Park Stołeczny, Guedes de Lima, 05.12.2012 r. o 04:51
Przegląd Polityczny 05/12/12

112dhk8.png
Przegląd Polityczny nr 118
WŁASNOŚĆ UNICORN MEDIA CORPORATION

1. KONSTYTUANTA KRÓLESTWA SCLAVINII W PEŁNYM SKŁADZIE


Dzień czwartego grudnia 2012 roku na stałe wpisze się w historię Królestwa Sclavinii. Właśnie wczoraj swoje obrady zainaugurowała Konstytuanta w pełnym składzie. W ławach zasiedli aktualny Namiestnik Królestwa, Michał Jerzy kaw. Hass, Michał August hr. Staropodlaski, Andrzej Swarzewski oraz Guedes bnt de Lima. Na pierwszym posiedzeniu odrodzonej można rzec Konstytuanty poruszono wiele bardzo ważnych kwestii dotyczących najbliższych przedsięwzięć, które będą podejmowane i wcielane w życie w celu usprawnienia i zaktywizowania Królestwa Sclavinii. Pan Namiestnik kaw. Hass pod obrady przedstawił następujące kwestie, tj. wytyczne w sprawie nagrody w konkursie na nowy herb Królestwa Sclavinii, uwagi dotyczące instytucji Orderu Jednorożca, kwestia aktualizacji Sclavinia Wiki i stworzenia słownika polsko-sclavińskiego oraz pomysł dotyczący połączenia Konserwatywnego Klubu Reform ze Sclavińskim Hufcem Rycerskim w celu utworzenia "paramilitarno-obywatelskiej instytucji powiązanej ze strukturami państwowymi".
Powracający do aktywnego życia członek Konstytutany Michał August hr. Staropodlaski po ustosunkowaniu się do części spraw przedstawionych przez Namiestnika kaw. Hassa, przedstawił do rozpatrzenia swoje koncepty dotyczące wizji przyszłości Królestwa Sclavinii. Tradycjonalista i konserwatysta obowiązkowo zaznaczył, że należy odzyskać jak najwięcej z Rzeczpospolitej Sclavińskiej, pozostawić jako hymn państwowy "Złoty Wieniec Chwały", propagować umiarkowany rozwój oparty o wspieranie inicjatyw oddolnych przy kontroli budżetu oraz zachęcać nowych i aktywnych obywateli Księstwa Sarmacji do zamieszkania na terenie Królestwa Sclavinii oraz aktywizowaniu tejże prowincji.

2. TRADYCJA CZY NOWOCZESNOŚĆ - A MOŻE JEDNO I DRUGIE?


Obrady Konstytuanty wydawałoby się przebiegają bardzo spokojnie i bez żadnych ekscesów, kłótni czy waśni, które w chwili obecnej nie byłyby kompletnie wskazane dla kształtowania się wizerunku Królestwa Sclavinii. Nie ulega jednak wątpliwości, że zauważalna jest granica pomiędzy nowoczesnością, a tradycją objawiająca się w postaci kwestii debaty nad przyszłością oficjalnego hymnu państwowego, herbu Królestwa Sclavinii czy chociażby Konserwatywnego Klubu Reform i Sclavińskich Hufców Rycerskich. Należy zauważyć, iż głównym inicjatorem poddania pod wątpliwość "Złotego Wieńca Chwały" jest urzędujący Namiestnik Królestwa, Michał Jerzy kaw. Hass. Jak sam przyznał "Pomijając fakt, że nie będziemy chyba robić Sclavińśkich Czteroosobowych Zjazdów Realowych i nie za bardzo jest kiedy hymnu używać". Jak sam w przeszłości stwierdził obecna treść hymnu nie przypada mu do gustu. Możemy zatem uznać, iż obecny Namiestnik reprezentuje nowoczesny i świeży model polityka sclavińskiego, który jednak na pewno staje w opozycji do opcji konserwatywnej w osobach Michała Augusta hr. Staropodlaskiego (przyp. autor "Złotego Wieńca Chwały") i Guedesa bnt de Limy, którzy na pewno staną w obronie wciąż aktualnej pieśni państwowej. Ciężko stwierdzić jaki stosunek do całej sytuacji ma czwarty poseł Konstytuanty, pan Andrzej Swarzewski, gdyż do tej pory nie spotkaliśmy się z komentarzami dot. właśnie tej kwestii.
Nie możemy jednak generalizować i przypisywać ludzi do kategorii "nowoczesność" czy "tradycja", gdyż politycy stricte konserwatywni również potrafili wyjść na przeciw oczekiwaniom nowoczesności i modernizmu, proponując chociażby rozważenie stworzenia całkowicie nowego herbu państwowego Królestwa Sclavinii opartego co prawda na tradycyjnych i historycznych symbolach ale mimo wszystko zrywającego z historią i zmierzającemu ku nowemu, nowemu wizerunkowi Królestwa Sclavinii. Biały Jednorożec oraz barwy błękitno-białe to tak na prawdę dziś jedyne wytyczne przed projektantami, którzy mają szansę przejść do historii jako twórcy herbu Królestwa Sclavinii. To dziś niezwykle nobilitujące i zachęcające do kreatywności. A być może kreatywność powinna objawiać się w prostocie?

3. WSPÓŁPRACA BARIDAJSKO-SCLAVIŃSKA?


Konstytuanta obraduje, a Jej przewodniczący Michał Jerzy kaw. Hass przedstawił dzisiaj ogółowi posłów pomysł nawiązania i ustosunkowania się do współpracy sclavińsko-baridajskiej. Kiedy prześledzimy historię państwowości sclavińskiej i odniesiemy ją do pojęcia "współpraca" automatycznie na myśl przyjdzie Nam albo unia z Księstwem Sarmacji albo Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu. Właśnie te dwie mikronacje na przestrzeni ponad pięciu lat kształtowały najbliższą politykę i relacje międzymikronacyjne Królestwa Sclavinii. Dziś pojawia się nowa alternatywa w postaci Królestwa Baridas, mikronacji na pierwszy rzut oka niezbyt związanej kulturowo i historycznie z narodem sclavińskim ale przy bliższym spojrzeniu na całokształt mający niezwykle ciekawy aspekt mogący pomóc przyszłym stosunkom. Mianowicie pierwszy kwartał 2009 roku to okres wielkiego exodusu elit sclavińskich z połączonej Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu właśnie do dzisiejszego Królestwa Baridas. Mateusz Iontz von Lichtenstein, Aaron Rozman von Lichtenstein czy Piotr Cetnarovich von Lichtenstein to tylko część ze sław, które wówczas zdecydowały się na wybranie nowej drogi w swoim życiu. Spowodowało to konflikt wewnętrzny oraz długie miesiące waśni i sporów okraszonych epitetami, m.in. "zdrajcy". Późniejsze pogodzenie się i przeprosiny zagoiło wówczas świeże rany. W końcu ówczesna Rzeczpospolita potrzebowała takich sław, które odpłynęły. Dziś właśnie na bazie tych doświadczeń możemy zbudować nowe relacje oparte na współpracy kulturowej, sportowej, historycznej czy nawet politycznej.

4. KRÓLESTWO SCLAVINII ZNÓW AKTYWNE!


Jako redakcja Przeglądu Politycznego mamy zaszczyt pochwalić się opinii publicznej, czytelnikom i sympatykom Naszej gazety, że zapomniana "Perła w Koronie Księstwa Sarmacji" zaczyna odżywać i stawia pierwsze nieśmiałe kroki w kierunku aktywności i atrakcyjności, utraconej w skutek nieudolności i zarozumiałości jednostek. Zauważyliście drodzy powrót Michała Augusta hrabiego Staropodlaskiego, wzmożoną aktywność Namiestnika Michała Jerzego kawalera Hassa czy Pana Andrzeja Swarzewskiego. My jako redakcja Przeglądu Politycznego czujemy się w obowiązku zdradzić pewne kuluarowe poczynania Redaktora Naczelnego, iż w ciągu najbliższych dniach na łamach Przeglądu Politycznego pojawi się wywiad z Janem Dmowskim y Potockim, synem Emila Potockiego. Są bardzo duże szanse, że i bohater ostatniego felietonu Sclavińskiego Instytutu Historycznego opowie Nam o tym co kierowało Nim w ostatnich tygodniach istnienia niepodległego Królestwa Sclavinii. Ponadto redakcja utrzymuje kontakt z Michałem Iontzem von Lichtensteinem oraz próbuje nawiązać takowe relacje z Mustafą Owskim. To dopiero początek próby reaktywacji Królestwa Sclavinii oraz namówienia elit do powrotu, nawet symbolicznego ale jednak.

Redaktor Naczelny Przeglądu Politycznego,
Guedes de Lima
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Swarzewski, Maria von Primisz, Vladimir von Hochenhaüser, Fryderyk von Hohenzollern, Irmina de Ruth y Thorn, Tomasz Sokołowicz, Piotr II Grzegorz, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Mikołaj Torped, Marcin Sokołowicz-Iwanowicz, Ignacy Urban de Ruth, Karolina Aleksandra.
Komentarze
Vladimir von Hochenhaüser
Cytuję:
Możemy zatem uznać, iż obecny Namiestnik reprezentuje nowoczesny i świeży model polityka sclavińskiego, który jednak na pewno staje w opozycji do opcji konserwatywnej w osobach Michała Augusta hr. Staropodlaskiego (przyp. autor "Złotego Wieńca Chwały") i Guedesa bnt de Limy, którzy na pewno staną w obronie wciąż aktualnej pieśni państwowej
Jakkolwiek cały artykuł jest rzetelny, ten akurat fragment pragnę zdementować- zarówno ja jaki i tzw. opcja konserwatywna doszliśmy do wniosku, że w tej ważnej kwestii zostanie przeprowadzone referendum- po ponownym zaludnieniu Królestwa.
Odpowiedz Permalink
Michał August Staropodlaski
Guedesie aż łezka w oku sie kręci, widząc powrót PP w tak profesjonalnej formie. Mam nadzieję, że ten stary i sprawdzony tytuł stanie się ponownie cenioną marką na rynku sarmackiej prasy, informującą o bieżących wydarzeniach z kraju,
Permalink
Guedes de Lima
@Panie Namiestniku: Bardzo przepraszam za tą nieścisłość. Artykuł powstał z delikatnym wyprzedzeniem i stąd wynikło to niedoprecyzowanie.

@Drogi Michale: Rozważałem powrót do publikacji za pomocą MS Publisher. Przyznam szczerze jednak, że formatowanie strony Księstwa Sarmacji oraz prostota jaką przyjął Przegląd Polityczny niezwykle mi odpowiada i będę rozwijał go w ciągu najbliższych miesięcy właśnie w tym kierunku.
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Na podstawie wypowiedzi K. von Lichtenstein pod tym artykułem: http://www.sarmacja.org/index.php?p=herold,2823, niniejszym koronuję się na Chucka Norrisa
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@Michał Hass: To był kiepski dowcip. Ale muszę przyznać, że niezmiernie mnie cieszy ożywienie Sclavinii.
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Miło mi...
no i zawsze bonus +1 do tytułu :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.