Park Stołeczny, Guedes de Lima, 11.12.2012 r. o 10:10
Przegląd Polityczny 11/12/12

112dhk8.png
Przegląd Polityczny Nr 119
WŁASNOŚĆ UNICORN MEDIA CORPORATION

1. POWSTANIE ALEJA ZASŁUŻONYCH DLA KRÓLESTWA SCLAVINII


W dniu 10 grudnia w Pałacu im. Michała Stoyałowskiego w Mieście Stołecznym Edlorat na ręce posłów Konstytuanty Królestwa Sclavinii, poseł Guedes bnt de Lima złożył projekt reaktywowania Alei Zasłużonych. Czym właściwie była ta instytucja dziś mało kto wie i jeszcze mniej osób pamięta jej istnienie. Stoimy zatem jako redakcja Przeglądu Politycznego w obowiązku wyjaśnić czytelnikom, czym była Aleja Zasłużonych. Otóż została powołana do życia w maju 2007, aby skupiać życiorysy i informacje o Sclavińczykach, którzy swoją działalnością w szczególny sposób wpłynęli na kształt tego państwa sclavińskiego. Była to instytucja elitarna - aby się w niej znaleźć, wymagana była zgoda Prezydenta i Sejmu Rzeczpospolitej. Z tego powodu członkostwo w Alei było jednym z najwyższych zaszczytów, jakie Sclavińczyk mógł otrzymać. Znajdowali się w niej m.in. sylwetki Ojców-Założycieli i osób, które doprowadziły do zawarcia Unii z Księstwem Sarmacji. Dnia 19 listopada 2008r. do Laski Marszałkowskiej Sejmu wpłynął prezydencki projekt ustawy o Alei Zasłużonych. Siedzibą odnowionej Alei stał się Nowy Kotwicz. Powstała również strona internetowa http://kotwicz.sarmacja.org/aleja/index.html, która nieaktualizowana przetrwała po dziś dzień.
Wraz z reaktywacją i powrotem aktywności w granice Królestwa Sclavinii, wskrzeszenie tejże instytucji byłoby niezwykle trafną i oddającą hołd przeszłości decyzją, co najlepiej podsumowują słowa barona Michała Augusta Staropodlaskiego "Przywrócenie idei Alei Zasłużonych jest wręcz kwestią świętą, którą należy zrealizować". Przedstawiony przez Guedes bnt de Limę projekt zakłada wskrzeszenie Alei Zasłużonych przez otrzymanie dotacji ze skarbu Królestwa Sclavinii na utworzenie odpowiedniej instytucji, rozpisanie konkursu na oprawy graficzne miejsca pamięci oraz w miarę możliwości zaktualizowanie strony Alei Zasłużonych. Ustawa regulująca działanie Alei Zasłużonych ma opierać się na dokumencie Ustawy Sejmu nr 32 o Alei Zasłużonych z dnia 27 listopada 2008 r.. Novum zaproponowanym przez autora projektu jest kwestia nadania patronatu (lub imienia) na zasadzie oddzielnego rozporządzenia Namiestnika. Proponowaną przez posła de Limę nazwą jest Aleja Zasłużonych im. Jednorożca Białego w Mieście Stołecznym Eldorat.

1. O SILE REGIONÓW KSIĘSTWA SARMACJI


W dniu 06 grudnia Królestwo Sclavinii zostało odwiedzone przez Gauleitera Kakulskiego von Salvepola, przewodniczącego partii PSL-Konspiracja, zrzeszonej w Ruchu dla Regionów. "Jest to dobra okazja, by móc usiąść z Sclavińczykami przy butelce dobrego, scholandzkiego piwa i porozmawiać o politycznych potrzebach prowincji." - mówił zaraz po rozgoszczeniu się w jednej z kawiarni w centrum Miasta Stołecznego Eldorat. Wizyta stanowiła stworzenie zaplecza przed planowanym Kongresem Regionów. Na pytanie dotyczące potrzeb i problemów z którymi zmaga się Królestwo Sclavinii, przewodniczący PSL-Konspiracja otrzymał wyczerpującą odpowiedź ze strony Namiestnika Królestwa Sclavinii, Michała Jerzego kaw. Hassa. "Największą potrzebą Sclavinii jest obecnie zwiększenie liczby mieszkańców." Nie sposób się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Cierpiące na brak rąk do pracy Królestwo Sclavinii mogłoby niezwykle szybko zrobić milowy krok w przód, gdyby tylko dysponowało zapleczem ludzkim w ilości ok. 8-10 aktywnych i kreatywnych osób. Poza tym Namiestnik kaw. Hass wspomniał, iż najważniejszymi celami Jego misji jest odzyskanie historycznego statusu Kraju Korony oraz utworzenie sprawnie działającego rządu (niekoniecznie demokratycznego jak zaznaczył). Oczywiście należy to uznać za szczytne założenia i zasługujące na pełne poparcie. Namiestnik wyraził również daleko idące poparcie dla Kongresu Regionów. Być może warto byłoby wyjść z oficjalną propozycją, by takowe spotkanie odbyło się w Królestwie Sclavinii. Kongres na pewno zaktywizowałby forum i zainteresował prowincją sclavińską postronnych obserwatorów. Więcej na temat można przeczytać na forum Królestwa Sclavinii.Redaktor Naczelny Przeglądu Politycznego,
Guedes de Lima
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Tomasz Sokołowicz, Piotr II Grzegorz, Goglez Pajzano, Gauleiter Kakulski, Andrzej Swarzewski, Ignacy Urban de Ruth, Karolina Aleksandra, Daniel Chojnacki, Paulus Buddus.
Komentarze
Guedes de Lima
W ramach ciekawostki dodam, że już na dniach opublikuję wywiad z Janem Dmowskim y Potockim. M.in. będzie można dowiedzieć się o secesji Królestwa Sclavinii, rozpadzie RSiT oraz o Emilu Potockim. ;-)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
O i to mi się podoba
To gratka dla historyka poznać relacje tak istotnej osoby w tak ważnych momentach
Permalink
Daniel Chojnacki
O, i jest jeszcze strona Nowego Kotwicza... :)
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
I ulica Złotych Cytatów!
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Przegląd Polityczny :D oh pamiętam czasy jak do niego pisałam. Guedesie czy jeszcze będę mogła znów pisać?
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Pamiętny klimat Nowego Kotwicza. Wspomnień czar, WKW Danielu Łukaszu. :-)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Fajne logo umc :-)
Aż się chciało nucić w trakcie czytania, umc, umc, umc ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.