Dwór Książęcy, Tomasz Ivo Hugo, 13.09.2014 r. o 14:49
Zachęcić nowych mieszkańców do pozostania z nami
Seria wydawnicza: Dyskusje

M
oi Drodzy!O
d długiego (przedłużającego się, wiem :) ) czasu prowadzone są konsultacje w sprawie orderów i odznaczeń. Ma to podłoże w większości nawiązujące do "dawnych" czasów i jest odpowiedzią na postulaty starszych obywateli; również to, żeby niekoniecznie były wiązane z wsiami lennymi - to jest temat zamknięty :) Ale nowy mieszkaniec mimo wszystko różnie to może odbierać i tak od razu nie musi to być dla niego taka "wielka" nagroda.

Z
drugiej strony, wciąż powraca wraca pytanie - jak zachęcić do przybywania do nas i zostawania nowych Mieszkańców. Koncepcje są róże, a zdanie, że "trzeba do tego się zabrać całościowo", gdzieś tam majaczy w tle. Moje rozwiązanie nie jest z pewnością całościowym, ale jest konkretną propozycją. W pewnym sensie kontynuacją, wsparciem działalności funkcjonariuszy IES. Chciałbym jedynie poprosić Was o wypełnienie treścią.

T
ak, jak przy orderach i odznaczeniach nie zgadzam się z zarzutem o zbytnią "achivementowatość", tak tutaj - doskonale sobie zdaję sprawę, że to takie achivementy. Ale też spójrzmy realnie - jeśli ktoś jest nowy, świeży w mikronacjach, to przychodzi do nas... pograć. I nie ma co na to się oburzać, a niektórym ciężko jest pokazać, że to nie tylko gra. Inni (pewnie większość) czują się z pewnością zagubieni.

C
hciałbym im zaproponować kilka grup zadań, po wypełnieniu których, otrzymywaliby nagrody w postaci 1 wsi prywatnej za grupę. Natomiast po wypełnieniu zadań z wszystkich grup, ewentualnie wszystkich minus 1 grupa... otrzymywaliby 1 wieś lenną. Najbardziej zależy mi na wypełnieniu zaproponowanych grup treścią, czyli zadaniami. Ale jestem otwarty także na grupy - byleby nie było ich za dużo i nie były za szczegółowe - szczegóły to zadania. Oczywiście z jednej strony nie może być ich za dużo, ale z drugiej - nie może być za łatwo i powinno być wciągająco ;)

Oczywiście wszystko to przyjmie formę mojego rozporządzenia.

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 118,00 lt
Ten artykuł lubią: Jack von Horn, Marek von Thorn-Chojnacki, Vladimir ik Lihtenštán, Ławica Żubrów, Krzysztof St. M. Kwazi.
Komentarze
Ivan von Lichtenstein
To skandal, żeby nowi bohaterowie dostali więcej wis lennych niz starzy.
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
To skandal, żeby nowi bohaterowie dostali więcej wis lennych niz starzy.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
To się postaraj, tez więcej dostniesz.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Zachęcić nowych mieszkańców do pozostania z nami
Można ciepłem, miłością, lub nabitymi strzelbami
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
Mała rada, to nie o ordery, wsie i tytuły chodzi, a o specyfikę ludzi, którzy sprawiają, że wcześniej czy później siedzi się tutaj przy nieustannej irytacji, równocześnie nie osiągając wymiernych REALNYCH korzyści w postaci zdobywania REALNYCH dobrych znajomości (a zjazd jest tylko raz do roku i nie wszystkim - na przykład mnie - pasuje) - coś się zepsuło, może ja - może Sarmacja, ale kumplować, przykro mi, lubię się tylko z tymi, których poznałem stosunkowo dawno temu tutaj.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ale czy ktoś do Sarmacji przychodzi po znajomości, po znajomych? Nie sądzę :)
Cytuję:
ale kumplować, przykro mi, lubię się tylko z tymi, których poznałem stosunkowo dawno temu tutaj.
Zauważyłem :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
@Defloriusz
Jestem zdegustowany bezceremonialnym wtargnięciem rymu do Twojej poezji.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Wszystko zależy od ludzi i klimatu
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.