Budowa Aureliii rozpoczęta!

sarmatiangeographic.png


Dzisiaj około godziny 8.00 Książę Sarmacji JKM Tomasz Ivo Hugo nadał lenno Aurelia Tytusowi Aureliuszowi-Chojnackiemu, który niemal natychmiast rozpoczął proces przeobrażania tego terenu w rzymskie miasteczko, będące w stanie już za niedługi czas gościć swoich pierwszych gości.


Buldożery pojawiły się na miejscu już o godzinie 9.00, czyli niespełna godzinę po nadaniu lenna. Do chwili obecnej i jeszcze pewnie kilka godzin trwać będzie proces utwardzania i wyrównania powierzchni pod przyszłe miasteczko. Następne w planach, zgodnie z rzymskim zwyczajem, jest oborywanie miasta - celem którego jest odłączenie przestrzeni miejskiej od reszty otoczenia. Po tym wszystkim dopiero rozpocznie się budowa wszelakiego rodzaju budynków, które niezbędne będą mieszkańcom Aurelii.

1136769.jpg
Zdjęcie jednego z aureliańskich buldożerów


Nie mogłem się doczekać momentu nadania - odpowiada zapytany fundator miasta - Muszę przyznać, iż sprzęt potrzebny do budowy zakupiłem już wcześniej, aby niezwłocznie po decyzji naszego Księcia przystąpić do budowy. Z tego miejsca chciałbym podziękować Jego Książęcej Mości za ten skrawek ziemi, dzięki któremu będę w stanie realizować swoje plany i marzenia.

kTq7XEg7.jpg
Architekci Sarmatian Geographic pod czujnym okien Redaktora Naczelnego
przygotowują szczegółowe plany Aurelii

Koszty całego przedsięwzięcia oscylują w granicach nawet kilkuset tysięcy libertów. Ceny materiałów, kampanii promocyjnej oraz wynagrodzenia zważywszy na ostatnie problemy gospodarcze Sarmacji (niemożność sprzedaży pracy przy jednoczesnym przymusie zakupu zupy i, dla co po niektórych, drinków w barze GiS-owskim:) rosną i zapewne doprowadzają do szewskiej pasji Tytusa Aureliusza, który całą sytuację kwituje bardzo lakonicznie

Łatwo nie będzie, ale nie ukrywajmy - łatwo nigdy nie było. Jedno jest jednak pewne - naszych planów nie porzucimy. W związku z tym jeszcze raz apeluję do osób dobrej woli o datki pieniężne, dzięki którym będziemy w stanie kupić niezbędne materiały tj. deski, wódka, różne soki, mydło itp.

najdro%C5%BCszy-dom-na-%C5%9Bwiecie-Windlesham-Anglia.png
Rezydencja Aureliuszów w Ferze jednoznacznie pokazuje, dlaczego w głowie Tytusa Aureliusza pojawiają się pomysły budowy rzymskiego miasta i dlaczego należy je traktować poważnie


Zaznaczyć także należy, iż twórcy miasta w żadnym razie nie chcą budować miasta systemowego. Kilka dni temu po ulicach Feru przeszedł pochód zorganizowany przez Sarmatian Geographic, którego celem była popularyzacja idei rzymskiego miasta Aurelii. Wśród transparentów noszonych przez manifestujących można było dostrzec m.in. "Aurelia - miasto dla mieszkańców, nie dla DSG!", "Aurelia - tutaj nie klikasz 'Zamieszkaj'", co w dość jasny sposób przedstawiło plany fanów rzymskiej kultury i historii.

Miasto systemowe to byłaby głupota - wyjaśnia Tytus Aureliusz - Wielokrotnie na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Sarmatian Geographic zaznaczałem, iż nie ma potrzeby tworzenia kolejnego miasta systemowego w Gellonii i Starosarmacji. Ba! Obecna ich liczba jest już nieco zawyżona. Dlatego Aurelia będzie taka, a nie inna. Gwarantuję jednak, że będzie bardziej znana, iż nie jedno miasto systemowe, co może poprzez zdrową konkurencję, doprowadzi do wzrostu aktywności w niektórych miastach w DSG.

O2848zv3.jpg
Manifestacja w Ferze


Budowa Aurelii będzie trwać około dwóch tygodni. Sarmatian Geographic na bieżąco będzie relacjonował proces powstawania rzymskiej osady, która już niedługo będzie mogła przyjąć w swoje progi pierwszych gości. Inne szczegóły takie jak koszt ew. pobytu, organizacja miasta, atrakcje poznacie w najbliższych artykułach do czytania których już teraz serdecznie zachęcam :)
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 182,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Pséftis, Helwetyk Romański, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Krzysztof Kura, Ignacy Urban de Ruth, Michel von Vincis-d’Agnou, Zbyszko Gustolúpulo, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Tomasz Ivo Hugo, Krzysztof St. M. Kwazi, Guedes de Lima, Adi Alatristé.
Komentarze
Mateusz Korecki
Życzę powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Wspaniale! Może to zabrzmi nieco ironicznie, ale - w końcu powiew świeżości. Szczególnie, że klimat rzymski zawsze na propsie. :)

Gorąco aprobuję, a subtelny humor wplątany w zakamarki artykułu mnie urzekł.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Tylko czekać na dalsze wieści :) Zapewne będzie to jedna z tych ciekawszych inicjatyw :)
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Życzę powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
Michel von Vincis-d’Agnou
Życzę powodzenia i służę pomocą - Civ City Rome pomoże. ;)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Rewelacja! Wiem dokąd polecą pierwsze wycieczki :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Rozbudowa zaczęła się od dodania trzeciego "i" :P :D
Widzę, że Baron był nieźle przygotowany - ledwo podpisałem papier, a buldożer ruszył.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Ba! W końcu to Chojnacki :D
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Uwielbiam takie inicjatywy! Sarmatian Geographic zyskuje na mojej sympatii! :)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
jak będą takie domy to i ja sie wprowadzam.
Odpowiedz Permalink
Teodozjusz Azoramath-Arped
Jak zwykle cudo! ;d
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.