Wywiad z mjr. Jackiem von Hornem!

7L4l48Tb.png
Zmiana Hetmana Wielkiego Książęcych Sił Zbrojnych jest, można powiedzieć, wydarzeniem epokowym nie tylko w historii KSZ, ale i w dziejach całego Księstwa Sarmacji. Diuk von Graudenz był bowiem osobą, która długością "panowania" zdecydowanie przewyższyła każdą, piastującą kiedykolwiek jakąś funkcję publiczną, osobę w naszym Księstwie. Na jego miejsce wyznaczony został dotychczasowy Szef Administracji Wojskowej KSZ- mjr. Jack von Horn. Jaki jest jego komentarz do tej nominacji? Jakie są jego plany na najbliższe dni i tygodnie? Co z tym KSZ? Na te i na wiele innych pytań będą Państwo mieli okazję poznać odpowiedź w poniższym wywiadzie.

Tytus Aureliusz-Chojnacki: Salut Panie Majorze!

Jack von Horn: Salut Panie Bosmanie!

T: Minęło już kilka dni od wyznaczenia Pana na zaszczytną funkcję Hetmana Wielkiego Książęcych Sił Zbrojnych. Jak skomentuje Pan tę nominację? Spodziewał się Pan?

J: Mimo, że byłem namaszczony przez ustępującego Hetmana nie było pewności, że zostanę nowym Hetmanem. Zostałem wybrany spośród kilku kandydatów i jestem wdzięczny Księciu za ten zaszczyt. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie ale i też wielka odpowiedzialność w okresie zmian w KSZ.

T: Jak przyjął Pan wskazanie Pana na to stanowisko przez ustępującego Hetmana Wielkiego Magnuma diuka von Graudenza?

J: Jestem mu wdzięczny za to, że obdarzył mnie tak wielkim zaufaniem. Od samego początku starałem się pomagać mu szczególnie w sprawach Administracji KSZ. Bardzo się cieszę, że mogłem z Nim współpracować i mile wspominam ten czas. Chciałbym również Panu Marszałkowi życzyć wszystkiego najlepszego w nowej rzeczywistość i prosić o pomoc jeśli to będzie konieczne. Jak znam Pana Marszałka to nie odmówi rady KSZ w razie potrzeby.

T: Trzeba przyznać, że odpowiedzialność ciąży na Panu niebagatelna. Zastępuje Pan Major osobę, która siły zbrojne Księstwa Sarmacji stworzyła od podstaw i dowodziła nimi przez prawię dekadę. Sądzi Pan, że jest Pan przygotowany na to wyzwanie?

J: Wiem, że nie dorównuję wiedzą i doświadczeniem mojemu znamienitemu poprzednikowi jednak będę się starał z całych sił aby KSZ rozwijała się w odpowiednim kierunku.

T: Nowy człowiek to synonim zmian. Jaki Pan ma pomysł na Książęce Siły Zbrojne?

J: Książęce Siły Zbrojne są specyficzną strukturą i w kilku zdaniach nie da się opisać tego co zamierzam zrobić. Przede wszystkim będę się starał pokazać to jakie jest naprawdę KSZ. Pierwszym etapem tego procesu było ukazanie Forum Centralnego KSZ. W dalszej części stworzymy cykl artykułów które przybliżą specyfikę naszej instytucji. Warto również wspomnieć o projekcie kpr. PACZENKI, który w swoich założenia ma wprowadzić atrakcyjną formę służby ale o tym będziemy informować Sarmatów w najbliższym czasie.

T: A kwestia promocji? Marzeniem każdego żołnierza KSZ jest moment, w którym przynależność do Książęcych Sił Zbrojnych byłaby moralnym obowiązkiem każdego obywatela. Jak zrealizować tę koncepcję?

J: W tej chwili wielu Sarmatów spogląda na KSZ z obojętnością, którą będę zmieniał. W działalność odpowiedzialną za zmianę wizerunku KSZ włączył się również Książe, który na bieżąco jest informowany o postępach w pracach nad poprawieniem wizerunku KSZ.

T: Wiele ostatnimi czasy mówi się o potrzebie reorganizacji KSZ. Pojawiają się nawet wstępne pomysły (vide Ryszard Paczenko o którym raczył Pan wspomnieć). Żadnen pomysł jednak nie wejdzie w życie bez aprobaty Hetmana Wielkiego. Wobec tego pytam, jaki stosunek ma Pan do tego typu przedsięwzięć?

J: Jeżeli chodzi o przedsięwzięcia związane z poprawą notowań KSZ zawszę będę im kibicował. Jednak nic nie będzie się odbywało kosztem żołnierzy KSZ. Przede wszystkim służba wojskowa jest zabawą dla nich i to oni mają dobrze bawić. Pomysły kpr. PACZENKI mimo że są rewolucyjne w skali KSZ mają dużą szansę wprowadzić wiele ożywienia w szeregi KSZ.

T: Dziękuję serdecznie za wywiad Panie Majorze!

J: Także serdecznie dziękuję i do zobaczenia w koszarach.
nlxf.jpg
Zdjęcie pamiątkowe. Hetman Wielki Księstwa Sarmacji Jack von Horn (w mundurze) ściska dłoń Tytusa Aureliusza-Chojnackiego - Rzecznika Prasowego KSZ
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 487,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Jack von Horn, Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski, Roland Heach-Romański, Teodozjusz Azoramath-Arped, Karolina Aleksandra, Krzysztof Kura, Ivo Karakachanow, Paulus Buddus, Vladimir von Hochenhaüser, Jan via Teutończyk, Henryk Leszczyński, Adi Alatristé, Tomasz Liberi, Yupeng Beijin-Zhao.
Komentarze
Misza "JK" Korab-Kaku
Niezmiennie deklaruję swoją pomoc przy KSZ.
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Miejmy nadzieję, że dla wojska będzie to powiew nowej świeżości ;)
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Widząc /moją twarz na zdjęciu wypada powiedziec. yupi ja jej yupi ja jo.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Zaborowski
Nareszcie jakiś ciekawy wywiad. Brawo!
Permalink
Michaś Elżbieta II
KOLEJNO ODLICZ!!! RAZ!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.