Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 31.08.2012 r. o 05:46
Wieści zza miedzy #1
Seria wydawnicza: Kroniki

wiesci.png

Dzisiaj redakcja uświadomiła sobie, że brakuje jej wiadomości z innych mikronacji. A, zgodnie z logiką Browarczyka, jeśli takowych brakuje, należy zacząć je pisać samemu. Ruszamy zatem z cotygodniową rubryką! Krótko i na temat, bez opinii — co piszczy w trawie u innych?

linia.png

Prezydent Trizondalu, Robert Dąbski-Hans, złożył dymisję ze swojego stanowiska w krótkim, acz treściwym poście.
Cytuję:
Dzisiaj oficjalnie składam rezygnację z urzędu Prezydenta Trizondalu. Powodem jest brak motywacji, dla mnie było za trudno. Dziękuję.
Obecnie na czele kraju stoi Daniel M. Saryoni, dotychczasowy Wiceprezydent.

linia.png

Dwa emiraty Federacji Al-Rajn — Huwar i Awa sporządziły spisy mieszkańców. Wedle nich, oba emiraty mają w sumie siedemnastu mieszkańców, chociaż należy zauwazyć, że jeden ze spisów jest sprzed miesiąca.

linia.png

W Surmenii w dniach 3-4 września odbędzie się referendum konsultacyjne, w którym Surmeńczycy będą musieli odpowiedzieć na pytanie Czy jesteś za tym, aby Aleksandros Patrikjosigos dalej piastował urząd Archonta (głowy państwa - przyp. red.)? Wyniki będą znane 5 września.

linia.png

Dreamland szykuje się do wyborów do Izby Poselskiej, które odbędą się w dniach 4-10 września. Zgodnie z obwieszczeniem Książęcej Komisji Wyborczej, zgłoszonych zostało trzech kandydatów reprezentujących Klub Republikański i jeden kandydat niezrzeszony. Obecnie trwa kampania wyborcza.

linia.png

W OPM zastanawiają się nad organizacją szczytu polskich mikronacji w tym roku. Mam wrażenie, że po raz pierwszy od kilku lat szczyt jest zagrożony. — napisał diuk Hasselandzki.

linia.png

Nie od dziś wiadomo, że sprawdzone rzeczy są najlepsze. Tą zasadą zaczęły się chyba kierować Austro-Węgry przy odświeżaniu swojej strony głównej. Chwalimy.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Fryderyk von Hohenzollern, Teodozjusz Azoramath-Arped, Irmina de Ruth y Thorn, Piotr II Grzegorz, Goglez Pajzano, Julia von Levengothon, Tomasz Ivo Hugo, Zbyszko Gustolúpulo, Leszek de Ruth, Pavel Svoboda, Helwetyk Romański.
Komentarze
Piotr II Grzegorz
Bardzo cenne! Tego brakowało.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.