Awans Hetmana Grodzisk!

Hetman Grodzisk - stołeczny żołnierski klub wojskowy po raz drugi w swojej historii awansował do Średniej Klasy Rozgrywkowej. W Grodzisku przed momentem zakończyła się kilkudniowa feta żołnierska w czasie której działo się tak wiele, że lepiej pisać o emocjonującym piłkarskim sezonie.

hY8ef006.png


Niesamowite sytuacja - podkreśla Jack von Horn, menadżer ekipy Hetmana - Walczyliśmy cały rok, wylaliśmy hektolitry potu i to drugie miejsce w stu procentach nam się należało.

Nie sposób nie zgodzić się ze słowami menadżera żołnierzy, gdyż postawa zawodników Hetmana była naprawdę godna podziwu. Po ubiegłorocznym spadku ze Średniej Klasy Rozgrywkowej, eksperci zachodzili w głowę, czy zespół z Grodziska będzie w stanie pozbierać się i awansować po raz kolejny klasę wyżej- ale jak widać, nie musieli się niczego obawiać. Zawodnicy przyjęli na siebie ciężar odpowiedzialności i pokazali, że tym razem w Średniej Klasie Rozgrywkowej będą naprawdę groźni.

1NtlPMWG.png
Tabela przedstawia się niemalże idealnie


Zespół ma w swojej kadrze kilku naprawdę świetnych zawodników - mówi Jacek Cmok, ekspert Żołnierza Sarmackiego - Wspomnijmy chociaż Bogdana Trzonkowskiego, krola strzelców sezonu, który dzięki swojej szybkości i technice w zasadzie robił w polu karnym przeciwnika co chciał, co widać po klasyfikacji strzelców. Podobnie Favo Nesta, który zajął solidne trzecie miejsce w klasyfikacji asyst, walnie przyczyniając się do sukcesu zespołu.

zkQ23b5Y.png
Królem strzelców mógł być tylko jeden zawodnik


Hetman Grodzisk w ciągu sezonu prezentował wysoką, wyrównaną formę. Przegrał 4 spotkania, w tym tylko jedno przed własną publicznością (0:1 z Heneratorem Winnica- liderem i późniejszym tryumfatorem rozgrywek). Ponadto zaliczył kilka spektakularnych występów jak m.in. ten z Torpedo Precelkhanda (5 miejsce na koniec), wygrany 1:6 na wyjeździe lub zwycięstwo z Dyskobolią Czarnolas w meczu o drugie miejsce w tabeli, zakończony rozgromieniem gości z Czarnolasu 5:1.

zud9otzV.png
Zdjęcie ekipy Hetmana Grodzisk przed meczem z Dyskobolią Czarnolas


Przyszły sezon dla Hetmana Grodzisk będzie na pewno trudny. Druga próba w Średniej Klasie Rozgrywkowej może się przecież zakończyć kolejnym spadkiem, który może pogrzebać całkowicie nadzieje żołnierzy na sukces swojego klubu. Jednak Jack von Horn rozwiewa wszystkie wątpliwości:

Proszę się nie martwić o Hetmana - mówi bez namysłu - Będziemy dużo lepiej przygotowani niż w zeszłym sezonie i pokażemy, że należy nam się stałe i pewne miejsce w Średniej Klasie Rozgrywkowej... a potem, jeszcze zobaczymy - zakończył Jack von Horn.

Na razie nam - obserwatorom Sarmackiej Ligi Piłkarskiej oraz wszystkim osobom związanym z nią pozostaje czekać na kolejny sezon i kolejną dawkę wielkich, niezapomnianych emocji. Miejmy nadzieję, że udziałem tych emocji będzie prowadzony przez naszego Hetmana klub z Grodziska :)

Na koniec kilka przyśpiewek zasłyszanych podczas fety żołnierzy na ulicach stolicy Księstwa Sarmacji:
DVR1PKPg.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 721,00 lt
Ten artykuł lubią: Zbyszko Gustolúpulo, Siergiusz Asketil, Tomasz Ivo Hugo, Michał Pséftis, Ryszard Paczenko, Jack von Horn, Adi Alatristé, Aleksander Damian Chojnacki, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Guedes de Lima, Krzysztof Kura, Paulus Buddus.
Komentarze
Zbyszko Gustolúpulo
Najwięcej strzelonych bramek w lidze, gratulacje! :)
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
Średnia klasa, średnia klasa WKS! :)
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Moje gratulacje :)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
To jest narracja! Kapitalne. Tylko miejsce i wyniki Jednorożców Eldorat podnoszą ciśnienie krwi! Ja się pytam, kto za to odpowiada? Z lekkim przymrużeniem oka.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Gratulacje,
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Gratuluję znakomitego wyniku, oby nowy sezon był równie udany :)
Permalink
Paulus Buddus
OLE OLE OLE HETMAN GRODZISK!! awanse dla piłkarzy Hetmanie ;)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
OLE OLE OLE HETMAN GRODZISK!! awanse dla piłkarzy Hetmanie ;)
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Awanse będą.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.