Park Stołeczny, Adrian Jasiński, 29.09.2012 r. o 08:47
Realioza urzędników państwowych

W ostatnich dniach w Księstwie Sarmacji mieliśmy i mamy do czynienia z tzw. epidemią realiozy. Jak twierdzi tutaj JKW Piotr Mikołaj na realiozę zachorowało m.in. między innymi JKM Piotr II Grzegorz, kanclerz Mikołaj diuk Arped-Muzyk, następca tronu sarmackiego i radca JKM, Mikołaj diuk Wiśnicki, czy też Paviel mar. von Thorn-Broniek który z powodu realiozy zrezygnował z funkcji Marszałka Sejmu i złożył swój mandat poselski a na stanowisku Marszałka Sejmu zastąpiła go Karolina mar. von Lichtenstein.
W Sądzie Koronnym z powodu realiozy członków składu orzekającego nie został jeszcze ogłoszony wyrok w procesie Jakuba mar. Bakonyiego, pomimo że rozprawa została zamknięta dokładnie dwa tygodnie temu, czyli 15 września.
W czwartek, 27 września swoją dymisję ogłosił Kanclerz Mikołaj diuk Arped-Muzyk. Ustępujący Kanclerz chcę aby jego następcą został Avril hr. von Levengothon.
Dzisiaj JKM Piotr II Grzegorz ogłosił powołanie Julii s.d. von Levengothon na stanowisko regentki. Regencja potrwa 21 dni.
Dzisiaj także rozpoczęła się w Sejmie procedura wyboru Kanclerza. Czy z zgodnie z zapowiedzią ustępującego Kanclerza nowym Kanclerzem Księstwa Sarmacji będzie Avril hr. von Levengothon? O tym przekonamy się wkrótce.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr II Grzegorz, Goglez Pajzano, Karolina Aleksandra, Andrzej Swarzewski, Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski.
Komentarze
Albert Felimi-Liderski
Jestem tolerancyjny, sam piszę lepsze i gorsze artykuły, ale no kto zgłosił to dzieło do MDN? No proszę...
Odpowiedz Permalink
Adrian Jasiński
Ja zgłosiłem, ponieważ ja myślę że on jest napisany merytorycznie, ponieważ ten artykuł opisuje to co się ostatnio w Sarmacji dzieje.
Permalink
Albert Felimi-Liderski
Zapraszam, Panie Adrianie, na IRC.
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
A wie Pan, że o tym samym można dowuedzieć się z forun?
Odpowiedz Permalink
Adrian Jasiński
No wiem o tym że można dowiedzieć się z forum bo ja czytałem, ale ja chciałem sobie napisać artykuł w mojej gazecie.
Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
(zgłaszanie na medal własnego artykułu jest jak masturbacja)
Sposób na rzetelny artykuł wg. SGP.:
1. Wejść na FC
2. Ctrl+c
3. Ctrl+v
Voíla!
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Ale ten artykuł jest naprawdę niezły. Może nie na medal, ale mi się podoba. Nie wiem jaka jest polityka medali, ale jeżeli to ma być dzieło celujące w czymś, to może i nie jest. Ale jeżeli chodzi o poprawny artykuł - to tu taki mamy. Nie każdy czyta dokładnie forum. Tak trzymać.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Dobra, zwątpiłem we wszystko.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Brawo, Panie Jasiński. :)
Coraz lepsze artykuły.
Odpowiedz Permalink
Adrian Jasiński
No właśnie Panie Swarzewski, co raz lepsze artykuły. Mam nadzieję że dostanę zielone światło na złożenie wniosku o obywatelstwo sarmackie, bo ja pragnę zostać ponownie obywatelem.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.