Unicorn Media Corporation, Guedes de Lima, 16.07.2014 r. o 20:24
Trybuna Eldoratu [02/14]

23jhbh3.png

P
oranek na ulicach Miasta Stołecznego Eldorat nie przyniósł niczego nowego w kwestii olbrzymich korków. Mimo że wakacje w pełni i część mieszkańców zdecydowała się wyjechać z miasta na zasłużony urlop to i tak kilkuset tysięczna stolicy Królestwa Sclavinii musi radzić sobie z infrastrukturą drogową pamiętającą jeszcze czasy prezydentury Mateusza Iontza von Lichtensteina.

M
ieszkańcy zachodnich dzielnic miasta, tj. Przedmiejskiej, Nadmorskiej Skarpy, Zachodniego i Wschodniego Brzegu czy nawet Rajskiej Plaży wyruszając w drogę do pracy w we wschodniej części miasta muszą przejechać praktycznie całe miasto. Przypomnijmy, iż prawie połowa z dorosłych obywateli Eldoratu pracuje w Porcie Centralnym oraz Stoczni Eldorat. W związku z takim, a nie innym układem urbanistycznym miasta od poniedziałku do piątku mamy do czynienia z istnym paraliżem na niegdyś szerokich arteriach komunikacyjnych, takich jak ulica Palmowa, przechodząca następnie w Królewską czy chociażby ulica Przesmyk, która prowadzi bezpośrednio do Doków Portowych, a konkretniej ulicy Św. Polikarpa.

2u8jg1z.jpg
Na czerwono zaznaczony projekt AOE. Na pomarańczowo tunel Palmowa-Portowa.

S
kąd pojawił się problem zakorkowanej ulicy Palmowej? Otóż patrząc na mapę stolicy Królestwa Sclavinii od razu zauważymy, iż jest to jedyna szeroka arteria zachód-wschód. Alternatywą dla niej jest mozolne „przebijanie” się przez ścisłe centrum miasta, gdzie co rusz na potkamy na ograniczenia prędkości oraz prace archeologiczne lub też konserwacyjne. Palmowa swój początek ma w bliskim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Eldorat, przecina się z węzłem autostradowym S-1. Następnie prowadzi południowym wybrzeżem miasta, by w rejonie dzielnicy Doki Portowe odbić na północ i przenieść natężenie ruchu na ulicę Centralną i Słoneczną, które docelowo mają stać się szerokimi tzw. wylotówkami w stronę zachodniej wschodniej granicy Królestwa Sclavinii.

C
o zrobić by rozładować natężenie ruchu? Redakcja Trybuny Eldoratu postanowiła to przeanalizować. Zbawienną dla sytuacji drogowej Eldoratu może okazać się budowa AOE, tj. Autostradowej Obwodnicy Eldoratu, która miałaby powstać w północnej części miasta oraz tunelu, który mając wlot na wysokości Starego Miasta przenosiłby część ruchu ulicznego bezpośrednio na ulicę Portową. Oba rozwiązania w sposób znaczący przyczyniłyby się do poprawy sytuacji na eldorackich drogach.


N
iestety, jak to bywa z reguły przy inwestycjach drogowych, najłatwiejsze i najtańsze w wykonaniu są plany. Budowa zarówno AOE, jak i tunelu Palmowa – Portowa w chwili obecnej jest przedsięwzięciem ponad budżet finansów publicznych stolicy Królestwa Sclavinii. Może jednak warto we współpracy z władzami centralnymi rozważyć kwestię sfinansowania priorytetowych dla stolicy kwestii drogowych. Symulacja przeprowadzona po uprzedniej analizie kierunków poruszania się największej liczby aut daje pewność, że AOE i tunel Palmowa – Portowa zaoszczędziłyby czas wielu kierowców, usprawniłyby komunikację miejską oraz w znaczny sposób wpłynęłyby na poprawę środowiska w regionie.

A co o sytuacji drogowej w Eldoracie oraz projekcie AOE i tunelu Palmowa-Portowa sądzą czytelnicy? Zapraszamy do dyskusji!

23jhbh3.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 363,00 lt
Ten artykuł lubią: Calisto Norvegicus-Chojnacka, Helwetyk Romański, Paulus Buddus, Ignacy Urban de Ruth, Adrian Józef Alatristé.
Komentarze
Helwetyk Romański
Baronie, IMG!
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
to kiedy można przyjechać i popatrzeć jak scholandczycy zapier*** znaczy pracują przy pracach drogowych?
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Ależ dziwne te doniesienia. Już dawno powinna być zapewniona darmowa komunikacja miejska dla kolektywu stoczniowo-portowego! Problem rozwiązałby się sam, a wierni w Wandzie Sclavińczycy mogliby w spokoju oddawać się najbardziej świeckiej pracy! ;)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Zawsze lubiłem Eldorat za mapę z GTA! :D
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Takie fajne urozmaicenie.
Odpowiedz Permalink
Teodozjusz Azoramath-Arped
O jezu, mapa z Republiki Sclavini!
Odpowiedz Permalink
Yutte Pónkrokk
Koniecznie trzeba coś zrobić z tymi korkami. Bo żeby połowa wyjazdu wakacyjnego była staniem w eldorackich korkach to już lekka przesada ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Autostrada to dobry pomysł ale czy będą fundusze na to?
Odpowiedz Permalink
Yutte Pónkrokk
Fundusze? Dla chcacego nic trudnego... Powoła sie jakiś Obywatelski Komitet Pomocy w Budowie Autostrady (OKPwBA) i zarządzi ogólnoeldoracką zbiórke... Będzie dobrze
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.