Gazeta Teutońska, Roland Heach-Romański, 06.06.2013 r. o 15:03
Informator Teutoński #1
Seria wydawnicza: Informator teutoński

WYDANIE NR 1 | CZERWIEC 2013
INFORMATOR TEUTOŃSKI
PLOTKI | NEWSY | PROPAGANDA | TEUTONIZM


█ ZMIANY PERSONALNE – NOWY LORD KOADIUTOR
Niedawno Jego Królewska Wysokość Michael von Lichtenstein mianował kawalera Rolanda Heacha von Hohenzollerna na nowego Lorda Koadiutora, w uznaniu zasług ogólnych i w ramach podzięki za sprawowanie urzędu Szambelana Królewskiego. Nieoficjalnie jednak mówi się śród teutońskich dostojników, że owy kawaler został mianowany na urząd, tylko i wyłącznie dlatego, że po ustąpieniu Gogleza Pajzano, monarcha nie mógł znaleźć nikogo innego, chcącego objąć ster nad Teutonią.

W Gellonii i Starosarmacji mówi się nawet, że nowy „lord konduktor”, choć ładnie przemawia, niewiele zdziała bo nie ma doświadczenia w żadnym z teutońskich zagadnień. Jak mówi nam zaufany informator:

„Młody Hohenzollern jest za miły na teutończyka. Obawiamy się, że jego rządy będą nieefektywne i pozbawione wyrazu. Obawiamy się, że jego otwartość i uprzejmość mogą znacząco podburzyć filary teutonizmu, przez co królestwo straci na atrakcyjności, a wówczas nie będziemy mieli z kogo żartować. No możemy bajać o wandejczykach, ale to niepoprawne politycznie (...)”


Pewna mieszkanka Wandystanu utrzymuje nawet, że nowy Lord Koadiutor jest tak naprawdę klonem pewnej mieszkanki w Czarnolasu. Twierdzenie to ma o tyle wydźwięk porywający tłumy, iż w Srebrnym Rogu odbierane są jako realizację planu GiSu co do anektowania Teutonii.

Do tej pory jednak nowy Lord zdziałał już wiele. Okazał się przyzwoitym mówcą, motywującym innych mieszkańców królestwa do działania, oraz podjął się żmudnego zadania aktywizowania mieszkańców. Redakcja ma nadzieję, że jego plany się ziszczą.
Autor: GT


█ MOWA DO NARODÓW WIELKIEJ OJCZYZNY
30 maja 2013 roku w dziale Królestwa Teutonii na Forum Centralnym Sarmacji Lord Koadiutor zainaugurował swoją działalność przemówieniem motywującym pozostałych Teutończyków do działania. Na wstępie Heach von Hohenzollern przeprosił, że słowa te skierował do mieszkańców Królestwa tak późno, bo aż 14 dni po oficjalnym wydaniu postanowienia o przekazaniu mu urzędu przez Króla Teutonii. W dalszej części mowy, padło wiele krzepiących słów, które skupiły się na oswojeniu mieszkańców z nowym rządcą, oraz motywowaniu ich do cięższej, aktywniejszej i częstszej pracy na rzecz całej teutońskiej społeczności.

Zabrakło tam jednak konkretnych informacji o planach młodego Hohenzollerna na rozwój Teutonii, przez co specjaliści określili owy gest jako typowo PR-owski i ukierunkowany na zjednanie sobie mas. Sami mieszkańcy Teutonii ocenili je jednak bardzo pozytywnie, ciesząc się, że ich nowy „kapitan” posiada dość spore umiejętności oratorskie.
Kilka komentarzy odnośnie przemówienia:

„Wiwat Teutonia! To tutaj powstają najpiękniejsze ściany tekstu! Powodzenia! :)”
(Karolina dssa von Lichtenstein)

„(...) Cztery ściany nie dadzą domu, gdy są zbudowane daleko od siebie, a nawet zaraz przy sobie. Pamiętajcie, że dom ma też dach i przede wszystkim – serce. Budujcie z rozwagą myśląc o przyszłości!”
(Krzysztof diuk Czuguł-Chan)


Lord Koadiutor zakończył swoją mowę pieknymi słowami, którymi i my kończymy ten artykuł: „Trwajcie dumnii, żyjcie słusznie, pamiętani bądźcie wielkimi!”
Autor: GT


█ PIERWSZE DZIAŁANIA – PIERWSZE WYZWANIA
Rada Królewska podjęła się już konkretnej pracy i swoistych pierwszych inicjatyw. Przede wszystkim przeniesiono do nowego systemu opis Teutonii, wraz z odnośnikami do najważniejszych stron Królestwa, zorganizowano zbiórkę pieniędzy na założenie państwowej Gazety Teutońskiej. Dzięki temu tantiemy z artykułów zostają w Teutonii. Oprócz spraw technicznych, złożono wniosek o dostęp do teutońskiej bazy danych, aby przygotować nową, zaktualizowaną stronę internetową królestwa.

Lord Koadiutor rozpoczął dwie nowe inicjatywy: „Pomysł dla Teutonii”, gdzie każdy Sarmata może przedstawiać swoje prywatne inicjatywy związane z prowincją (będące następnie realizowane przy pomocy Rady Królewskiej), oraz „Powszechny Obowiązek Zatrudnienia”, który niejako zobowiązuje Teutończyków do zdeklarowania czym chcą się zajmować w KT, oraz jak często będą to robić.

W przygotowaniu jest lista zadań, do których będzie się można zgłaszać, oraz system punktowania aktywności, która będzie doceniana stosownie przygotowanymi odznaczeniami regionalnymi nadawanymi przez króla.

Trwa też debata nad kształtem i zawartością „Poradnika Teutończyka” Oby na debacie się nie skończyło.
Autor: GT

© copyright by Gazeta Teutońska
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 162,00 lt
Ten artykuł lubią: Vladimir ik Lihtenštán, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Alexander Lanzen, Fryderyk von Hohenzollern, Ivan von Lichtenstein, Lanigiria von Graudenz, Karolina Aleksandra, Roan Łuryx.
Komentarze
Avril von Levengothon
O jeju jak ładnie sformatowane <3
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Popieram JO Markiza :)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Chciałem dać tekst też w kolumny, ale nie wygląda to ładnie jak jedna jest szersza od drugiej :P
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Malo powiedziane że ładnie napisane/sformatowane
To po prostu cudeńko :)
Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Brawa vivat jeszcze
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
Gratulacje i powodzenia podczas pracy jako Lord Koadiutor!
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.