Park Stołeczny, Anarchia Napalm Perun, 15.10.2012 r. o 08:46
(Nie)aktywny (nie) obywatel

Towarzyszki i Towarzysze!

Chciałem Wam opowiedzieć bajkę, ale żadna nie kojarzy mi się w tej chwili z moją własną sytuacją. Napiszę zatem krótko na swój temat, choć się w sobie nie kocham, bo okazało się, że moja osobista sytuacja grozi - może i małą - ale jednak dezintegracją państwa, w którym wszyscy żyjemy...

... chociaż jak się okazuje, nie wszyscy jesteśmy równo traktowani. Przeciwnicy powiedzą, że to nieprawda. Że obiektywna równość, że skrypty, że człowiek nie decyduje, że to dobrze. Dobrze, że aktywny obywatel, pełniący funkcję szefa jednego z krajów składowych, cierpiąc, nie ważne na co, załóżmy, że na realiozę, a może na poporodową depresję, nie wklikał przez miesiąc adresu www.sarmacja.org

W tym czasie mógł również nie podpisać nowej Konstytucji Mandragoratu, nie konsultować się z powołaną przez siebie Radą Rewolucyjną i w ogóle ani razu nie odpisać. Zrobił to jednak, tyle że obiektywny - jak mówią jego twórcy - system, obciął mu ręce. Ot tak, dla zasady, bo przecież to prawny ignorant, który zawsze prawo miał w dupie. Krótko mówiąc, za niezalogowanie pozbawił obywatelstwa i przywrócić je może jedynie na świeży wniosek "pokrzywdzonego", ale co tam z niego za pokrzywdzony. Przecież żeby sytuacja się nie powtórzyła Wielki Informatyk, a może Wielcy Informatycy musieliby poświęcić dziesiątki godzin pracy, co - przyznaję bez bicia - znaczy o wiele więcej niż moje jedno kliknięcie w zapamiętaną - w co wątpiło wielu - stronę, gdzie nawet nie musiałem się logować.

Zastanawiam się jednak nad stanem państwa, w którym urzędnik dostaje listę nieaktywnych w systemie i po prostu ją przyklepuje, kompletnie nie zastanawiając, czy Perun, którego nazwisko wyrzuciła maszyna, jest aktualnie p.o. mandragora i czy się udzielał. Komputer mówi jasno, nie może być mowy o pomyłce. A nawet jeśli system nieludzki, co to ma za znaczenie, tak ustawiono parametry, potwierdzono prawem, zatem głupi (nie)obywatel musi stanąć w kolejce do okienka, chociaż żył jako tako i pokazywał się w publicznym miejscu.

Bełkot niespójny, bo pisać mi się trochę nie chciało. Przeciwników na pewno utwierdziłem w nastawieniu do mojej osoby, zwolenników przekonywać nie musiałem. Apeluję o rozwagę tych, którzy chcieliby opuszczać Sarmację z tego drobiazgowego powodu - Sarmacja od zawsze miała tendencje do obiektywnej bezduszności lub bezdusznej subiektywności, odchodzenie jej nie zmieni. Pozostanie - może trochę. Psuć sobie zabawę, skoro niezła, z powodu jednego osła, którego niczego to nie nauczy, bo nigdy nie był sarmatą systemowym, ale za to Sarmatą i fanem mikronacji, byłoby błędem.

Na koniec chciałbym powiedzieć, że mnie zabawa w zmaganie się z Zamkiem niespecjalnie interesuje. Dlatego zakładam sobie dzisiaj tymczasowy okręg autonomiczny, będę zerkał z boku, może i komentował, może będę aktywny, ale uwolniony ze struktur, które maszynę stawiają nad człowieka. Populistyczne? Naiwne? Gdybym napisał inaczej, uznalibyście, że zwariowałem, więc i tę dawkę siebie rzucam na do widzenia.

Auf Wiedersehen, Jak pewnie powiedzą - foch mode on. Wypierdalać!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Prezerwatyw Tradycja Radziecki, P.N.W.
Komentarze
Gauleiter Kakulski
Cytuję:
Apeluję o rozwagę tych, którzy chcieliby opuszczać Sarmację z tego drobiazgowego powodu

No chyba jesteście jedynymi, którzy by chcieli się o taką bzdurę fochać.
Odpowiedz Permalink
Anarchia Napalm Perun
Zabrzmiało, jakbym był pewien, że ktoś chce. Nie o to mi chodziło, jeśli śledziliście LDMW, wiecie, co pisał Radziecki.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Ja powiem tak bo to ja prawdopodobnie uruchomiłem skrypt odbierający obywatelstwa - skrypt napisany jest dokładnie tak jak mówi o tym ustawa. Urzędnik, który według Towarzysza "dostaje listę nieaktywnych w systemie i po prostu ją przyklepuje" nie dostaje żadnego nazwiska - jest tylko możliwość kliknięcia w przycisk co odbywa się i tak raz na bardzo długi czas. O tym kto został pozbawiony obywatelstwa ów bezduszny urzędnik dowiaduje się jedynie z Dziennika Praw.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
A pewne mechanizmy niestety są potrzebne - odbieranie obywatelstw z powodu nieaktywności systemowej (w 99% przypadków ogranicza się to nie odwiedzania serwisów Księstwa gdyż większość z nas ma dane zapisane w przeglądarce) jest w moim przekonaniu potrzebne. No chyba, że chcemy mieć armię zombiaków z obywatelstwami i frekwencje na poziomie 2%. I piszę to ogólnie, nie kierując tego oczywiście w Towarzysza bo rozumiem rozgoryczenie. A wracając do odebrania to po zmianach w IPN nadanie obywatelstw automatycznie odpala skrypt sprawdzający aktywność i odbierający owe.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
I tak Paviel nie przetłumaczysz, bo wyrok (czyli, żeś techonazista) już zapadł. Argumenty pojawiały się dzisiaj podobne w dyskusji na LDMW i szkoda ponownie je powtarzać.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
A i sprawdziłem daty - to jednak nie ja :) Ale nakłaniam gorąco do ponownego złożenia wniosku o obywatelstwo. To będzie tylko formalność.
Odpowiedz Permalink
Anarchia Napalm Perun
Nie spodziewałem się, że Madragor Senior, Książę zmieni zdanie, bo podejście już poznałem. Równie dobrze moglibyście powiedzieć: huj w dupę LDMW.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
@Perun: mógłby towarzysz dekameron napisać powyższe tak, żebym zrozumiał sens, bo go (może późna pora) nie dostrzegam, a zakładam, że jest.
Odpowiedz Permalink
Anarchia Napalm Perun
Pisałem to na LDMW. Jeśli LDMW, pomimo zapewnień, nie jest uznawane za publiczny kanał, to po co na nie pozwalać? I druga sprawa - wiecie o moim podejściu do prawa, tak, nie tłumaczy mnie, ale powiedzieć nowym ludziom z nowej prowincji - nie zapomnijcie się logować... No kurwa, to by nie kosztowało kilkudziesięciu godzin pracy. A mnie info o stracie obywatelstwa przypierdoliło jak niespodziewany meteor.
Odpowiedz Permalink
Anarchia Napalm Perun
Przepraszam, meteoryt.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Jak towarzyszowi skrypt napisał że jest nieszczęśliwy to też się zaczęło larum. Każdy może się połapać, tylko przeciwko towarzyszowi te skrypty się sprzysięgły.
Odpowiedz Permalink
Anarchia Napalm Perun
No pewnie. Widocznie jestem jebnięty, cóż, nikt nie pomyślał, żeby Wandejczyków w dwóch słowach wdrożyć do nowej Ojczyzny.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Twierdzę tylko, że widzicie problemy i dostrzegacie złą wolę, tam gdzie ich absolutnie nie ma.
Odpowiedz Permalink
Anarchia Napalm Perun
Nie chodzi o złą wolę. Naprawdę jestem w stanie uwierzyć, że sprawdzanie aktywności ustalono w dobrej wierze i dobrze. Tyle że zapomniano o nowych obywatelach...
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Jedyne co ktoś zapomniał, to towarzysz (a) zapoznać się z prawem (b) zalogować się. Szuka towarzysz winnych własnego uchybienia naokoło, tylko nie pomyśli towarzysz o samym sobie.

To, że będzie towarzysz pisał, że stała się jakakolwiek krzywda nie sprawie, że to stanie się prawdą. Ponadto ja nie zamierzam znajdywać rozwiązań dla sytuacji, bo jest proste rozwiązanie: wnieść o przywrócenie obywatelstwa i logować się regularnie. Nie mam pomysłów na nowelizację tego "bezdusznego" prawa, bo obecne rozwiązanie jest optymalne, nieuciążliwe i dla obywatela i dla administracji państwowej. Nie widzę lepszego modelu od tego, który jest teraz. Nie będę dla taniego poklasku mówił, że takie prawo głupie, ale trzeba je stosować. Nie, bo ono nie jest głupie. Powtarzam jeszcze raz - jest optymalne i Korona w pełni popiera obecne brzmienie przepisów.

Nie ma tutaj żadnego pola dla kompromisu ze strony dworu. Jedyną drogą zmiany prawa jest wygranie wyborów i przeprowadzenie nowelizacji ustawy (czego nie chcemy, ale decyduje Sejm). Innej drogi nie ma. Nie było. Nie będzie. Zero ustępstw.
Odpowiedz Permalink
Anarchia Napalm Perun
Rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie. Do zobaczenia w lepszym życiu.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Nikt was na kolanach o nic prosić tutaj nie będzie. Cały dzień - pomimo inwektyw ze strony głównie tow. Radzieckiego, starałem się racjonalnymi argumentami pokazać dobrą wolę Korony - czyli szczere stwierdzenie, że najszybciej będzie ekspresowo rozpoznać wniosek o przywrócenie obywatelstwa i po krzyku. Nie klikało się - trudno. Nie robimy zbędnych procedur - rozpoznajemy od ręki.

Ten cały dzień spokojnej argumentacji nie przyniósł żadnych efektów. Może racje ma towarzysz Radziecki, że dzieli nas przepaść semantyczna. Skoro tak, to może ujmę rzecz prościej. Są pewne elementarne zasady, do których należy się dostosować. Nie podoba się, to (bynajmniej nie w wandejskim znaczeniu tego słowa) WY-PIER-DA-LAĆ.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Dodam, że czym więcej słyszę tych kłamliwych, niesprawiedliwych oszczerstw w tej konkretnej sprawie, to tym bardziej pole do kompromisu się zawęża. Nie będzie absolutnie żadnego kompromisu w tej sprawie. Nie będzie najmniejszej zmiany prawa w tych ustawie za mojego panowania i położę tutaj na szali cały mój autorytet monarszy. Nie będzie w końcu żadnego przypominania na LDMW o nieaktywności (chcecie - róbcie to ręcznie). Nie będzie także żadnych dwukierunkowych komunikacji.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
I jeszcze dodam, że jakbym trzymał wszystko za mordę, tak jak mój największy poprzednik Piotr Mikołaj, to by nawet nie było pisku niezadowolenia. Ale nie, towarzysz Radziecki jak widzi łagodność, to zaraz ktoś dla niego jest słaby.

Jestem monarchą wyjątkowo skorym do dyskursu, rządy są dalekie od jednowładztwa. Ale skoro ktoś nie potrafi tego docenić, to ja też potrafię sprawę postawić jednoznacznie.
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Teraz jest demokracja!
Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Fascynujący jest oczywiście fakt, że jedynymi osobami w Sarmacji którym to prawo nie odpowiada są towarzysze Perun i Radziecki. Przypadek? Wątpię.
Permalink
Piotr II Grzegorz
I dodam, że nie będzie żadnego łagodzenia sytuacji. Żadnego proszenia się na kolanach o pozostanie. Zwołujcie sobie churały, srały czy cokolwiek innego i ogłaszajcie chociażby przyłączenie do Scholandii. Miarka się przebrała.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
A kto nie czytał, to kilka kwiatków z dzisiaj (dodam, że na bardzo spokojną argumentację moją i PMK).
Radziecki
Dziękuję. Pierwszym moim wnioskiem po zwołaniu Churału Ludowego będzie
wniosek o ogłoszenie niepodległości.

I nie będę po raz dziesiąty się powtarzał. Jeżeli nie rozumiecie, że
odebranie obywatelstwa za nieaktywność osobie aktywnej jest z gruntu
niesprawiedliwe, to nie mamy ŻADNEGO wspólnego obszaru wartości czy
chociażby wspólnej bazy znaczeniowej języka.

I jeszcze:
Cytuję:
Jako Pierwszy Sekretarz Rady Rewolucyjnej, pełniący
obowiązki Kolektywu Mandragorskiego, informuję, że Naród
Wandejski oczekuje przeprosin od JKM Piotra Grzegorza, w
związku z tym, że Jego błędnym postanowieniem
obywatelstwa pozbawiony został aktywny i zasłużony
Wandejczyk. Mamy nadzieję, że ten oczywisty błąd
zostanie szybko naprawiony, a Książe przełamie swoją
niemożność przyznania się do niego.
Odpowiedz Permalink
Anarchia Napalm Perun
Jak pisałem wcześniej, zgodnie z książęcym życzeniem, wypierdalam i to nie w wandejskim sensie. NIe przyszło mi do łba, by swoim tekstem namawiać do płakania po mnie lub uginana się pod presją. Miłej jazdy KONikiem.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Może i zgodnie ale nie na skutek, żeby uniknąć kreowania męczennika. Bo Na skutek rzucania gromów krytyki wszędzie tylko niedotrzymania swojej rażącej niekompetencji i przekonania o własnej nieomylności.
Odpowiedz Permalink
Anarchia Napalm Perun
Absoultnie, żaden ze mnie męczennik. Jak pisałem - ignorant prawny, do tego leń, czasami tylko jakieś funkcje sprawowałem. Nie doczytałem po przenosinach Dziennika Praw, trochę żałuję, że nikt mi nie przypomniał, że trzeba się meldować, jak w urzędzie pracy, ale rozumiem. Miłej zabawy.
Odpowiedz Permalink
Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Nie będę zniżał się do poziomu Księcia, który obrzuca mnie i Wandystan stekiem oszczerstw. Odpowiem w formie artykułu, w którym na spokojnie wyjaśnię wszystkim (szczególnie tym, którzy nie czytają LDMW) swoje stanowisko.

Tow. Hodża - nie, nie jedynym. Wystarczy popytać. Niewandejczycy również dostrzegają problem w obecnym rozwiązaniu i zgadzają się, że w obecnej formie dyskryminuje ono Wandystan.
Permalink
Gauleiter Kakulski
Z TEUTOŃCAMI WSPOŁPRACUJECIE, BSUBRATY?!
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
A tak na marginesie bratania się z bsami, strzelacie się z dupy o absolutnie nastorzędną rzecz. Nie poczytaliście sobie sarmackiego prawa przed unią? Nie wiedzieliście na co się piszecie?
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Nikt go nie wprowadzał "na złość MW". Na moje to szukacie rewolty na siłę. "To złe KS" okazało się w sumie inne niż kiedyś i trzeba na siłę przyjebać się do czegoś, bo głupio tak nie mieć racji.
Jaśnie Pan Rewolucjonista kliknąć nie chciał, bo Jaśnie Pan ma od tego urzędników, żeby Jaśnie Pana aktywność weryfikowali. Nawet jak ma im to zając kilkanaście godzin miesięcznie. Strasznie "ludowe" podejście, Jaśnie Panowie z MW.
Odpowiedz Permalink
P.N.W
Cytuję:
No chyba jesteście jedynymi, którzy by chcieli się o taką bzdurę fochać.
Nie jedynymi… :D

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=275&t=8670
Permalink
Ivo Karakachanow
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.