Herold, Ivan von Lichtenstein, 20.05.2015 r. o 19:03
Tytoń Almerski

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
header.png

O
soby bardzo ciekawe kultury baridajskiej i almerskiej na pewno odwiedzały stare strony Baridasu (baridas.sarmacja.org) oraz Almery (http://almera.sarmacja.org). Jest to bardzo cenne źródło wielu informacji, zarówno o tym samorządzie, jak i o Królewskim Mieście, którego obecnym Kasztelanem jest Sławetny Baronet Siergiusz Asketil.

N
a pewno zauważyliście że wiele informacji jest bardzo starych - to cenne zabytki archiwalne, jednakże warto zaktualizować informacje znajdujące się w archiwach. W związku z tym, na próbę, chciałbym napisać artykuł o słynnym Tytoniu Almerskim. Nie będzie to zwykła kopipasta, ci których ciekawi historia z archiwów powinni zajrzeć tutaj:
http://almera.sarmacja.org/?s=tyton

W
okresie rewolucji cały kompleks został przejęty przez nowe władze, a właściciele wywłaszczeni i skazani na banicję - tak mówią archiwa. Lecz co obecnie?
Po rewolucji i ustabilizowaniu sytuacji w państwie, kompleks budynków o którym ciągle piszę został gruntownie wyremontowany. Podczas remontów odnaleziono wiele ciał osób, które zaginęły w trakcie rewolucji. Po rozpoznaniu przez rodziny, ciała zostały pochowane zgodnie z tradycją. Pojawił się też pomysł jednego z architektów baridajskich - Serdiuka z Slipyjowa - który opracował projekt modernizacji starych budynków manufaktury. Zabytkowe budynki zawierające sprzęt który dziś ciężko odnaleźć w najbogatszych antykwariatach, zostały przekształcone w przeznaczone do zwiedzania budynki z historii przedrewolucyjnej. Planuje się utworzyć tam muzeum.AM-00252-BELFAST-T.jpg AM-00228-BALLYMENA-T.jpgAM-00860-RANDALSTOWN-T.jpgCC-01776-CORK_CITY_MISCELLANEOUS-T.jpg
Zdjęcia zabytkowej części kompleksuZ
adowoleni mieszkańcy Almery chętnie odwiedzają przede wszystkim udostępnione niedawno budynki gdzie wytwarzano fajki. Są pod wrażeniem pracy jaką wykonywali robotnicy Gustawa Rottera.
- To musiało być niezwykle ciężkie, pracować na takich maszynach i jeszcze nie stracić dłoni! - skomentowała pewna osoba która pragnie zostać anonimowa.
- Nie zaprzczam że sama nie rwałabym się do takiej pracy - dodała jej towarzyszka.
Strażnicy budynku udzielili oficjalnych informacji: wczoraj, w dniu otwarcia, kompleks zwiedziło 25 % mieszkańców Almery.

O
bok części zabytkowej wybudowano nowoczesny kompleks "Tytoń Almerski". Przedsięwzięciem kierował z upoważnienia Kasztelana, Czcigodny Baron Ivan ze Slipyjowa.
- To była ciężka praca, jednak udało nam się zdążyć na czas - wyjaśnił.
- Kierownik kazał nam ciężko pracować. To było straszne - opowiedział nam jeden z budowniczych, który chce pozostać anonimowy.
W nowoczesnym kompleksie "Tytoń Almerski" znaleźć się ma między innymi 13 budynków mieszkalnych, przeznaczonych dla robotników, 5 magazynów gdzie w odpowiednich warunkach przechowuje się tytoń, oraz 6 budynków gdzie produkuje się fajki. W skład kompleksu wchodzić ma też dwuhektarowe pole, gdzie będzie uprawiany tytoń.

nielegalna-fabryka-papierosow.jpg
Tak wyglądać ma wnętrze jednego z budynków gdzie robotnicy będą produkować fajki


plantacja-tytoniu-800x500_c.jpg
"Dwa hektary na tytoń to zdecydowanie za mało, ale lepszy rydz niż nic" - zapewnia Ivan ze Slipyjowa - "Dodałem nawet w wizualizacji kilku robotników zza Muru"

Z
atrudnienie w kompleksie "Tytoń Almerski" w przyszłości znajdą WSZYSCY bezrobotni mieszkańcy Almery - bezrobocie nie szerzy się w mieście z ogromną ilością użytecznych miejsc pracy, dlatego starczy miejsca też na pewną ilość uchodźców z Drugiej Strony Muru. Jak powszechnie wiadomo, po Drugiej Stronie żyje się bardzo ciężko, dlatego wiele osób ucieka stamtąd wraz z rodzinami. Oprócz tych osób (i ich rodzin) chętnie zatrudnimy tłumaczy teutońsko-baridajskich i baridajsko-teutońskich.
footer.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Markus Arped.
Serduszka
6 490,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Zoara Schlesinger-Asketil, Vincent Lucchese, Daniel January von Tauer-Krak, Irmina de Ruth y Thorn, Karolina Aleksandra, Laurẽt Gedeon I, Siergiusz Asketil, Yennefer von Witcher, Ivusia Buddusówna, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Adrian Maksymilian Józef Alatriste.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Bardzo dobrze, bo został jeszcze Browar. Postaram się nim zająć jeśli ktoś mnie nie wyprzedzi :)
Odpowiedz Permalink
Ivusia Buddusówna
zebrolajki się nie licza :<
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Fajnie, że w stolicy przemysł ożywa :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
A podobno palenie szkodzi...
Permalink
Ivan von Lichtenstein
Nie w Baridasie ;)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Ciekawe co Czcigodny sypie do tych fajek ;)
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Szamańskie sekrety. I nie musisz pisać "Czcigodny" - nie znajdujemy się na forum baridajskim gdzie są takie wymogi :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Kiedy będzie można kupić?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.