Park Stołeczny, Wojciech Hergemon, 30.07.2011 r. o 07:27
Tydzień Teutoński w Mancaladze

szu_43.jpg
29 lipca, czyli wczoraj, minęło 8 lat od czasu powstania Teutonii (nie wnikając w początkowo inną nazwę), uroczystości wprawdzie dopiero będą, ale Karczma Mancalaga z pomocą Królestwa Teutonii postanowiła zorganizować Tydzień Teutonski.

Z tej okazji po pierwsze każdy może powspominać komentując niniejsze wątek (w końcu 8 lat to szmat czasu, a historia Teutonii pełna jest zwrotów i wiraży), a po drugie każdy może poprosić barmana o nalanie mu znanego teutońskiego piwa - Zakonnika w symbolicznej cenie 1 liberta. Jest cała beczka, więc teoretycznie dla każdego wystarczy.

Warto przypomnieć, że powstanie Zakonnika ma swojego korzenie w historii Gellonii. Otóż, dawno temu w średniowieczu, kiedy to zakonnicy teutońscy prowadzili misje w Gelloni (jak zawsze - walka z analfabetyzmem i o elektryfikację gellońskiej wsi) bracia zakonni skazani byli na beznadziejne gellońskie sikacze - co oczywiście budziło wśród nich pewną frustracje.

W związku z tym, za ich namową wielki Cesarz Hergolien podjął decyzję o budowie browaru w Argon Cux (które jak wiadomo było teutonskim miasteczkiem położonym najbliżej kontynentu sarmackiego), w którym rozpoczęto produkcję wiśmienitego, teutońskiego piwa. Jako że prawie cała produkcja (poza tym co konsumowano na miejscu) była eksportowana przez braci zakonnych do Gelloni - do boskiego napoju szybko przylgnęła nazwa "Zakonnik".

Oczywiście, wraz z upływem czasu (i upadkiem zakonnych misji w Gelloni) coraz większa część produkcji browaru była wysyłana do miast teutońskich. Obecnie też jest to najpopularniejsze piwo, wśród bardziej zamożnej cześci mieszkańców Teutonii.

Żeby dalej nie zanudzać - zapraszam do degustacji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Michael von Lichtenstein
Początek Tygodnia Teutońskiego poprzedzał będzie serię inicjatyw i atrakcji zwieńczonych uroczystymi obchodami rocznicowymi :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.