Park Stołeczny, Guedes de Lima, 30.12.2012 r. o 11:16
Przegląd Polityczny 30/12/12

112dhk8.png


Przegląd Polityczny Nr 122
WŁASNOŚĆ UNICORN MEDIA CORPORATION1. Front Ludowo – Monarchistyczny apeluje w sprawie sclavińskiej
img96825flm.jpg

Władze partii postanowiły wystosować oficjalne oświadczenie, które wyraża głęboki niepokój i niesmak zaistniałą sytuacją w Królestwie Sclavinii. Akty partyjny Frontu Ludowo – Monarchistycznego przypominając zasługi Michała Augusta Staropodlaskiego stanął w Jego obronie i tym samym wykazał bardzo duże wsparcie dla „sclavińskiej nogi” Frontu Ludowo – Monarchistycznego. Oświadczenie uderza w tzw. „novus – Sclavińczyków”, którzy choć bardzo młodzi stażem to bez jakichkolwiek oporów zdecydowali się stanąć naprzeciw liderowi Konserwatywnego Klubu Reform. Postać byłego Namiestnika Królestwa Sclavinii została w ostatnim czasie posądzona o zapędy dyktatorskie oraz zastraszanie opozycji w Konstytuancie Królestwa Sclavinii. Komunikat partyjny odniósł się do przedstawionych zarzutów, m.in. zarzut dyktatury to nic innego jak atak za skrytykowanie działań Namiestnika Królestwa Sclavinii, Michała Jerzego Hass’a. Kwestia zastraszania opozycji to tak naprawdę zarzut wyssany z przysłowiowego palca, gdyż jeżeli kierować się mamy ideałami forsowanymi przez władze Królestwa Sclavinii to Konstytuanta jest organem apolitycznym więc nie ma w Jej kuluarach podziałów partyjnych. Wszyscy posłowie działać mają dla dobra rozwoju prowincji. Komunikat Frontu Ludowo – Monarchistycznego stający w obronie Michała Augusta Staropodlaskiego jest niewątpliwie bardzo dobrym posunięciem, które pokazuje, iż „sclavińska noga” tej partii w razie potrzeby może liczyć na wsparcie ze szczebla centralnego. Pokazuje to również jedność w szeregach partyjnych, która jest dobrym prognostykiem na najbliższe miesiące funkcjonowania jeden z dwóch największych sił opozycyjnych w Sejmie Księstwa Sarmacji.

Całość komunikatu dostępna tutaj

2. Namiestnik Królestwa Sclavinii: imputowanie mi lekkomyślnego rozdawania lenn jest śmieszne!
herb_sclavinia.png

Namiestnik Królestwa Sclavinii Michał Jerzy Hass postanowił w oficjalnym komunikacie odnieść się do ostatnich wydarzeń oraz narastających animozji wśród członków Konstytuanty Królestwa Sclavinii. W oficjalnym komunikacie stwierdził, że imputowanie mu lekkomyślnego rozdawania lenn jest śmieszne. Problematyczna kwestia lokacji Zaściankowa oraz osoby kawalera Xian’a została wytłumaczona tym, iż koszt lokacji kosztował petenta sto tysięcy libertów, które zasiliły konto Królestwa Sclavinii oraz fakt, iż bądź co bądź ale fundatorem Alei Zasłużonych jest właściciel Zaściankowa leżącego w granicach Królestwa Sclavinii. Komunikat porusza również kwestie kandydowania Namiestnika na stanowisko Prefekta Królestwa oraz przypomina o trwającym konkursie na nowy herb prowincji sclavińskiej.

Całość komunikatu dostępna tutaj

3. Gabinet cieni przedstawiony. Rząd będzie rozliczany ze swoich działań
timthumbb.jpg


Przegrane wybory spowodowały utworzenie tzw. gabinetu cieni, czyli „rządu oczekującego” przez Front Ludowo – Monarchistyczny. Zadaniem nowo powstałej inicjatywy będzie bieżące monitorowanie prac Rządu Księstwa Sarmacji, pokazanie alternatywy dla nowo wybranych ministrów oraz przede wszystkim pokazanie wyborcom, że Front Ludowo – Monarchistyczny jest przygotowany, by w każdej chwili objąć władzę w Księstwie i zrobić na Jej rzecz bardzo dużo pozytywnego. Idea „gabinetu cieni” wydaje się być słuszna i stwarza możliwość publicznego przedstawianie konstruktywnej i rzeczowej krytyki rządzących. Powołany „gabinet cieni”, będzie oczekiwać pojawienia się zarysu programowego obecnego rządu. W skład „rządu oczekującego” weszli kolejno:

Kanclerz Księstwa Sarmacji – Michał Hodża Kiełbasa – Krakowski
Minister Spraw Obywatelskich i Podkanclerz – Fryderyk von Hohenzollern
Minister Dziedzictwa Narodowego – Patrik Arped – Iwanowicz
Podskarbi – Goglez Pajzano wraz ze wspomagającymi Janem Zaorskim i Mateuszem Teutończykiem
Minister Spraw Zagranicznych – Simón Pedro Sandoval Garcia
Minister Sprawiedliwości – Guedes de Lima

Całość komunikatu dotyczącego „gabinetu cieni” dostępna tutaj

4. Królestwo Sclavinii z patentem na wskrzeszanie
herb_sclavinia.png
Tytuł artykuły wyda się wymowny lecz doskonale oddaje to co w ostatnim czasie dzieje się w Królestwie Sclavinii. Prowincja posiada aktywnego Namiestnika, który piastuje stanowisko Ministra Pracy w Rządzie Księstwa Sarmacji, Miasto Stołeczne Eldorat jest zarządzane przez Andrzeja Swarzewskiego, obecnie Wicemarszałka Sejmu Księstwa Sarmacji, który obiecał daleko idącą aktywizację stolicy Królestwa Sclavinii. Prężnie działa Konstytuanta, która mimo delikatnych zgrzytów potrafi podejmować najważniejsze dla prowincji decyzje. W granice Królestwa Sclavinii powrócił Mustafa Owski, jeden z najwybitniejszych synów, które kiedykolwiek Sclavinia wydała na wirtualny świat. Aktywność, która zdominowała krainę Białego Jednorożca pozwoliła na reaktywację i tym samym daleko idącą aktywizację bardzo ważnych instytucji, kolejno Sclavińskiego Instytutu Historycznego, który jest w trakcie publikacji artykułów dotyczących wybitnych Sclavińczyków oraz opracowuje felietony dotyczące historii Nowego Kotwicza oraz Jastrzębca. Do aktywnego publikowania powróciła Sclavińska Agencja Informacyjna, która w bieżących serwisach będzie informować ogół Sarmatów o wydarzeniach z Królestwa Sclavinii. W trakcie aktywizacji jest Aleja Zasłużonych, która czeka na głosowanie nad projektem uchwały, który potwierdzi prawne istnienie tego zaszczytnego organu kulturowo – historycznego Królestwa Sclavinii.


Guedes de Lima
Redaktor Naczelny Przeglądu Politycznego
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Marcin Sokołowicz-Iwanowicz, Marcel Hans, Fryderyk von Hohenzollern, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo, Gauleiter Kakulski, Zbyszko Gustolúpulo, Piotr II Grzegorz, Maria von Primisz, Irmina de Ruth y Thorn, Michał August Staropodlaski, Ryszard Paczenko, Vladimir von Hochenhaüser, Szymon Chojnacki de Ruth.
Komentarze
Paulus Buddus
popłakałem sie :(
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
dlaczego???
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Długie i nudne, więc na pewno mądre, zaraz wcisnę serduszko :-)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Będzie jeszcze dłuższe, gdyż mam zamiar nawiązać współpracę z dziennikarzami niezależnymi, publikującymi swoje felietony na łamach Przeglądu. W związku z tym, gdyż sam nie posiadam: Czy jest ktoś zainteresowany współtworzeniem formy Przeglądu Politycznego w programie MS Publisher? Uważam, że to była najlepsza forma Przeglądu i oddawał klimat mojej gazety. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.