Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 08.09.2012 r. o 01:52
Markiz w sądzie

Zdawałoby się, że po aferze kopalnianej już nic nie zaskoczy Sarmatów. A jednak, właśnie w Sądzie Prefekt Biura Analizy Nadużyć, diuk Mikołaj Wiśnicki, złożył akt oskarżenia przeciwko markizowi Jakubowi Bakonyiemu, który daje początek aferze teleportacyjnej.

Wszystko zaczęło się od skargi Simona Villee, w której nadmieniał, iż został teleportowany z morza do Grodziska. W wyniku tej teleportacji stracił on około miliona libertów przeznaczonych dla zdobywców Mieczy Wandy.

Początkowo przypisywano to potencjalnym błędom w systemie, jednak w toku śledztwa pojawiła się hipoteza, iż teleportacji dokonano z premedytacją. Dlatego też do akcji wkroczyło Biuro Analizy Nadużyć, zaś rezultatem postępowania w tej sprawie jest dzisiejszy akt oskarżenia, w którym markiz jest wskazywany jako sprawca działań dokonanych na Villee'u.

Istotną kwestią jest wyjaśnienie potencjalnego dostępu markiza do bazy danych, bez którego nie zdołałby dokonać żadnej z tych akcji. Wedle informacji udzielonych redakcji gazety wynika, iż ów dostęp posiadały cztery osoby, wśród których nie było Bakonyiego. Zagadką pozostaje, w jaki sposób uzyskał on hasła.

Co tu dużo pisać — sprawa jest niewątpliwie szokująca, zwłaszcza zważając na problemy markiza Bakonyiego z dostępem do baz danych w przeszłości. Gdzieś tli się iskierka nadziei, że być może jest to zwyczajny błąd, zaś markiz znalazł się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze — dlatego też warto wstrzymać się z ocenami do czasu ogłoszenia wyroku.

Jeśli jednak markizowi zostanie udowodniona wina, prefekt BAN wniósł o wymierzenie oskarżonemu najwyższego wymiaru kary w prawie sarmackim — banicji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Avril von Levengothon, Fryderyk von Hohenzollern, Julia von Levengothon, Goglez Pajzano, Simon Villee.
Komentarze
Gauleiter Kakulski
Pani Władzo, a mandatu się nie da?
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Ponownie pojawia się pytanie - skąd był dostęp? I jak widać, niektórzy nie uczą się na błędach...
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
Historia lubi się powtarzać, ale poczekajmy na orzeczenie sądu.
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Bakuś znowu wały robi?
Permalink
Jakob
Ciekawe czy poniesie odpowiedzialność ten kto dał hasła Bakusiowi, czy jak zwykle rozejdzie się po kościach.
Permalink
Marcel Hans
Znowu? Musicie jakoś kontrolować dostęp do tych baz...
Permalink
Teodozjusz Azoramath-Arped
Nie kontrolować, ale nie dawać dostępu co ma wątpliwą przeszłość. Jugus nie powinnen był otrzymać dostępu do bazy.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Chcemy odpowiedzi skąd on miał dostęp!
Odpowiedz Permalink
Simon Villee
w każdym bądź razie to nie jest miła sytuacja dla mnie - nie darliśmy kotów, więc jestem zdziwiony zajściem. mam nadzieję, ze zrobił do bardziej dla kasy i dowcipu niż ze złości.
Permalink
Simon Villee
co do dostępu to sam jestem ciekaw skąd miał i jak długo go posiadał, bo może nie tylko na mapie dowcipkował.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.