Park Stołeczny, Guedes de Lima, 29.12.2012 r. o 09:36
Serwis SAI | 29.12.2012 |

sai4__40782.pngSERWIS INFORMACYJNY SAI | 29.12.2012 |1. Andrzej Swarzewski nowym Prezydentem Eldoratu!
W dniu 25 grudnia oficjalnie na stanowisko Prezydenta Miasta Stołecznego Eldorat powołany został Poseł Konstytuanty oraz Wicemarszałek Sejmu Księstwa Sarmacji, Andrzej Swarzewski. Na stanowisku zastąpił nieaktywnego Tymoteusza Zielińskiego. Nowo wybrany Prezydent zadeklarował w króciutkim exposé wolę opisywania zabytków, rozbudowy rezerwatu przyrody, organizowanie serii konkursów historycznych oraz reaktywację teatru miejskiego.

2. Mustafa Owski deklaruje aktywność!
W dniu 29 grudnia na oficjalnym forum Królestwa Sclavinii napisał jeden z najznamienitszych Sclavińczyków, Mustafa Owski herbu Roch. Jak sam zadeklarował, "Nie wykluczam jakiejś tam aktywności (..) przydałby mi się wgląd w to co się dzieje obecnie jeśli miałbym podjąć jakąkolwiek decyzję." Nie tak dawno Sclaviński Instytut Historyczny opublikował felieton poświęcony właśnie Mustafie Owskiemu, pt. "Mustafa Owski - element silnej Rzeczypospolitej". Wierzymy, że ta wybitna postać wspomoże Królestwo Sclavinii swoją aktywnością i bezcennym doświadczeniem.

3. Polityczna hucpa trwa w najlepsze!
Trwa konflikt w kuluarach Konstytuanty Królestwa Sclavinii pomiędzy Michałem Augustem Staropodlaskim, a Xian'em. Według tego drugiego, były Namiestnik ma zapędy dyktatorskie, objawiające się: kultem własnej jednostki, działalnością propagandową czy zastraszaniem opozycji. "Psy szczekają, a karawana jedzie dalej." - odpiera zarzuty jeden z liderów Frontu Ludowo-Monarchistycznego i krytykuje politykę rozdawania lenn przez obecnego Namiestnika M.J. Hass'a. O zaprzestanie politycznej hucpy zaapelował w oświadczeniu poseł Konstytuanty, Guedes de Lima. Apel jak na chwilę obecną nie zaprzestał wymiany zdań.

4. Konkurs na symbole graficzne Alei Zasłużonych.
Aleja Zasłużonych Królestwa Sclavinii ogłasza konkurs na pakiet grafik , które upiększą i uatrakcyjnią formę publikacji. Kolejno chodzi o zaprojektowanie oficjalnego logo, podłużnego banneru którym posługiwałaby się Aleja oraz userbarów tematycznych. Liczymy tutaj na kreatywność projektantów. W związku z hojnością kawalera Xian oraz diuczessy Karoliny von Lichtenstei , mam zaszczyt poinformować, że na zwycięski projekt czeka nagroda w kwocie 80000 libertów. Projekty prosiłbym nadsyłać jako wiadomość prywatna na forum centralnym na konto Guedes de Lima. Konkurs trwać będzie do 13 stycznia 2013 roku.

5. Sclavińska Agencja Informacyjna wznawia publikację tzw. Serwisów SAI.
W nawiązaniu do najaktywniejszego okresu Sclavińskiej Agencji Informacyjnej postanowiliśmy wznowić redagowanie tzw. Serwisów Informacyjnych SAI. Będziemy regularnie przygotowywać oficjalne streszczenia z tego co dzieje się w Królestwie Sclavinii i przedstawiać to opinii publicznej w całym Księstwie Sarmacji. Sclavińska Agencja Informacyjna będzie chętnie współpracowała z niezależnymi dziennikarzami. Chcesz podjąć pracę dziennikarza? Chcesz pracować w znanej placówce informacyjnej? Napisz.


(-) Guedes bnt de Lima
Sclavińska Agencja Informacyjna
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Maria von Primisz, Marcin Sokołowicz-Iwanowicz, Paulus Buddus, Fryderyk von Hohenzollern, Goglez Pajzano, Karolina Aleksandra, Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Marcin Sokołowicz-Iwanowicz
Deklaracja Mustafy na święto narodowe!
Permalink
Guedes de Lima
Marzą mi się deklaracje jeszcze wielu...
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Drobniuteńkie sprostowanie:
1. Nie lenna, tylko miasta
2. Nie wiele, tylko jedno
3. Nie rozdawałem, tylko lokowałem
4. Jeśli wolno mi ocenić sytuację, cała sprawa przygasała (projekt aktu o miastach!), Pański apel jedynie rozjątrzył ją na nowo.
Oprócz tego- tradycyjnie- wszystko się zgadza i zostało napisane bardzo pięknie.
Odpowiedz Permalink
Michał August Staropodlaski
Brawo Guedesie, serwis profesjonalny. Faktem jest jak wspomniał Pan Kakluski, że rozdane ziemie są de facto pod prywatne miasta, jednakże sam precedens rozbijania terytorium kraju na dodatkowe 3 miasta prywatne jest trochę nieekonomiczny, gdyż zdecydowanie umniejsza rolę i możliwości Eldoratu. A tak, lenno mam, jako historyczna lokacja dawnego miasta Nowy Kotwicz, stworzonego dzięki pomocy Panującego Niegdyś Nam Daniela Łukasza -> http://kotwicz.sarmacja.org/
Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Guedesie jak zwykle profesjonalne podejście do informacji. Cieszy mnie to. Tak jak Ci już mówiłam ja jestem chętna na współpracę :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Członek FLM nie wie kto jest członkiem jego partii?!
Wystarczyło wejść w swój profil, kliknąć na swoją partię i sprawdzić jej stronników. Jak można pisać o Xianie, jako jednym z liderów FLM?
Ostatnio chyba nawet był w JS, ale ręki uciąć sobie za to nie dam; w profilu w każdym bądź razie nie ma partii.
Odpowiedz Permalink
Michał August Staropodlaski
Tomaszu, stwierdzenie "Psy szczekają a karawana jedzie dalej" zostało wypowiedziane przeze mnie ;)
Permalink
Guedes de Lima
Przecież to oczywista oczywistość, że jeden z liderów FLM to Michał August, a nie Xian. :]
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ups, przepraszam. Nieprzespana nocka dała się we znaki. Wstyd :/
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Wracając do nieszczęsnego tematu miast: Republika Scholandzka została założona za jednogłośną zgodą Konstytuanty, jedynie Zaściankowo było niejakim aktem mojej samowoli.
Notabene, opis kłótni został tu spłycony. Jak by to wyglądało?
"- Ma Pan zapędy dyktatorskie!"
"-Taaak? A Hass źle rozdaje lenna!"
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Panie Namiestniku, spłycony, gdyż newsy przedstawiane w serwisach SAI mają być treściwe i krótkie. SAI ma być obiektywne i nie wdawać się w szczegóły. Zainteresowani sami natrafią na interesujące ich informacje. :)
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Nieco spóźniony ale teraz oficjalnie. Aktywny będę zaiste.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.