktycznie krótkie, wbrew naszym obawom.

21:49 Wciąż się nie dowiedzieliśmy, jaki jest ulubiony trunek mar. Arpeda-Azoramatha, skhandal.

21:50Wiek X lat to wiek słuszny — mówi JKM. Oznajmia także, że w Ciuad de Bravo rozpoczęto budowę stadionu upamiętniającego rocznicę, zaprojektowanego jako centrum sportu, rekreacji i handlu. — Głównie kontrabandy.

21:51Ponieważ jest kontrabanda, są potrzebne władze królestwa który wszelki proceder winny zwalczać. — zaczyna niewinnie Książę.

21:52 Diuk Mikołaj wicekrólem Baridasu. Już rozumiemy uwagę Księcia co do posługiwania się tytułem Wielkiego Księcia Arped. Gratulujemy!

21:54 Na placu wiwaty. JKM zaprasza nowego Wicekróla na audiencję. Współczujemy — dopiero zaczął, a już trafia na dywanik.

22:01 Przepraszamy za przerwę w relacji, przemawialiśmy. Zaproponowaliśmy ustanowienie 1 kwietnia dniem przyjaźni baridajsko-teutońskiej. Chyba nie wszystkim się ten żart spodobał.

22:03 Przemawia Patrik Arped-Iwanowicz. — Przez tą rocznicę odbiera mi głos — wyznaje. Coli? Wciąż jest zimna.

22:04No i także po tym konkursie... Ile było pytań i wyczerpujących pytań... — mówi Patrik. Oj, było, było. — Cieszy mnie to, że jesteśmy już tyle lat na "polskim rynku mikronacyjnym".

22:08O, słyszę DIUKA Koraba! — obwieszcza PMK. DJ Avril tłumaczy, że zrobił sobie przerwę i puszcza stare nagrania. Kliknij, aby przekonać się o tym sam!

22:09 Przemawia JKW PMK. Oczekujemy, drżąc z emocji!

22:11Wasza Królewska Mość, Wasza Królewska Wysokość, Koledzy SENATORZY, Koledzy posłowie mogący być SENATORAMI gdyby nie mandat, Drodzy zebrani! — zaczyna.

22:10JKW Wicekról zapytał mnie, czy jestem przygotowany na przemowę. Odpowiedziałem, że jestem zawsze przygotowany, ale że odradzam — kontynuuje Książę Senior. — Nie posłuchał.

22:12 Dziękujemy Wicekrólowi za nieposłuchanie. Zgodnie z sugestią JKW, siadamy wygodnie i słuchamy.

22:13Dziesięć lat to piękny wiek dla mikronacji. Wynikiem tym mogą się poszczycić Dreamland, Sarmacja, Scholandia oraz Baridas - jedynie.

22:15 JKW gratuluje wszystkim, dzięki którym "Baridas stał się na powrót perłą w koronie Sarmacji". — Jako Sułtan Środkowego Baridasu przesyłam Wam serdeczne Wanda zapłać — kończy.

22:17Wando! Godzina przemówień! — krzyczy El Presidente. My dodajemy — półtora godziny turnieju!

22:18 Jakbym coś źle napisał to proszę się nie obrażać, ale ja po 7 kielichach czystej jestem, tak więc... — przestrzega Xian. Nie skomentujemy.

22:20 Przemawia Piotr Krause, prezentując najpierwszą stronę Baridasu.

22:21 Właśnie sobie przypomnieliśmy, o czym zapomnieliśmy. Zapomnieliśmy ponownie zbanować Pana Milicjanta. A Pan Milicjant wyrzucił przemawiającego za spamowanie linkiem.

22:22 A to druga strona. Trzecia, pochodząca z 2005 roku. Cóż za piękny powiew historii.

22:24 Właśnie zauważyliśmy, że na Ćwirku przebieg turnieju rocznicowego był szeroko komentowany. Przemawiający kontynuuje. — A tego layoutu to Ziutek powinien się wstydzić. Jest może gdzieś z nami diuk von Thorn-Broniek?

22:25 Gideńskie Centrum Rozrywki, gry nadal działają, jakby ktoś był chętny.

22:26A to już ostatnia wersja strony, przy której grzebałem — kończy przemówienie Piotr Krause.

22:27 Radio się nam wyłączyło, ale już włączyliśmy i dalej słuchamy.

22:29 Czwartą godzinę siedzimy na czacie. Xian prewencyjnie pyta się, czy ktoś ma jakiś sposób na kaca.

22:31 MAP musi uciekać, ale grozi, że powróci. JKM też się żegna, ale coś nie wychodzi.

22:32Ja w tym wieku pisałem systemy gospodarcze! — Piotr Krause o Xianie. Mar. Arped-Azoramath natomiast chwali, że z Xiana jest dobry Sarmata.

22:34To na koniec walnę ładnym przemówieniem i wchodzimy w część nieoficjalną obchodów — zaczyna Markus Arped-Iwanowicz.

22:36 Podziękowania dla tych, z którymi przemawiający miał przyjemność współpracować, i tych, z którymi nie miał, a także dla gości zagranicznych.

22:37 DJ Avril kończy nadawanie w radiu. Dziękujemy za muzykę!

22:39 Oficjalnie kończą się obchody. Dziękujemy organizatorom i Czytelnikom!

22:40 Redakcja przypomina, że wciąż nie wiemy, jaki jest ulubiony trunek markiza Arped-Azoramatha. Markiz wychodzi.

22:41 Ponoć markiz ma problemy z Javą. Pytamy o wyniki konkursów. Książę wychodzi. A mówił dobranoc godzinę temu!

22:44 Zaraz będą wyniki konkursów. Trwa dyskusja o Xianie i piciu alkoholu przed 18-tką ogólnie. My wciąż mamy zimną colę.

22:47 Ivo poleca wiersz o baridajskim rycerzu.

22:49 Z lekkim opóźnieniem zauważamy, że Xian w komentarzach przyznaje się do autorstwa pytań turniejowych. My, na miejscu Xiana, byśmy zwiewali. Nie no, żartujemy.

22:50 Avril znów żegna się z radiem. Ponownie dziękujemy za audycję i za ciągłą asystę przez cztery godziny. To hrabia Levengothon jest sponsorem tej relacji.

22:51 Podsumowanie konkursów. "1 z 10" wygrała Karolina von Lichtenstein. Nagroda to 30 tys. lt. Drugie miejsce zajął Patrik Arped-Iwanowicz, do którego powędruje 10 tys. lt. Trzecie przypadło Grigorijowi Ronnie Karakachanowowi — ten dostanie 5 tys. lt.

22:55 Wyniki konkursów graficznych. Na pierwszy — o ujęciu dziesięciolecia w grafice — wysłano trzy prace, wszystkie autorstwa tej samej osoby. Książę Senior proponuje zaliczenie jego znaczka jako pracy konkursowej.

22:56 Są dwa pierwsze miejsca — Karolina von Lichtenstein i Piotr Mikołaj. Obaj uczestnicy otrzymują po 20 tys. lt.

22:59 Teraz wyniki konkursu na komiks. Do komisji wpłynęły dwie prace — Michała v-hr. Kiełbasy-Krakowskiego i Krzysztofa mar. Czuguł-chana.

23:00 Wygrywa mar. Czuguł-chan, który otrzyma 20 tys. lt. Natomiast kolejne 10 tys. lt powędruje do v-hr. Kiełbasy-Krakowskiego.

23:04 Losy turnieju gry w piłkę zostaną rozstrzygnięte w niedalekiej przyszłości. Markus dziękuje za udzielenie mu głosu.

23:06Można już swobodnie świętować :D — mówi Markus. Również dziękujemy za uroczystość, i tym samym zamykamy relację. 4,5h, to w sumie chyba jedna z najdłuższych uroczystości w historii Sarmacji.

23:08 A, jeszcze spóźniony filmik autorstwa Katarzyny Arped-Iwanowicz. Do zobaczenia tu.

Do napisania!

Relacja sponsorowana była przez:
— zimną colę;
— ofiarnego i zawsze chętnego do pomocy hrabiego Levengothona;
— JKM Piotra Grzegorza i jego Książęcy autorytet;
— Markusa Arped-Iwanowicza, głównego prowadzącego uroczystości;
— szanownych Czytelników.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Mikołaj Torped, Ivo Karakachanow, Helwetyk Romański, Piotr II Grzegorz, Krzysztof Czuguł-Chan, Avril von Levengothon, Goglez Pajzano, Mateusz Korecki, Aleksander Damian Chojnacki, Teodozjusz Azoramath-Arped, Yupeng Beijin-Zhao, Fryderyk von Hohenzollern, Mikołaj Jan, Percy Nightshadow Barbescu-Liberi, Markus Arped.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Zapraszam do komentowania relacji na żywo i jej uzupełniania.
Odpowiedz Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Być może kanclerz dołączył, ale ja zaznaczyłbym, że w formie El Presidente Ciuad de Bravo!
Permalink
Piotr II Grzegorz
Super to to
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
też lubię!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Dostaniecie ode mnie szyszkę za to! Niech no tylko wrócę!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Czuguł-Chan! Hamzdwo, że android nie jest w stanie odpalić czata..
Odpowiedz Permalink
Mateusz Korecki
nadrobię sobie :)
Odpowiedz Permalink
Yupeng Beijin-Zhao
Zajebiste pytania wymyśliłem, co :D?
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Piekne;-) uwielbiam te relacje
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
A logi z czata będą?;)
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Wrzucimy i prześlemy na priv, ale to już jutro.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Żałuje że mnie nie było:(
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Niezła relacja :D Muszę przyznać ogromny pluus :D
Odpowiedz Permalink
Percy Nightshadow Barbescu-Liberi
Fajne to! Tyle się działo a mnie nie było :(
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.