Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 30.08.2012 r. o 05:48
Najlepszego, Teutonio!

gt.png
Niektórzy nazywają to błogosławieństwem, inni katastrofą. Ale długo by tu perorować, w każdym razie faktem jedynym i niezbitym jest to, że przed ośmioma laty w Sarmacji miało miejsce wydarzenie bardzo wielkiej wagi, które wpłynęło na kształt tego kraju, dodało mu nieco więcej pikseli na mapie mikroświata, oraz wzbogaciło atmosferę i kulturę sarmacką o nowe elementy.

Dokładnie 30 sierpnia 2004 roku niepodległe Cesarstwo Teutonii zostało włączone do Księstwa Sarmacji w wyniku Aktu Inkorporacji. Od tej pory było ono częścią Sarmacji, pod nazwą Marchii Teutońskiej, obecnie zaś występuje jako Królestwo Teutonii.

To oznacza ni mniej, ni więcej, tylko to, że mamy za sobą już osiem lat teutonizmu w Sarmacji. Teutonizmu, który miewał różne oblicza. Bywał on skrajnie antysarmacki, co się przejawiało m. in. w teutońskim maju. Bywał on też scholandzki — co z kolei odznaczało się niską aktywnością. Obecnie jesteśmy, jak sądzę, na drodze do teutonizmu umiarkowanego — pamiętamy o przeszłości, ale pamiętamy też o tym, że jesteśmy integralną częścią Sarmacji.

Nie myślcie jednak, iż ta chwalebna rocznica zostanie uczczona tylko jednym artykułem. Oczekujcie niedługo wiadomości na ten temat. A póki co, mogłabym zapytać staroteutońskim zwyczajem — lecimy z secesją?

Ale czy warto ryzykować... Powiem więc krótko — najlepszego, Teutonio!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Piotr II Grzegorz, Ivo Karakachanow, Vladimir ik Lihtenštán, Sorcha Raven, Irmina de Ruth y Thorn, Fryderyk von Hohenzollern, Markus Arped, Goglez Pajzano, Ignacy Urban de Ruth, Julia von Levengothon, Percy Nightshadow Barbescu-Liberi.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
TO już osiem lat?! Któż by pomyślał. W moim oku pojawiła się łza...
Odpowiedz Permalink
Jakob
Co za bzdury.
Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Cudownie :D cieszę się razem z Tobą Teutonio :D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Faktycznie jak wspomniał autor artykułu
Do dnia dzisiejszego wspomniane wydarzenie budzi rożne emocje
Nie mniej fakty historyczne są niezaprzeczalne
A dzięki nim uczymy się żyć w tym świecie najlepiej jak potrafimy
A zatem nie mniej dołączam swoją skromna osobą do życzeń
Najlepszego Teutonio:)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.