Park Stołeczny, Jurand Swarzewski, 26.03.2013 r. o 07:17
Wybory i pierwszy tydzień naszej pracy

W pierwszej kolejności chciałbym ogłosić, iż zwycięzcą naszych wewnątrzpartyjnych wyborów na przewodniczącego został Martin Buddus. Za oponentów miał on Juranda Swarzewskiego, który wziął na siebie odpowiedzialność za poniesioną porażkę oraz Akrypę Swarzewskiego. Wygrał zdecydowaną większością głosów. W stosunku 0/4/2. Serdecznie gratuluję i życzę aby tak kadencja była lepszą od poprzedniej.

Przejdźmy dalej. Za nami wybory, trwa już drugi tydzień kadencji, zatem czas na podsumowanie. Na samym początku zgłosiło się do nas JS. Niestety rozmowy były prowadzone dość nieudolnie i nie z tą osobą z którą prowadzone być powinny. O pobudki nie pytam i w nie nie wnikam.

Postanowiliśmy poprzeć rząd proponowany przez lewice. Trwały negocjacje z Panem KR Lepkim w, muszę przyznać, bardzo miłej atmosferze. Doprowadziły one do wzajemnej współpracy w przypadku kilku projektów, które zamierzamy złożyć. Są to między innymi.

-Mecenat kultury i sztuki finansowany przez rząd.- Stworzona zostałaby nowa instytucja, w której komisyjnie zasiadaliby wybierani przez rząd mecenasi. Pieniądze przelewane były by z budżetu państwa, jednak do wydania byłby ściśle określony budżet przewidziany na dany miesiąc. W ten sposób byśmy promowali rozwój kultury gdyż dobrze wiemy, że z samych artykułów, ciężko o kromkę chleba.

-Regulacja działań pogotowia obywatelskiego.- Uważamy, że pogotowie nie funkcjonuje w tej chwili dobrze, takie jest zdanie naszych nowych "świeżych" członków. Proponujemy dodać tej zaszczytnej inicjatywie obywatelskiej funkcję mentora, który wyłapywałby nowych członków i poprzez serię zadań wdrażał w Sarmackie realia.

-Zniesienie głosów ważonych. W tej materii nadal trwa debata, w której wiele już zostało powiedziane. Początkowo byliśmy przeciwni, jednak debata publiczna, a raczej wypowiedzi "za" przekonały nas do siebie.

-Napisanie porządnej ustawy o KSZ zgodnej z oczekiwaniami jej członków.- Po licznych burzliwych dyskusjach postanowiliśmy podjąć się tego zadania. Nie zgadzamy się z lewicą, że należy zrównać KSZ do pozostałych instytucji militarnych. KSZ ma długą i piękną historię, jest oparciem dla wielu nowych mieszkańców i miejscem ich samorealizacji. Powiecie, że byłaby tym samym, gdyby była sprywatyzowana. owszem, ale nie miałaby już takiego prestiżu. Wystarczy ją prawnie unormować. Bez prywatyzacji.

opcjonalnie, jeżeli się uda:

-Przerobić stronę http://literatura.sarmacja.org/ na swego rodzaju bibliotekę, która byłaby również formą nobilitacji dla wielkich artystów.


To są nasze priorytety. Nie podam ram czasowych w których chcemy te założenia wykonać, gdyż sami nie jesteśmy ich pewni na 100%. Pomimo wsparcia jakie udzieliliśmy lewicowemu rządowi, nie wchodzimy z nim w koalicje. Działamy dla dobra Sarmacji, aby życie stało się tutaj wygodniejsze.

Dziękuję za uwagę. Do zobaczenia za tydzień.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Katiuszyn Rewoluty Lepki, Andrzej Swarzewski, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Jancio Wodnik.
Komentarze
Fryderyk von Hohenzollern
Ciekawe ciekawe, Panie Towarzyszu Lepki rozumiem że nie jest to forma koalicji a tylko porozumienie w sprawie poparcia rządu. Słowa w ustach polityków nabierają nowych znaczeń nie prawdaż Towarzyszu? Rzecz jasna nie ma formalnej koalicji, nie ma dilu politycznego:)

Wracając do właściwego oświadczenie
Cytuję:
-Regulacja działań pogotowia obywatelskiego.- Uważamy, że pogotowie nie funkcjonuje w tej chwili dobrze, takie jest zdanie naszych nowych "świeżych" członków. Proponujemy dodać tej zaszczytnej inicjatywie obywatelskiej funkcję mentora, który wyłapywałby nowych członków i poprzez serię zadań wdrażał w Sarmackie realia.

Rozumiem że ustawa o Pogotowiu Obywatelskim niczego nie reguluje, prawda ? I rozumiem że wcześnie PO nie obierało swego funkcjonowania na tzw mentoringu, funkcjonariusze PO nie byli mentorami? A tak wogóle jakie to nowe regulacje macie zamiar przygotować. Bo widzę że posługujecie się szerokimi określeniami lecz żadnymi konkretnymi rozwiązaniami - przynajmniej w kwestio PO. Macie jakieś dane odnośnie wyników prac PO na których możecie oprzeć swoją tezę ? Bo w sumie w tej materii nie powiedzieliście nic nowego.
Odpowiedz Permalink
Jurand Swarzewski
Mówisz o tej ustawie http://literatura.sarmacja.org/? Która w sumie reguluje tylko to, za co odpowiada szef PO? (mówię o funkcjonowaniu PO jako takiego). Zadania przydziela szef. Ale nie ma nigdzie określone jakie to zadania. A przydałoby się je określić. Do pomagania nowym nigdy nie będzie niedoboru ludzi, ponieważ nam wszystkim na tym zależy, aby było nas więcej. Czyż nie?
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Panie Jurandzie proponuje żeby pan jeszcze raz a dokładnie przeczytał ustawę która w sama sobie narzuca funkcjonariuszom pewne zadania takie jak :

-Pomoc nowym mieszkańcom
- Interakcje z mieszkańcem prze nawiązanie rozmowy z nim i jego przywitanie.
- Wdrażanie w funkcjonowanie państwa.
-Opiekę nad nowym mieszkańcem.

Wszystkie te zadania znajdzie pan w Artykule 3 tejże ustawy Ustawa o pogotowiu Obywatelskim.

Parafrazując,skoro skończyliśmy z tzw "Wielką polityką" proponuje abyście wróci do faktycznych problemów obywateli.
Co mnie najbardziej zaskakuje to fakt że osoby które aspirują do rządzenia państwem nie potrafią nawet czytać ustaw a co dopiero mówić o interpretacji czy też tworzeniu prawa nie wspominając o jego skutecznym stosowaniu.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
*przepraszam znów kłopot z użyciem bbcodu.
Odpowiedz Permalink
P.N.W
Cytuję:
Trwały negocjacje z Panem KR Lepkim w, muszę przyznać, bardzo miłej atmosferze. Doprowadziły one do wzajemnej współpracy w przypadku kilku projektów, które zamierzamy złożyć.
Ale pamiętajcie drogie dzieci, NS wcale NIE jest w rządowej koalicji. To, że poparła ona marszałka Michasia i kanclerza Griszę to czysty przypadek, a wszelkie poparcie dla ustaw forsowanych przez komunistów i ivogriszowców wynika jedynie z przedstawionej partii logicznej argumentacji.
Permalink
Jurand Swarzewski
Przy Panu muszę być bardziej dosłowny i dosadny widzę. Nic się nie uchowa przy takim dziennikarstwie.

"- Interakcje z mieszkańcem prze nawiązanie rozmowy z nim i jego przywitanie.
- Wdrażanie w funkcjonowanie państwa.
-Opiekę nad nowym mieszkańcem. "

A teraz powie mi Pan, czy to funkcjonuje. Bo według mnie nie. Według nowych członków, na których zdaniu oparłem swoje stanowisko również nie.

Poza tym, Pan stwierdził, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem,więc może się razem na kursik jakiś wybierzemy?
Permalink
Katiuszyn Rewoluty Lepki
"jedynie z przedstawionej partii logicznej argumentacji."

Dokładnie tak jest;>

A na poważnie to rozmowa dotyczyła jedynie jednego głosowania jeśli chodzi o twardy konkret. Natomiast co do projektów... no to nie były omawiane projekty, tylko ogólne pomysły, które sprzeczne z naszymi programami nie są, więc jeśli będą dobrze napisane to je poprzemy. Nie ma to nic wspólnego z koalicją, tylko dobrym sejmowym zwyczajem. Innymi słowy była rozmowa o NS jako o konstruktywnej opozycji i Siłach Postępu jako o mniejszościowym rządzie...
Permalink
Jurand Swarzewski
Dziękuję uprzejmie.
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Czemu nie, ja tam zawsze chętny na kursiki byle darmowe.

Panie Jurandzie to wy rządziliście w poprzedniej kadencji, dzięki ówczesnej opozycji otrzymaliście narzędzia aby skutecznie zarządzać zasobami ludzkimi Pogotowia Obywatelskiego. Wcześniej w ogóle działania PO które powstało jako wolontariat nic nie regulowało nic inie było wiele wiadomo o funkcjonowaniu tej służby. Ustawodawca stworzył warunki w których państwo czegoś wymaga od tej służby, jak choćby danych. MSO może się zwrócić do szefa PO o raport z działalności z tej służby. Natomiast szef PO de facto członek tej służby rozdziela i organizuje prace funkcjonariuszy. W jaki to sposób robi to już brożka jego i pozostałych członków co według mnie nie wymaga szczegółowych rozwiązań w prawie, liczy się samoorganizacja.
Myślę że intencja ustawodawcy była jasna PO miał również zbierać dane odnośnie swojej działalności, czyli ilu osobom im się udało pomóc, jak ie najczęściej zadają pytania nowi mieszkańcy z jakimi problemami się borykają etc..

I to NS wraz z JS rządziliście w ubiegłej kadencji i to wy powinniście mieć dane odnośnie tego czy to działa czy nie. Zdaję sobie sprawę że ustawa weszła w życie pod koniec kadencji i nie wiele można było zrobić w tej materii. Dlatego wstrzymałbym się jeszcze miesiąc nad jakimikolwiek wnioskami odnośnie funkcjonowania PO.

Z chęcią liczę że przedstawi pan te danie i ze owa wiedza nie jest jedynie oparta o doświadczeniach członków NS czy też waszej młodzieżówki. Pokaże pan dane z PO jak i własne wtedy możemy porozmawiać nie można opierać swojej wiedzy na jednym źródle.
I się po raz kolejny pytam co wam nie pasuje w PO ?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Nie rozumiem dlaczego hrabia nie widzi możliwości jakiejkolwiek dyskusji o PO. A bardzo chciałbym zrozumieć, bo jest to niezwykle intrygujące zjawisko.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Nie rozumiem dlaczego hrabia nie widzi możliwości jakiejkolwiek dyskusji o PO. A bardzo chciałbym zrozumieć, bo jest to niezwykle intrygujące zjawisko.

Panie pośle nie jestem hrabią to po pierwsze. Rzecz jasna możemy dyskutować, nie ma w tym nic zdrożnego. Niestety na chwilę obecną państwo nie posiadacie argumentów do tej dyskusji, bez przedstawienia odpowiednich danych nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek wnioski ta jak wcześniej powiedziałem.

Opieracie państwo swoją tezę na czymś co tak naprawdę jeszcze dobrze nie zaczęło funkcjonować w myśli nie dawno przyjętej ustawy. To w oparciu o nią ta służba może zacząć poprawnie działać. Ustawa o PO daje ramy oraz określa zakres funkcjonowania PO, dajmy czas szefowi PO na zorganizowanie sobie pracy i zadań dla tej służby.

Panie pośle naprawdę trudno się dyskutuje z kimś kto nie uwzględnia genezy powstania, dotychczasowej działalności to na czym była ona oparta etc... Chcecie wprowadzać kolejne bliżej nie określone zmiany odnośnie mentorów , w momencie kiedy dopiero co wprowadzona reforma zaczyna funkcjonować. Na prawdę ciężko to zrozumieć zwłaszcza kiedy nie dociera do was że zmiany potrzebują czasu-odnoszę się tu do momentu wyjścia w życie ustawy i powołania szefa PO. Wi
Odpowiedz Permalink
Jurand Swarzewski
Według Pana, miesiąc na organizację to mało? Według mnie wystarczająco. Dane posiadam nieudokumentowane, nie popieram ich pustymi twierdzeniami z głowy. Ale specjalnie dla pana, na dniach ukarze się złożony wywiad z nowymi mieszkańcami. Ze WSZYSTKIMI nowymi mieszkańcami.
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Powiedz mi pan co wy chcecie jeszcze regulować ? To wy byliście w koalicji rządzącej i pokpiliście sprawę, tyle w temacie! Dopóki pan nie wyjaśni na czym miały by polegać owe zmiany, to trudno mi się przychylić do waszej opinii o PO.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Dwa kontaktowaliście się z jakimiś funkcjonariuszami PO żeby się zapytać na czym poległa , polega obecnie ich praca w jaki sposób jest ona zarządzana czy w ogóle ktoś się tym zajmuje?
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Trzecie pytanie czy te zmiany które chcecie wprowadzić mają na celu upolitycznienie PO? Czy uważacie że należy zlikwidować PO ?
Odpowiedz Permalink
Jurand Swarzewski
Raz. Ile razy mam to panu powtarzać? Dzisiaj mówiłem już chyba ze dwa.
Dwa. Z miesiąc z górką temu rozmawiałem z Irminą na temat PO z Ciekawości. Jeżeli słyszę skargi to chyba naturalnym jest, że chcę coś zmienić prawda? Powołaliśmy i nie funkjonuje więc chcemy zmienić. Mam zrobić kolejny wywiad? No to kurde zrobię.
Permalink
Jurand Swarzewski
Upolitycznienie? Jakie mielibyśmy na tym zyski? Powiem inaczej. Sporo stracimy na tych zmianach. Jak bym uważał, ze należy je zlikwidować, to postulat miałby takie brzmienie, a przedstawiamy reformę... Proszę Pana...
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Jaką reformę na czym ona ma polegać? Widocznie nie potraficie tym zarządzać! Mniejsza o to, rób pan ile chcesz wywiadów.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Jako nowy szef PO zapewniam że ruszy już na dniach - ludzi z pomysłami zaproszę po niedzieli do szeroko zakrojonej (współ)pracy.
Odpowiedz Permalink
Jurand Swarzewski
Cieszy mnie to bardzo. Zobaczymy, czy coś się poprawi.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.