Atomowy gnomon wskazuje za pięć dwunasta

crandial.jpg

W związku z sensacyjnym wydaleniem sarmackiego ambasadora z terytorium Sułtanatu Al-Rajn i przyznaniu mu statusu persona non grata, świat jest coraz bliżej ostatecznego pierdolnięcia. Jak wskazuje słynny atomowy gnomon zlokalizowany naprzeciwko głównej synagogi Bananopesztu jest obecnie 23:55, pięć minut do wystrzelenia słynnych rakiet z głowicami nuklearnymi z przedmieść stolicy papryki (więcej o tej procedurze można przeczytać w artykule o pierwszym incydencie kokainowym sprzed kilku miesięcy).

El Gubernatore Republiki Południowego Baridasu zazwyczaj nie przejmuje się wydarzeniami związanymi z Księstwem Sarmacji, jednak w tym przypadku sytuacja jest bardziej poważna. Republika ulokowana jest dosłowny rzut prezerwatywą wypełnioną wodą od Sułtanatu z kreską i w przypadku zbrojnego konfliktu znalazłaby się na pierwszej linii frontu. Dlatego też logiczną decyzją było uruchomienie elektromagnesów zmieniających pozycję słońca i zmiana godziny z 23:50 na 23:55.

Dla uspokojenia warto przypomnieć, że bywało o gorzej. Po pamiętnej porażce południowych baseballistów w finałach mistrzostwach świata (przegrana po dogrywce w 15 inningu i sporna decyzja o wyautowaniu zdobywającego run Jose Enriko Moralesa, po latach skomplikowana analiza wykazała, że sędziowie się mylili) w 1987 gnomon wskazywał 23:58.

Prosimy o zachowanie spokoju i zapewniamy o stałym monitorowaniu sytuacji międzynarodowej przez ekspertów El Gubernatore. Jednak w razie gdyby gnomon wskazał północ i cały świat widowiskowo się jebnie... z góry przepraszamy.

Niech żyje Republika!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 150,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Kura, Ivo Karakachanow, Markus Arped, Krzysztof Czuguł-Chan.
Komentarze
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Jak Al-Rajn obcinał nam głowy to wszystko było cacy a teraz wojna o taką pierdołę?
Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Ówczesny Rząd KS nie gwarantował osobom prywatnym, odwiedzającym egzotyczne kraje, bezpieczeństwa i nie odpowiadał za ich stan zdrowia i życia.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Co robić, nuda panie, Scholanid padła, takie czasy przyszły...
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
wypełnia się trzecia tajemnica fatimska - pierwszy będzie wybuch, a później nadejdzie wojna nuklearna.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Gnomon... No prosżę - GNOMON. Na dodatek ATOMOWY. 4 serca?
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Nie doceniają zagrożenia i żyją chwilą. Tymczasem ten ATOMOWY GNOMON to symbol walki o przetrwanie! Obudź się, Sarmacjo!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.