Zwierzęta Gellonii i Starosarmacji! Nowy projekt Sarmatian Geographic!

sarmatiangeographic.png

Sarmatian Geographic rozpoczyna kolejny projekt podróżniczo-przyrodniczy. Tym razem jego celem ma być dokonanie w miarę kompletnej klasyfikacji zwierząt Księstwa Sarmacji, a na chwilę obecną jego konkretnej prowincji - Gellonii i Starosarmacji. Cały projekt odbywa się we ścisłej współpracy z Uniwersytetem Starosarmackim.
cf1k.jpg
Podpisanie umowy o współpracę między Uniwersytetem Starosarmackim (w osobie rektora Henryka mar. Leszczyńskiego - pierwszy z lewej oraz jego kolegi ;)), a Sarmatian Geographic (Redaktor Naczelny Tytus Aureliusz podpisuje umowę)

Jestem niezwykle zadowolony - przyznaje Tytus Aureliusz - To niezwykła szansa nie tylko dla Sarmacji, ale i dla mnie- jako, jeszcze adepta nauk przyrodniczych. Z największą przyjemnością zmacam każdego zwierza Księstwa Sarmacji, aby niczym legendarny (bo przecież nie prawdziwy -przyp.red.) Linneusz opisać żyjące w świecie gatunki.

Przypomnijmy, iż nie będzie to pierwsza wyprawa Tytusa Aureliusza w nieznane. W okresie wakacji zeszłego roku, odbył on fascynującą podróż, którą opisał w cyklu opowiadań"Z Tytusem przez świat". Ekspedycji udało się m.in. zdobyć po raz pierwszy w historii górę Pradziad (najwyższy szczyt GiS-u) od strony zachodniej, dokładnie opisać niezbadane dotąd jaskinie czarnoleskie czy też odkryć tajemnice zapomnianej kopalni złota "Celtic Gold" położonej niedaleko Nadziei.

Mimo iż zadanie, którego podejmuje się Tytus Aureliusz, wydaje się na pierwszy rzut oka niewykonalne, to Redaktor Naczelny Sarmatiana nie traci wiary - Wiem o tym i spotkałem się już z nieprzychylnymi komentarzami na temat takiej idei. Jestem jednak pełen zapału i choćbym miał przez to stracić reputację w środowisku przyrodniczym Sarmacji, zrobię co w mojej mocy by sprostać wyzwaniu.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na wyniki pracy przyrodników Sarmatian Geographic. Ekipa badawcza na czele z Tytusem Aureliuszem wyruszyła dzisiejszego poranka, więc pierwsze efekty ich działań ujrzymy zapewne już jutro.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 592,00 lt
Ten artykuł lubią: Henryk Leszczyński, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Adam Gabriel Grzelązka.
Komentarze
Henryk Leszczyński
nie rozpoznaję swojej, za przeproszeniem, dupy na tym zdjęciu.
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Ktoś się za Jego Magnificencję podawał? Skandal!
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Mackiewicz
Ale te włosy wystające z prawego ucha…
Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Super sprawa! Doczekać się nie mogę efektów! :)
Odpowiedz Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Ponoć widziano ekipę badawczą, jak z zainteresowaniem poddawała szczegółowym badaniom bynajmniej nie antropologcznym pewne plemię zamieszkujace w zapomnianych ostępach borów starosarmackich. Zastanawajace, że badaniu poddano wyłacznie żeńską część plemienia w dość specyficznie dobranym przedziale wiekowym.


Tymczasem mężczyźni owego plemienia nie mogą do dziś wyjść z zachwytu nad właściwościami niezwykłej płomiennej Aquy, jaką im podarował kiwerownik wyprawy w ilości pozwalającj zmroczyć stado najtwardszych bawołów gellońskich, znanych z tego, że bynajmniej po dwóćh wiadrach owego napitku potrafią trafiać do celu dowolnymn rogiem. Tymczasem owo plemięwchłonęło jednego wieczoru dużo wiecej płynów. Być może był to powód, dlaczeo mężczyzn badaniom nie poddawano.
Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Skąd Waćpan zna takie pikantne szczegóły? :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.