Park Stołeczny, Jeremiasz Winchester, 13.11.2011 r. o 07:41
Eskwilinia w Sarmacji

szu_726.jpg
Na stronie Rzeczpospolitej Eskwilińskiej dzisiaj w godzinach popołudniowych pojawił się manifest znanego nam z Księstwa Sarmacji, Haverlocka Jaskoviakusa. Nie wiem czy wszyscy czytelnicy wiedzą, ale jest on zasłużoną personą w Eskwilinii, jednym z buduarów potęgi tego kraju. Potęgi, która, trzeba z przykrością rzec, nieco w ostatnim czasie podupadła.

Don Jaskoviakus wystosował więc manifest wyborczy. Zawarł w nim tylko jeden punkt, który jednak może życie w Rzeplitej wywrócić o 180% i sprawić, że kraj ten wkroczy w erę ponownego rozkwitu. Jako prezydent Eskwilinii, don Haverlock zamierza prosić JKM Piotra II Grzegorza o przyłączenie tego kraju do Księstwa Sarmacji!

Treść manifestu: http://www.eskwilinia.tnb.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=103

Według niżej podpisanego autora felietonu, droga którą chce obrać pan Jaskoviakus to szansa zarówno dla jego kraju jak i dla Sarmacji. A czy obywatele naszego kraju poprą dążenia Eskwilińczyków do połączenia się z Księstwem?
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Andrzej Swarzewski
Buduarów? Rozumiem, że chodzi o budującego. Buduar to co innego :
"Buduar (fr. boudoir) – wytwornie umeblowany i wykwintnie ozdobiony, niewielki pokój zajmowany przez panią domu."
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
Nawiązałem do terminologii wandejskiej jako że jesteśmy w v-świecie. W Mandragoracie jest to określenie budowniczego, przeważnie miast.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Widzę, że jako dziennikarz pan się rozkręca. Co więcej Pana prasa faktycznie informuje.

O sprawie dowiedziałem się dopiero teraz. Jeżeli życzeniem władz Rzeczypospolitej byłoby przyłączenie się do Sarmacji - to myślę, że trafią one na podatny grunt pod negocjacje.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
WKM, przepraszam, że WKMość dowiaduje się o pomyśle z prasy; to niezręczna sytuacja. Ale - co może stwierdzić każdy po przeczytaniu wątku na forum RE - nie został on jeszcze nawet przedyskutowany, jest na razie jednopunktowym programem wyborczym. Miałem zamiar przedłożyć go Koronie, gdy uzyska niezbędne poparcie na Wyspie, a w razie gdyby przepadł - w ogóle nie zawracać nim głowy komukolwiek.
Krótko mówiąc: sprawa się rypła :)
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
Przepraszam jeżeli popsułem donowi niespodziankę, ale uznałem że skoro się na forum ukazał manifest, to jako że w Sarmacji mamy wolną prasę, to zwyczajnie o najnowszych wydarzeniach z Eskwilinii poinformowałem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, mogę nawet z miejsca wsiąść w samolot i przylecieć do Rzeplitej agitować za połączeniem się z Księstwem :)
Odpowiedz Permalink
Michael von Lichtenstein
MSZ się sprawą zajmuje :) Bez paniki Dżeremi.
Permalink
Piotr II Grzegorz
@Havelock - wręcz przeciwnie, to naturalne, skoro dopiero trwa kampania wyborcza. Najpierw sama Rzeczpospolita musi chcieć zmian a dopiero później rozpoczynają się negocjacje. To naturalne. Nie ma za co przepraszać.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Polityka zagraniczna Księstwa Sarmacji wraca na znajome tory? :)
Pozdrawiam serdecznie Ministra Lichtensteina! :)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Ja wiem? Nie ma juz monarchofaszystowskiego imperializmu. Jest dowolnosć prowincji (która własnie jest rozszerzana) i to dae państwo ma wybór, czy sie do nas przenieść, zarejestrować i zamieszkać, czy nie. I zawsze może odejść. Dobry ojciec zmienia się w słodką matkę. Ale o zawsze ta sama Sarmacja :P
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
Same plusy mają takie małe nacje z bycia częścią Sarmacji. Raz że dzięki temu w jakiś sposób ich dorobek kulturalny przetrwa upadek państwowości (wszakże będąc w Sarmacji, ktoś się osiedli w takiej Eskwilinii, czego w wypadku małej mikronacji by nie zrobił, bo by jej nawet nie zauważył), a dwa że w ramach samego Księstwa będziemy mieli większą różnorodność :)
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
takiej prasy nigdy za mało!
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
i tantiem:)
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
:P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.