Park Stołeczny, Guedes de Lima, 22.01.2013 r. o 10:06
SERWIS SAI | 22.01.13 |

sai4__40782.pngSERWIS INFORMACYJNY SAI | 22.01.13 |1. Królestwo Sclavinii wybiera nowy herb.
W dniu 12 stycznia, Namiestnik Królestwa Sclavinii, Michał Jerzy Hass przedstawił opinii publicznej pierwszy z dwóch projektów konkursowych na nowy herb prowincji sclavińskiej. Do konkursu zgłosili się Prezerwatyw Tradycja Radziecki oraz Ignacy Chojnacki de Ruth. Oba projekty zachwycają profesjonalizmem oraz dbałością o szczegóły. Autorzy dostosowali się do wymagań Namiestnika i projekty stworzyli w oparciu o wytyczne, m.in. zgodność heraldyczna oraz nawiązanie do tradycji.
2f0a96x.png 11ag4k6.png
herb Prezerwatywa Tradycji Radzieckiego **** herb Ignacego Chojnackiego de Ruth

2. Roszady w składzie Konstytuanty Królestwa Sclavinii.
W dniu 21 stycznia ze stanowiska posła Konstytuanty Królestwa Sclavinii zrezygnował Michał August Staropodlaski. Swoją decyzję uargumentował tym, iż zawiódł się na osobie Namiestnika Hass'a oraz części "nowych obywateli". Ostatni prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej swoją decyzję podsumował: "Nie chcąc więc być bezpośrednim zagrożeniem demokratycznych władz Królestwa Sclavinii i tym samym zapewniając Namiestnikowi spokojne urzędowanie nad którym nie będzie już wisieć widmo przewrotu starych Sclavinczyków, niniejszym, świadom swoich czynów zrzekam się mandatu posła Konstytuanty".
Osoba Michała Augusta Staropodlaskiego została zastąpiona przez Krzysztofa Hansa van der Ice, który oficjalnie został włączony w skład Konstytuanty przez Namiestnika Królestwa dzień przed rezygnacją lidera Frontu Ludowo-Monarchistycznego. Warto zaznaczyć, że obie decyzje są bardzo kontrowersyjne jeśli chodzi o stronę prawną co skrzętnie zauważył i wytłumaczył władzą prowincji Marszałek Sejmu Piotr Mikołaj.

"W przedmiocie formalnym. Po pierwsze, przepisy nie przewidują instytucji zrzeczenia się funkcji członka Konstytuanty. Członkiem Konstytuanty jest się z mocy prawa, pod warunkiem spełnienia kryteriów (a) obywatelstwa sarmackiego, (b) zamieszkania na obszarze Sclavinii, (c) bycia aktywnym obywatelem w rozumieniu przepisów Ustawy o obywatelstwie sarmackim.

Oznacza to, po pierwsze, że oświadczenie hr. Staropodlaskiego jest nieskuteczne, a po drugie — że równie nieskuteczne jest „włączenie” do składu Konstytuanty p. Krzysztofa Hansa (na marginesie, nie wiem, na podstawie czego powziął on informację, jakoby odzyskał obywatelstwo sarmackie — nie znajduje to odzwierciedlenia w stanie faktycznym; brak zarówno stosownego postanowienia w Dzienniku Praw, jak i choćby wniosku)."

3. Konkurs na symbole graficzne Alei Zasłużonych rozstrzygnięty!

czlonek.png
W dniu 21 stycznia dyrekcja Alei Zasłużonych Królestwa Sclavinii poinformowała o zakończeniu konkursu na symbole graficzne tejże instytucji. Zwyciężył jedyny projekt, który został zgłoszony do konkursu autorstwa Adama Peterelliego. Tryumfator otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 80 tys. libertów, które zgromadzone zostały dzięki hojności posła Li Xianfenga oraz Ministra Spraw Zagranicznych, Karoliny von Lichtenstein.

Zwycięskie grafiki można obejrzeć tutaj.


(-)Guedes bnt de Lima,
Sclavińska Agencja Informacyjna
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Adam Peterelli, Vladimir von Hochenhaüser, Andrzej Swarzewski.
Komentarze
Paviel Gustolúpulo
Ach ten nasz Kefas, wszędzie wywęszy niezgodność z prawem. Niuchacz biurokratyczny!
Odpowiedz Permalink
Adam Peterelli
Członek Konstytuanty nie powinien być obywatelem?
Permalink
Guedes de Lima
Powinien być. Dobrze, że JKW Piotr Mikołaj wyłapuje takie błędy, które nie powinny mieć miejsca, a spowodowane są pośpiechem zapewne i niedokładnością. :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Herb po lewej bardziej mi się podoba, jest mniej mdły.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.