Szachy opanowały Ciuad

W Ciuad de Bravo trwają intensywne i zażarte pojedynki szachowe w ramach I Turnieju Szachowego Baridas-Sclavinia. Stolica republiki gości u siebie rozgrywki ćwierćfinałowe, zapewniając uczestnikom banany, kokainę i call boysów do pokoju hotelowego. Należy pamiętać, że El Gubernatore w imieniu miasta przekazał 30 000 libertów El Datku na nagrody dla uczestników turnieju, nie mogło być inaczej, skoro nigdy nie znano większego miłośnika i mecenasa kultury, sportu, rozrywek intelektualno-literacko-seksualno-heglowskich.

Warto przytoczyć tutaj nieco mniej znany epizod z życia El Gubernatore, kiedy to w 1948 zajął I miejsce w Szachowych Mistrzostwach Świata Państw Demokracji Ludowej i przez następne dwadzieściacztery lata dzierżył tytuł Bolszojmistrza, oddał go dopiero swojemu wiernemu sekretarzowi Ivo Karakachanowowi, przez którego został pokonany w szachowym pojedynku stulecia.

Capablanca-Player-Chess-Cuban.jpg
El Gubernatore w 1948, jego cudną stylówę docenili czytelnicy Krytyki Pornograficznej wybierając go najlepiej ubranym człowiekiem roku (ma na sobie jedną z pierwszych marynarek Samseks).

Również zwykli, prości mieszkańcy Ciuad zafascynowali się szachami, przenośne plansze do gry i figury wyrzeźbione z guana można kupić w każdym kiosku za symboliczną kwotę.

IMG_7617.jpg
- Jeszcze raz, w tej grze chodzi o to, żeby zabić wicekróla, tak?

Nie tylko weterani wojenni, ale również najmłodsi znaleźli nowe hobby, które rozwija ich wyobraźnie, strategię i pomaga znaleźć nowe sposoby na doprowadzenie do zwycięstwa południowej myśli politycznej nad każdą inną ideologią.

800px-Children_Playing_Chess_on_the_Street_-_Santiago_de_Cuba_-_Cuba.jpg
- Gramy o flaszkę, jak zwykle?

Godne pochwały! Z Ciuad de Bravo, stolicy Republiki Południowego Baridasu relacjonował dla państwa korespondent sportowy Banana Codziennego - Pip Felipe Grandola.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Ivo Karakachanow, Fryderyk von Hohenzollern, Markus Arped, Aleksander Damian Chojnacki, Ryszard Paczenko, Vladimir von Hochenhaüser.
Komentarze
Ivo Karakachanow
Szachy z guana - najlepsze!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
On zyje!
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Mistrzostwo!
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Towarzysz Grigorij wrócił z zaświatów i straszy talentem :-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.