Park Stołeczny, Guedes de Lima, 22.12.2012 r. o 11:58
Dlaczego warto wybrać Sclavinię?

sai4__40782.png

Dlaczego warto wybrać Sclavinię?


Dzisiejsza prowincja Księstwa Sarmacji, Królestwo Sclavinii o którym mam przyjemność pisać niniejszy artykuł promocyjny jest spadkobierczynią tradycji sięgających dokładnie 12 marca 2007 roku, kiedy to czwórka Ojców Założycieli (Michał Stoyałowski, Emil Potocki, Izaak Amadej oraz Guedes de Lima) założyli monarchię nazwaną identycznie jak obecnie istniejąca prowincja. Królestwo Sclavinii kontynuuje tradycje pierwszej monarchii, późniejszej Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu oraz późniejszych secesyjnych mikronacji (II Rzeczpospolitej Sclavińskiej oraz II Królestwa Sclavinii). Dlaczego zatem warto zamieszkać lub przeprowadzić się do Królestwa Sclavinii?
Tak na prawdę wbrew pozornemu zastojowi i zacofaniu względem innych prowincji oraz krajów koronnych Księstwa Sarmacji możemy zaoferować każdemu bardzo wiele gałęzi do rozwoju swojej wirtualnej kariery oraz wzbogacania curriculum vitae wraz z zapisywaniem się w historii rzecz jasna. Na początek zachęcamy (co uważam za bardzo dużą kartę przetargową) - historią. To właśnie Rzeczpospolita Sclavińska była potocznie nazywana "perłą w Koronie Księstwa Sarmacji". Taka opinia nie wzięła się z przypadku, gdyż obywatele sclaviński (warto przypomnieć, że dysponowaliśmy takowym przywilejem - tj. posiadanie własnego obywatelstwa), zdobywali to coraz poważniejsze tytuły i stanowiska poza granicami swojej wirtualnej Ojczyzny. Zachowała się bardzo duża ilość zbiorów archiwalnych na których bazuje Sclaviński Instytut Historyczny oraz Aleja Zasłużonych, która docenia postaci, które zapisały się w historii, a których już z Nami (w zdecydowanej większości nie ma) - tym samym budujemy tożsamość sclavińską z którą warto się identyfikować.
Sclavińska Agencja Informacyjna czy wspomniane wcześniej instytucje historyczno-kulturowe funkcjonują w mikroświecie nie od kilku miesięcy, lecz ich tradycje sięgają często roku 2007 i 2008 co tylko potwierdza fakt, że warto poznawać historię sclavińską, zagłębiać się w to co spotkało krainę Białego Jednorożca na przestrzeni dziejów i ze swoim świeżym spojrzeniem włączać się w dyskusje, które coraz częściej wywiązują się czy to na forum Królestwa Sclavinii czy stronie głównej Księstwa Sarmacji, chociażby w działach Przeglądu Politycznego, najsłynniejszej gazety sclavińskiej, która opublikowała już ponad 120 numerów na przestrzeni pięciu lat!

herb_maly.png
Miasto Stołeczne Eldorat stolica Królestwa Sclavinii, która przez ostanie kilkanaście miesięcy leżała zaniedbana dziś znów staje się aktywna i czeka na ambitnych, kreatywnych i chętnych odbudowy młodych lub bardziej doświadczonych Sarmatów! Przeglądając stronę internetową (która przecież mogłaby zostać w sposób szybki zaktualizowana) dowiadujemy się jak bogatą historię ma najbardziej rozbudowana metropolia Sclavinii. Dzięki wielokulturowości miasta oraz długiej historii Eldorat usiany jest zabytkami. Dzięki strategicznemu położeniu na zachodnim wybrzeżu Księstwa Sarmacji jest połączony nowoczesnymi węzłami drogowymi, które zbudowane zostały by w sposób sprawny i szybki przemieszczać się z zachodu na wschód. Eldorat słynął niegdyś z bardzo dobrze rozwiniętej turystyki i ograniczoną rolą przemysłu co zaowocowało utworzeniem rezerwatu fauny i flory, który stał się azylem dla wielu turystów chcących oderwać się od szarej, zurbanizowanej i uprzemysłowionej rzeczywistości. W Eldoracie na prawdę warto zamieszkać i warto pogłębiać wiedzę na temat historii stolicy Królestwa Sclavinii. Warto tylko wspomnieć, że na reaktywację i odbudowę czekają jeszcze Teatr Miejski, Filharmonia Miejska, Biblioteka Narodowa czy Kino Miejskie, które swoje siedziby miały właśnie w Mieście Stołecznym Eldorat!
Największe kompendium wiedzy na temat historii kraju Sclavińczyków stanowi encyklopedia Sclavinia Wiki, gdzie zgromadzone jest praktycznie wszystko to co powinno wiedzieć się na temat funkcjonowania mikronacji sclavińskiej od powstania, aż do połączenie się i powstania Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu.
Porzucając jednak historię Królestwo Sclavinii w przeciwieństwie do innych części Księstwa Sarmacji można powiedzieć, że "raczkuje" i tym samym właśnie tutaj jest najwięcej do zrobienia, a co za tym idzie zarobieniem pokaźnych sum libertów, zapisania się w historii, zdobyciem odznaczeń sclavińskich (które wkrótce zapewne zostaną zaakceptowane przez Konstytuantę i wejdą w życie). Potencjalni mieszkańcy będą mieli wpływ na kształtowanie się swojego wirtualnego miejsca zamieszkania. Połączenie nowoczesności w oparciu o tradycję stanowi łakomy kąsek dla wszystkich tych, którzy właśnie takiej drogi szukają i oczekują od wirtualnego funkcjonowania oraz aktywnego spędzania czasu.
Właśnie w Królestwie Sclavinii otwierają wrota do wielkiej polityki, gdyż poprzez bardzo dobre działania dla dobra regionu można przebić się do polityki centralnej i objąć chociażby stanowiska ministerialne! Królestwo Sclavinii przecież dąży i dążyć będzie do odzyskania utraconych przywilejów, jak chociażby statusu kraju koronnego czy przywrócenia przywileju posiadania obywatelstwa sclavińskiego. Prócz tego marzeniem urzędującego Namiestnika jest stworzenie sprawnie działającego i aktywnego rządu, a być może później parlamentu. To wszystko to furtki, gdzie można się przebić ale warunkiem do tego jest przeprowadzka w granice Królestwa Sclavinii.

user_1539.png user_1075.png
Ponadto na terytorium Królestwa Sclavinii leżą jeszcze trzy miasta prywatne, kolejno Sorvanno, gdzie zamieszkuje Namiestnik Królestwa Sclavinii, Michał Jerzy kaw. Hass, Zaściankowo, które jest własnością kaw. Xian'a, fundatora Alei Zasłużonych oraz Republika Scholandzka, projekt Gauleitera barona Kakulskiego, który właśnie w granicach Królestwa Sclavinii chce odtworzyć namiastkę dawnej Scholandii, co tylko podnosi wartość regionu reklamowanego w powyższym artykule. Każde miasto oferuje bardzo dobre warunki do rozwoju, gdyż nie jest zmanierowane i wpisane w sztywne ramy historii oraz klimatu. Dla każdego miasta nowi obywatele będą potencjalnymi pomysłodawcami stworzenia niepowtarzalnego charakteru, który będzie rozwijany poprzez narracje, aplikacje lub innego rodzaju pomysły.
Gorąco zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pasjonują się historią, chcą swoje wirtualne życie opierać na filarach wirtualnego patriotyzmu, poszanowania symboli oraz czci przodków, do przeprowadzki w granice Królestwa Sclavinii! Jestem pewien, że po wgłębieniu się w dokumenty opisujące Naszą przeszłość zainteresujecie się wieloma kwestiami, jak chociażby tym, że po tak aktywnej mikronacji została tylko prowincja, którą heroicznie próbuje się odbudować? Jest wiele kwestii, które zapewne czekają na rozwinięcie i stworzenie kolejnych prac badawczych, by już nie popełnić w przyszłości błędów przodków!

P.S. Sclavińska Agencja Informacyjna znów jest aktywna i będzie publikować tzw. serwisy SAI z bieżącymi wydarzeniami z terytorium Królestwa Sclavinii!


Guedes de Lima,
Sclavińska Agencja Informacyjna
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Irmina de Ruth y Thorn, Jack von Horn, Fryderyk von Hohenzollern, Lanigiria von Graudenz, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Karolina Aleksandra, Vladimir von Hochenhaüser, Guedes de Lima.
Komentarze
Michał August Staropodlaski
profesjonalny i krótki artykuł oddający to co najlepsze w Sclavinii ;) brawo Guedesie
Permalink
Guedes de Lima
Wierzę, że kogoś zainteresuje artykuł i skusi się chociażby na wakacje w Eldoracie, hehe! :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.