Przegląd Prasy

Nawiedzony dom
Tygodnik Wszeteczny


Ta opowieść z „dreszczem” opowiada historię zwykłej rodziny z pewnej wioski. Wiktor i Cecylia, która była starsza od męża o 10 lat, mieli trójkę dzieci lecz przeżyła tylko jedna córka. Często widywano zjawę mężczyzny przechodzącego się za ich domem. Ta zjawa wywoływała strach i przerażenie a także sprawiła że ludzie plotkowali o kontaktach Wiktora i Cecylii z diabłem. Gdy Cecylia podupadła na zdrowiu, córka Elżbieta musiała przejąć obowiązki matki. Plotki rozeszły się po wiosce że Janek urodził się z kazirodczego związku Wiktora i Elżbiety jednak rodzina mówiła że ojcem jest farmer z sąsiedniej wsi, Marcin Morszczyn. Chłopczyk zmienił dom na szczęśliwy oraz pełen radości, lecz nie na długo...

Samochody ludzi władzy, odcinek IV
Tygodnik Wszeteczny


W czwartym odcinku serii która przegląda motoryzacyjną przeszłość ludzi władzy bohaterem jest postać kontrowersyjna; markiz Jakub Bakonyi. Pierwszym samochodem markiza był sławny wśród rolników i drobnych przedsiębiorców Gellon A07-2F. Po zmasakrowaniu „Gellona” w wypadku markiz kupił tani Lolmot TV15 natomiast gdy Jego firma rozrosła się markiz kupił samochód ciężarowy CzAR 315M. Aby trochę zaoszczędzić markiz znów kupił Lolmota, tym razem model 1100 a później, pozostając wierny marce, kupił nieudany model 1300. Następnym samochodem markiza była reprezentacyjna limuzyna SMW P240. Markiz porusza się teraz autobusem SMW H6-ZK, pierwszym samochodem z reaktywowanej fabryki Scholandische Motoren Werke.

Igrzyska czas rozpocząć
Front Ludowo-Monarchistyczny


Ten artykuł to program wyborczy Frontu Ludowo-Monarchistycznego w którym stronnictwo polityczne przedstawia swoje pomysły na rozwój Sarmacji. Front Ludowo-Monarchistyczny zamierza wspierać pogotowie obywatelskie oraz prowadzić politykę decentralizacji podatkowej. W dodatku, FLM chce współdziałać z systemem gospodarczym i wprowadzić;interwencjonizm systemowy, kredyty preferencyjne, zapory cenowe, przedsiębiorstwa państwowe. FLM jest zainteresowany utrzymaniem inicjatyw miesiąca, Mecenatu Sarmackiego oraz Artykułów na Medal. W dodatku FLM postuluje za wyjściem Sarmacji z Organizacji Polskich Mikronacji lecz zamierza rozwinąć relacje z państwami jak Dreamland, Trizondal, Austro-Węgry oraz Al Rajn. FLM również zamierza prowadzić politykę informowania społeczeństwa o pracy rządu.

Plan 7-mio punktowy
Komunistyczna Partia Sarmacji (wandów)


W tym artykule Komunistyczna Partia Sarmacji (wandów) przedstawia swoje plany na przyszłość Sarmacji gdyby stronnictwo polityczne przejęło władzę w Księstwie. KPSW ma siedem głównych postulatów. To stronnictwo polityczne zamierza znieść głosy ważone oraz senat. W dodatku, KPSW postuluje za zwiększeniem liczby posłów, bezpośrednimi dotacjami dla prowincji oraz powołanie opiniodawczej Rady Regionów. KPSW chce również znieść nietykalność Księcia oraz zreformować system podatkowy.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski, Adi Alatristé, György Róni Karakachanow Jr, Piotr II Grzegorz.
Komentarze
Yupeng Beijin-Zhao
Trochę mało :(.
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
A czemu nie ma ZP :(
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
acha pominiecie programow RdR i JS
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Ani Pulsu :(
Odpowiedz Permalink
Szymon Chojnacki de Ruth
Przepraszam jeżeli ktoś poczuł się urażony ale postaram się opublikować jak najszybciej “Przegląd Prasy – Ciag Dalszy”. Będzie tam więcej artykułów oraz reszta programów.
P.S. Program RdR był opisany w tamtym tygodniu
Permalink
David de Hoenhaim
to nie to samo :(
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
a to przepraszam.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Nie ma to jak niezależna, niezawisła prasa ....
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.